Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful
 Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit
 Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 

Statistici Sportive

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alex19051988

alex19051988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 13.09.2009
Imi puteti spune programe sau site-uri de statistici asa cum folosesc televiziunile adica statisicile celor de la Instat (posesie, dueluri castigate, suturi pe poarta, dueluri castigate, cornere, offsideuri, jucatori accidentati etc.) deoarece eu vreau sa incep sa pariez si am nevoie atat de statiscile celor 2 echipe cat si a jucatorilor inaintea inceperii partidei. Stiu ca statiscile si datele care le primesc televiziunile inaintea fiecarui meci si dupa terminarea meciului nu poate primi oricine, dar macar un program sau un site cat mai apropiat de ceea ce primesc toate televiziunile.

#2
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 11.04.2006
mai bine cauta niste statistici despre cat la suta castiga din pariuri. 1-2%..? Nu mai bine iti cauti un loc de munca?

#3
alex19051988

alex19051988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 13.09.2009
Eu lucrez la birou la o fabrica de mobila in care prelucreaza si exporta mobila doar in afara Romaniei. Aceasta activitate de pariuri vreau sa o fac in weekend in timpul meu liber. Nu am voie sa pariez in weekend pe banii mei care ii muncesc la servici. Incearca sa ajuti pe oameni cand scrie un topic sau un mesaj nu sa iti bati joc de ei.

#4
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 11.04.2006
Nu imi bat joc de tine, am vrut sa te ajut. Dupa ce iti pierzi salariul la pariuri s-ar putea sa te gandesti ca ti-ai batut tu joc de tine.

#5
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Sunt cateva site-uri care ofera statistici, desi nu chiar atat de amanuntite cum cauti tu.

Un exemplu: http://www.oddsporta...esliga/results/

Edited by Mocebon, 28 August 2013 - 14:07.


#6
alex19051988

alex19051988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 13.09.2009
Eu am salariul de 1500 RON si vreau sa adaug saptamanal 100 RON doar in weekend deci in total 400 RON pe luna. Deaceea am nevoie de multe programe si site-uri cu statistici cat mai amanuntite ca sa castig din pariuri nu sa pierd doar bani.

#7
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Sa stii ca statisticile te ajuta intr-o foarte mica masura, nu te baza pe faptul ca-ti vor aduce castiguri sigure.
Pariurile nu sunt o stiinta exacta, mai degraba bazeaza-te pe inspiratia de moment si pe informatii proaspete de pe forumurile de specialitate, unde se cam stiu dinainte blaturile, anumite scoruri, etc...

LE: iar daca vrei sa doar sa castigi niste bani, poti lucra cu un tipster (un "furnizor" de pronosticuri) si daca nu ai profit iti primesti banii inapoi.

Edited by Mocebon, 28 August 2013 - 14:15.


#8
alex19051988

alex19051988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 13.09.2009

 Mocebon, on 28 august 2013 - 14:11, said:

Sa stii ca statisticile te ajuta intr-o foarte mica masura, nu te baza pe faptul ca-ti vor aduce castiguri sigure.
Pariurile nu sunt o stiinta exacta, mai degraba bazeaza-te pe inspiratia de moment si pe informatii proaspete de pe forumurile de specialitate, unde se cam stiu dinainte blaturile, anumite scoruri, etc...

LE: iar daca vrei sa doar sa castigi niste bani, poti lucra cu un tipster (un "furnizor" de pronosticuri) si daca nu ai profit iti primesti banii inapoi.
Imi poti spune forumurile de specialitate unde se stiu informatii proaspete, blaturi, scoruri etc. Si statisticile sunt importante mai ales daca cativa jucatori cheie din acea echipa sunt accidentati, vremea de afara, cotele care scad brusc dintr-o data etc. Deaceea am nevoie de statistici mai amanuntite cum am vazut ca au la fiecare campionat de fotbal care il televizeaza cei de la Digisport.

Edited by alex19051988, 28 August 2013 - 14:26.


#9
Kabul01

Kabul01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 02.07.2013

 alex19051988, on 28 august 2013 - 14:25, said:

Imi poti spune forumurile de specialitate unde se stiu informatii proaspete, blaturi, scoruri etc. Si statisticile sunt importante mai ales daca cativa jucatori cheie din acea echipa sunt accidentati, vremea de afara, cotele care scad brusc dintr-o data etc. Deaceea am nevoie de statistici mai amanuntite cum am vazut ca au la fiecare campionat de fotbal care il televizeaza cei de la Digisport.

iti recomand

forum.bettingadvice.com si soccerway.com

Edited by Kabul01, 28 August 2013 - 14:27.


#10
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 alex19051988, on 28 august 2013 - 13:49, said:

Imi puteti spune programe sau site-uri de statistici asa cum folosesc televiziunile adica statisicile celor de la Instat (posesie, dueluri castigate, suturi pe poarta, dueluri castigate, cornere, offsideuri, jucatori accidentati etc.) deoarece eu vreau sa incep sa pariez si am nevoie atat de statiscile celor 2 echipe cat si a jucatorilor inaintea inceperii partidei. Stiu ca statiscile si datele care le primesc televiziunile inaintea fiecarui meci si dupa terminarea meciului nu poate primi oricine, dar macar un program sau un site cat mai apropiat de ceea ce primesc toate televiziunile.
http://www.soccerfame.ro/
Partial bun, partial diferit de ceea ce cauti dar se poate sa-ti fie de ajutor pentru a realiza daca esti bun la pariuri sau ba
si te poate ajuta "sa-ti calibrezi pariurile", fara sa pierzi bani.
Daca esti intr-adevar bun este posibil sa castigi bani (extrem de greu dar posibil). Tine cont de sfatul lui 'andreim77' doar 1 - 2% dintre pariori
sunt cu adevarat castigatori, restul = 98% sunt cotizantii caselor de pariuri = pierzatori mai mari sau mai mici fie ca le place sau nu le place.
Un alt sfat ar fi ca lunar sa cheltui pentru a paria maxim 10% din venitul tau pe luna respectiva, ceea ce este peste 10% din venitul lunar reprezinta exces, bineinteles alegerile fie corecte, fie gresite iti apartin in totalitate.

#11
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Sau interesant este acest site: http://www.soccersta...?league=romania

#12
luca.matei

luca.matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 08.03.2007
Cei mai tari in statistici sunt Opta Sports, dar la ei e pe bani. Daca te intereseaza sa stii din chestiile alea pe care le spun comentatorii sportivi la tv sa stii ca apar informatii inclusiv pe site-ul UEFA, inainte de meciurile mari (de ex supercupa europei de vineri). Doua site-uri pe care eu le folosesc destul de des sunt www.futbol24.com si www.betexplorer.com.
In rest, ti s-a spus mai sus. Majoritatea pariorilor sunt pe minus, desi nu o recunosc. Poate nu chiar 98-99%, dar sigur peste 90% sunt pe pierdere.
In afara de alocarea unei sume lunare din salariu, mai stabileste si un procent din aceasta suma pe care o aloci unui singur pariu (2-5% din banca e ok). Citeste ceva despre money management. Oricat de prost ti-ai face un money management, e oricum mai bun decat nimic.
Statistica foloseste-o doar ca pe un instrument ajutator.
La ce casa vrei sa bagi?



 alex19051988, on 28 august 2013 - 14:25, said:

Imi poti spune forumurile de specialitate unde se stiu informatii proaspete, blaturi,

N-ai sa gasesti asa ceva -))

Edited by luca.matei, 28 August 2013 - 18:03.


#13
alex19051988

alex19051988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 13.09.2009
Online la Bet365, iar offline la Casa Pariurilor

#14
-Amza-

-Amza-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2013
90% pierd.
10% castiga pe termen scurt.

96/97% pierd.
2/3% castiga pe termen lung

Astea este statistica despre pariurile sportive, prima este statistica pe termen scurt: Loto, bingo, bilete Combo, ceva sanse care nu prea se mai repeta, urmatoarea este a celor Pro, care au facut din asta o meserie, care castiga pe termn lung.

Mafia Pariurilor este mare, ajunge la orice nivel, numai ca dupa un timp incepi sa pricepi cum sta treaba, partidele cu cote prea umflate, cartonase, faze dubioase.
Asta este si motivul SFANT pentru care se pariaza cu maxim o ora inainte de meci, in nici un caz nu se fac bilete cu cateva zile inainte.

Parerea mea: Ca om care vin(si sunt) in lumea asta: Este o singura Regula: Tupeu + Bani pe masura: Joci sume sub 100 de ron... mai bine te lasi de meserie, o sa ai multe bilete castigate... dar o sa fie la sume care sa nu insemne ceva, deci VAX, pana la urma dai gherla si bagi faliment.

Care sunt de evitat: Ruleta, pariul pe caine, cal, alte astea care sunt facute pe piste particulare... aranjate.

Este bun jocul contra altui jucator, sau la nivel mare, gen Poker: Joci contra altui jucator Vs. Casei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate