Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

BlackBerry Z30

- - - - -
  • Please log in to reply
842 replies to this topic

#775
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Care asteptari? Sau mai bine zis ale cui asteptari? Cat de rupt de realitate sa fii sa ai asteptari mari de la priv?

#776
dan1969

dan1969

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.09.2005
Se poate schimba fundalul negru la Z30?

#777
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postprisonbreak, on 03 aprilie 2016 - 19:26, said:

... Cat de rupt de realitate sa fii sa ai asteptari mari de la priv?
Dezvolta te rog, ca nu am inteles nimic.

#778
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Era vorba despre faptul ca Blackberry Priv nu s-a vandut conform asteptarilor.

#779
Danii20

Danii20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.06.2004

View Postgeekos, on 03 aprilie 2016 - 06:21, said:

Se pare ca bb renunta sa mai faca telefoane, se vor concentra pe software
nu am vazut nimic oficial, din contra Chen crede ca pana in septembrie divizia o sa fie din nou profitabila, de ce se imprastie zvonuri din astea?

#780
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Securitatea Blackberry este construită având la baza atât software cât si hardware. Problemele cu divizia hardware sunt reale si cântăresc greu in balanța totala a firmei darpersonal cred ca nu se va putea renunța la o divizie/implicare in hardware.

http://bizblog.black...s-at-endpoints/

Un articol interesant scris de Alex Manea / Director of BlackBerry Security.


#781
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Stiu, speranta moare ultima, dar firmele marisoare de pe aici se pregatesc sa renunte la bb. Iar bb a cumparat o companie care a dezvoltat un sistem de operare "in real time" cred ca se numeste. Vom vedea ce aduce viitorul. Vad ca si Microsoft a anuntat ca anul acesta nu se va concentra pe telefoane. In fine, era bine cu mai multi jucatori pe piata, pt ca asta aducea beneficii pt utilizatori

#782
mikem01

mikem01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.04.2016
Salut! Am și eu o întrebare legata de un Blackberry Z30, cu blackberry 10.2 OS. Cum pot sa aflu câte ore am vorbit pe acest terminal? Știu ca pe blackberry-urile mai vechi, cu tastatura qwerty, aveam posibilitatea sa accesez câteva opțiuni din meniul de apeluri, selectam status, si acolo găseam aceasta informație. Dar aici, unde butonul de opțiuni a dispărut și meniul de setări este foarte sumar și nu prea reușit (după părerea mea), cum pot sa fac? Va mulțumesc anticipat!

#783
bebes007

bebes007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.03.2016

View Postmikem01, on 15 aprilie 2016 - 22:13, said:

Salut! Am și eu o Ă®ntrebare legata de un Blackberry Z30, cu blackberry 10.2 OS. Cum pot sa aflu câte ore am vorbit pe acest terminal? Știu ca pe blackberry-urile mai vechi, cu tastatura qwerty, aveam posibilitatea sa accesez câteva opțiuni din meniul de apeluri, selectam status, si acolo găseam aceasta informație. Dar aici, unde butonul de opțiuni a dispărut și meniul de setări este foarte sumar și nu prea reușit (după părerea mea), cum pot sa fac? Va mulțumesc anticipat!
Salut. În 'Apeluri' dacă apeși pe cele 3 puncte verticale aflate în dreapta jos a ecranului ți s deschide un meniu în care găsești submeniul 'Setări'.
Deschizi acel submeniu 'Setări' și dacă derulezi la antepenultima poziție vei găsi 'Sumar apeluri'.
Același meniu 'Setări' îl vei găsi și dacă 'tragi' d ecran în jos tot în ecranul de 'Apeluri'.
Baftă!

#784
mikem01

mikem01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.04.2016

View Postbebes007, on 15 aprilie 2016 - 22:52, said:

Salut. În 'Apeluri' dacă apeși pe cele 3 puncte verticale aflate în dreapta jos a ecranului ți s deschide un meniu în care găsești submeniul 'Setări'.
Deschizi acel submeniu 'Setări' și dacă derulezi la antepenultima poziție vei găsi 'Sumar apeluri'.
Același meniu 'Setări' îl vei găsi și dacă 'tragi' d ecran în jos tot în ecranul de 'Apeluri'.
Baftă!

Am găsit. Multumesc frumos!

#785
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014
Buna ziua, nu stiu sigur daca imi voi schimva telefonul , dar totusi am vazut pretul lui z30 de la emag 1100 si parca imi face cu ochiul, am avut ocazia sa umblu pe un telefon bb cu noul sistem de operare si pot spune ca imi plac comenzile foarte mult. Imi puteti spune cum rezista telefoanele voastre dupa achizitie ? Au vreo problema de soft ? Bateria am inteles ca tine foarte bine. Astept mai multe detalii de la utilizatori . Multumesc anticipat pentru pareri si raspunsuri.

#786
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Citește pe aici ! Singurul dezavantaj e luminozitatea ecranului mai mică și camera care nu e senzațională. Soția îl are de când a apărut și încă merge brici și arată ca nou.1100 e cam scump dar nu vrea să coboare mai jos. Eu l-am luat cu 2000 acum mai bine de doi ani.


#787
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Merita achiziționat. Nu vei regreta.

Edited by dedes777, 10 May 2016 - 19:03.


#788
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014
Multumesc de raspunsuri , mai multe pareri nu ar strica , o sa mai rasfoiesc paginile sa vad ce sa mai vb , din ce am mai citit , cica ar fi probleme la update cum ar fi ca bateria se duce imediat si altele .

#789
romeo2

romeo2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 15.06.2007
Am un Leap luat cu 600 cu doi ani garantie voda de pe olx....merita,gasesti oferte destule.

#790
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Nu mai e nici o problemă după ultimul update. Ține doua zile bateria sau până seara dacă abuzezi de el. Are ecranul care nu consumă pe negru.
Acum soției i-am luat un mate 8 dar parcă tot blackberry îmi place mai mult,în special pașaportul. Dacă folosești facebook merge mai greu decât pe android dar în rest e foarte bun. Sunet,acumulator,negru bun,semnal și sunet în convorbiri foarte bune,hub,tastatură. La aceeași pret telefoanele cu android sunt mai neatragatoare.


Nu mai e nici o problemă după ultimul update. Ține doua zile bateria sau până seara dacă abuzezi de el. Are ecranul care nu consumă pe negru.
Acum soției i-am luat un mate 8 dar parcă tot blackberry îmi place mai mult,în special pașaportul. Dacă folosești facebook merge mai greu decât pe android dar în rest e foarte bun. Sunet,acumulator,negru bun,semnal și sunet în convorbiri foarte bune,hub,tastatură. La aceeași pret telefoanele cu android sunt mai neatragatoare.


#791
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Eu il am la vânzare. Am trecut pe G5.

#792
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
pai este dovedita treaba, nu faci update , nu ai probleme, in rest forja si volti !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate