Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Prima zi de liceu

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#19
costico

costico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.08.2013

View Post-Diana-, on 10 septembrie 2013 - 11:41, said:

Si urmatoarea zi, va fi tot prima. Ba si a 100 zi, tot prima va fi pt tine. Posted Image
da ai dreptate Posted Image)
faza e ca eu sunt un tip mai mare asa de fel, inalt si de obicei cand merg pe strada se uita toti la mn,majoritatea uitandu-se urat ... imi imaginez daca ma duc in prima zi de scoala in multimea de elevi, pnm ... sau daca ajung si ultimul in clasa, nush cum se face ca toti care imi povestesc de prima zi de liceu au intarziat sa intre in clasa:| adica au intrat ultimii... deci toti frate Posted Image)
PS: sunt mai inalt si mai gros asa :))

Edited by costico, 10 September 2013 - 11:45.


#20
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View PostTinkerbelle, on 10 septembrie 2013 - 11:43, said:

Spre ex., în ce cazuri n-ar fi potrivit? Posted Image

Sa zicem prin absurd ca e fan alcool sau drog, sau ca ii place sa umble murdar, sau ca ii place sa injure toata ziua...nu stiu....extreme...nu poti sa fii mereu tu cand iesi in lume.

#21
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,479
  • Înscris: 17.04.2006
Apuca-te de fumat.

#22
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View Postcostico, on 10 septembrie 2013 - 11:45, said:

da ai dreptate Posted Image)


Or sa fie si altii, nu te speria. Fiecare are un defect sau fiecare isi vede un defect, pe care poate altii nici nu-l observa.
Calm, fii calm, atat.

#23
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postdezaak, on 10 septembrie 2013 - 11:40, said:

va mai aduce si un preot sa va binecuvanteze.
Whaaat? În toți anii mei de școală, niciodată n-a fost adus preot...de când s-a implementat chestia asta?

Prilej pt. BOR să ceară bani de la școală/părinții copiilor...binecuvântările lor nu sunt niciodată gratuite! :death:

#24
dezaak

dezaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.07.2013

View PostTinkerbelle, on 10 septembrie 2013 - 11:43, said:

Spre ex., în ce cazuri n-ar fi potrivit? Posted Image
In cazul in care te duci la un liceu de manelisti si tu esti rocker.

View PostTinkerbelle, on 10 septembrie 2013 - 11:47, said:

Whaaat? În toți anii mei de școală, niciodată n-a fost adus preot...de când s-a implementat chestia asta?

Prilej pt. BOR să ceară bani de la școală/părinții copiilor...binecuvântările lor nu sunt niciodată gratuite! Posted Image
Depinde de scoala/liceu. Unele cheama preoti, altele nu.

#25
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Du-te ca trece imediat, nici nu o sa-ti dai seama cum a trecut ziua.
Ce sa mai zic ca 4 ani de liceu trec intr-o secunda.
Nu e deloc cum apare in filmele alea americane cu adoescenti gravizi si cu mai stiu eu ce tocilari boi.
O sa fie o curte de beton cu un careu dezordonat, apoi o sa intrati in clasele neamenajate de pe vremea lui ceausescu, va tine dirigintele un discurs de 1-2 ore si acasa.
Dupa, a doua zi, o sa inceapa sa iti placa, sau nu la liceu.
Nu te du cu flori sau mai stiu eu ce.

#26
dezaak

dezaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.07.2013

View Post-Diana-, on 10 septembrie 2013 - 11:45, said:


Sa zicem prin absurd ca e fan alcool sau drog, sau ca ii place sa umble murdar, sau ca ii place sa injure toata ziua...nu stiu....extreme...nu poti sa fii mereu tu cand iesi in lume.
Pai atunci e chiar bine. Va fi perceput ca fiind cool.

#27
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007

View Postslai, on 10 septembrie 2013 - 11:43, said:

Si nu uita, cauta pe unul care se uita urat la tine si moaie-i oasele, fa-i moaca afis. Face bine la reputatia de barosan care trebuie sa ti-o construiesti.
Diana are dreptate, uitam, un plus de viteza la reputatie primesti daca dupa ce intrati in clasa, pui picioarele pe banca si desfaci o bere la cutie...
Prin pauze e bine sa-ti inviti colegii la un shot, joint sau cum se mai cheama in argou acum... Chiar daca nu ai, nu-i problem, oricum vor refuza. Gestul conteaza.

#28
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostDiana, on 10 septembrie 2013 - 11:45, said:

Sa zicem prin absurd ca e fan alcool sau drog, sau ca ii place sa umble murdar, sau ca ii place sa injure toata ziua...nu stiu....extreme...nu poti sa fii mereu tu cand iesi in lume.
Be yourself se referă la exteriorizarea personalității. Că unii sunt mai violenți prin natura lor, sau au o predispoziție pt. alcool sau droguri, de acord, dar sunt cazuri rare raportat la numărul total de elevi dintr-o școală.

#29
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013

View Postcostico, on 10 septembrie 2013 - 11:40, said:

la sat m-am gandit si eu Posted Image) are cv? ma duc urmatoarea zi Posted Image
indiferent cum faci,tot va fi o prima zi!

#30
costico

costico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.08.2013
sunt mai "ceafa-lata" asa de felul meu, dar daca unul mai mic ca mn cu mult tupeu incepe sa comenteze la mn ma face din cuvinte ... mi s-a intamplat sa il iau de gat pe unu si sa se prefaca ca suna pe cnv si sa ma panichez ... acuma fuge de mn ca de drq
oricum nu intentionez sa ma bat cu nimeni in liceu, nu este un liceu de genul cu batai si alte chestii ... e un liceu dintre primele din orasul in care locuiesc:D

#31
dezaak

dezaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.07.2013

View Post-Diana-, on 10 septembrie 2013 - 11:42, said:



Asta cu preotul am auzit-o aseara de la o prietena de-a mea care e profesoara, ca si eu am emotii cu prima zi de scoala a fi-mii. Posted Image
Nu stiam de preot, pe vremea cand mergeam eu la scoala, nu se practica. Posted Image
Sa nu uiti sa faci o cruce de fiecare data cand preotul face o pauza. Sa nu creada ceilalti parinti ca nu esti suficient de credincioasa. :lol:

#32
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
si nu uita. sub nici o forma, dar sub nici o forma, nu esti virgin.

@ diana, si niste matanii nu strica.
si nu uita, musai sa te bagi in consiliul de parinti, daca vrei sa iasa malaiul gros, sa-ti faci si tu cate un cadou frumos de 8 martie, craciun, ziua invatatoarei...

Edited by slai, 10 September 2013 - 12:02.


#33
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postslai, on 10 septembrie 2013 - 11:51, said:

Diana are dreptate, un plus de viteza la reputatie primesti daca dupa ce intrati in clasa, pui picioarele pe banca si desfaci o bere la cutie...
Diana e cel mai ușor user de tachinat și chinuit, că tot vorbim de liceu! :roflmao:

#34
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View PostTinkerbelle, on 10 septembrie 2013 - 11:52, said:

Be yourself se referă la exteriorizarea personalității. Că unii sunt mai violenți prin natura lor, sau au o predispoziție pt. alcool sau droguri, de acord, dar sunt cazuri rare raportat la numărul total de elevi dintr-o școală.

Se vede ca ai plecat din Romania.
Cazuri rare?
S-au inmultit al dracu de tare cazurile astea.
Prietena mea e profa de limbi straine in Ploiesti, preda la gimnaziu. Mi-a zis ca are cazuri de copii de cls a 5-a care folosesc etnobotanice.
Pare incredibil, nu? Asta e realitatea...

View PostTinkerbelle, on 10 septembrie 2013 - 11:57, said:

Diana e cel mai ușor user de tachinat și chinuit, că tot vorbim de liceu! Posted Image

Da, pt ca nu imi permit sa injur si sa ma tiganesc, cu toate ca asa ma maninca tastele sa o fac. :)

#35
costico

costico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.08.2013

View Postcostico, on 10 septembrie 2013 - 11:53, said:

sunt mai "ceafa-lata" asa de felul meu, dar daca unul mai mic ca mn cu mult tupeu incepe sa comenteze la mn ma face din cuvinte ... mi s-a intamplat sa il iau de gat pe unu si sa se prefaca ca suna pe cnv si sa ma panichez ... acuma fuge de mn ca de drq
oricum nu intentionez sa ma bat cu nimeni in liceu, nu este un liceu de genul cu batai si alte chestii ... e un liceu dintre primele din orasul in care locuiesc:D


#36
dezaak

dezaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.07.2013

View Postcostico, on 10 septembrie 2013 - 11:53, said:

sunt mai "ceafa-lata" asa de felul meu, dar daca unul mai mic ca mn cu mult tupeu incepe sa comenteze la mn ma face din cuvinte ... mi s-a intamplat sa il iau de gat pe unu si sa se prefaca ca suna pe cnv si sa ma panichez
Deci esti bleg. Asta nu e bine. Sper ca macar fumezi si bei ca altfel...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate