Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

U.P.C. a lansat primul cel mai rapid internet la download din ROMÂNIA (download 200 Mbps).

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#37
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
De ce crezi că vor da cu capul?

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa nesimtim bine:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/63bsmRcoBVc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
Bavarezu

Bavarezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 24.12.2004
la rds acolo unde este gpon gbps-ul rezidential este prezent demult numai ca cei de la bloc care au avut proasta inspiratie sa isi bage si telefon fix l-au pierdut. eu stiu o chestie despre cei de la upc - la mine in zona au ramas ragaliile de cabluri si echipamente inca de pe vremea astralului care tot timpul au creat si creeaza in continuare probleme. de o groaza de ori am sunat la ei sa faca ceva si sa inceteze sa mai puna petice numai ce am tot spus a ajuns la urechi surde. chestia asta cu 200 mbps este o initiativa buna dar sincer mi se pare a fi o tichie de margaritar. in primul rand pui la punct infrastructura si dupa aia vii cu viteze supersonice.

#40
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012

 MembruAnonim, on 29 august 2013 - 11:10, said:

Sa nesimtim bine:

"In 2014, va fi introdusa tehnologia Eurodocsis 3.1 un competitor real pentru FTTH" (0:47:34) - citind printre randuri cumva recunosc faptul ca ftth e mai bun si ca abia din 2014 o sa aiba si ei un competitor cat de cat. O tehnologie care o sa incerce sa se apropie de valoarea ftth.

 Bavarezu, on 29 august 2013 - 11:57, said:

la mine in zona au ramas ragaliile de cabluri si echipamente inca de pe vremea astralului care tot timpul au creat si creeaza in continuare probleme. de o groaza de ori am sunat la ei sa faca ceva si sa inceteze sa mai puna petice numai ce am tot spus a ajuns la urechi surde.

Aceleasi probleme si la mine. Nu sunt pe fosta retea Astral ci pe o fosta retea amarata achizitionata de UPC si peticita prin punctele care scartaiau mai tare. Dar ii dam inainte cu ce avem, cu ce putem...

Edited by usd, 29 August 2013 - 12:08.


#41
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 Bavarezu, on 29 august 2013 - 11:57, said:

in primul rand pui la punct infrastructura si dupa aia vii cu viteze supersonice.
Sigur ca da...exact asa a facut si Orange si Vodafone cand au lansat 3G national, sau 4G-ul de acum....imi aduc aminte, pe vremea cand lansau 3G-ul, ambii erau cei mai tari, se laudau cu National...cand colo, in marile orase cat de cat .

Hai sa fim seriosi, asta cu infrastructura pusa la punct si apoi oferta e de domeniul teoriei, dar marketing-ul conteaza, banul sa iasa.....

#42
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004
Salut upgrade-ul UPC si sper ca RDS sa-i urmeze exemplul. Pana acum ei au fost cei care au fortat vitezele in sus! In rest succes UPC!

#43
12341234

12341234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 20.01.2013
Daca o sa am doar 6 mbps upload la RDS, indiferent de viteza de download, le smulg cablurile din pereti. Doamne fereste!!!!!

#44
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Astia de la UPC n-au auzit ca batalia vitezelor s-a cam incheiat pe la 100? Se duce puterea de cumparare a romanilor pe copca. Acum cand somajul bate record dupa record sa mentina tarifele si baza de clienti sunt cele doua preocupari de oameni normali la cap in opinia mea. Sau poate le-a venit pofta de "dumping".

Edited by ParapantaFlavia, 29 August 2013 - 16:57.


#45
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008

 12341234, on 29 august 2013 - 16:36, said:

Daca o sa am doar 6 mbps upload la RDS, indiferent de viteza de download, le smulg cablurile din pereti. Doamne fereste!!!!!

Te pot k*ka in uploadul RDS (persoana fizica) ca in afara retelei nu tine nici pentru streaming de pe un DVR cu 8 camere (D1 720x576)...

Edited by macette, 29 August 2013 - 17:17.


#46
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
N-ajung 30 mbps pentru 8 camere? Al meu cu 4 camere mananca 3 mbps pe un calculator, dar rezolutia e 704X288, am incercat sa o maresc din DVR dar nu vrea, Out of Recording Capacity (Hard de 150 GB) si numai in acel meniu am gasit fps si Resolution.

S-a vazut perfect din Antalya, la Susesi Luxury Resort, in rest Rixos si cu Grupotel din Mallorca mi-au dat net de rahat-1 mbps.

Insa uploadul UPC nu mi-ar ajunge pentru DVR-ul meu afisat pe 2 calculatoare, pe unul ar merge.

Edited by Neaceasca85, 30 August 2013 - 03:08.


#47
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Care 30 mbps ? Din RDS in UPC sau Nextgen daca ai 2-3mbps upload constant sa zici mers !

#48
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Cu Next Gen merge OK la orice ora, eu vad 60 mereu, cu UPC da, aceeasi problema de congestie intre orele 18-23 si in weekend ca si cu RTC, ajungi la 2 apoi la 1 mbps in orele de varf. Peeringuri romanesti concepute pentru DOCSIS 2/ADSL 1.

#49
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Ziceți ce vreți, dar eu cred că voi lua  netul de 200 Mbps ;)

#50
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Nu caut eu bine sau nu exista UPC in Arad? Posted Image Posted Image Posted Image  Vreau sa renunt la Digi ca ma cam enerveaza si am cautat UPC si nu ii gasesc, pe harta aia nu apare ca ar avea centru in Arad :)) .

#51
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

 deiuma, on 28 august 2013 - 12:21, said:

Pe când și la Craiova?
Cand o canta cucu pe sula la Craiova , nu se vrea a fi aci concurenta, sincer din ce am auzit nici UPC nu e usa de biserica,frate meu in Timisoara este la RDS desi a avut UPC inainte,  vand fan si astia ca sa zic asa, stii cum se zice : Nu e ceea ce pare.Uploadul cica e ridicol.
Eu stau in Craiova si nu mi pica bine monopol la usa avand in vedere ca in SUA mi a zis un client nu exista cuvantul MONOPOL cam la nimica,dar noi suntem in *UE
Dedicatie pt UPC :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b1xnyzm7iQk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xperia_ray, 31 August 2013 - 00:53.


#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
deiuma fiind "blagoslovit" cu net de 128 kbps de cand e el user de PC, e disperat dupa orice arata 100 sau peste, aia de la RDS parca efectiv fac misto de acele 3 blocuri din Craiovescu, nedorind sa dea decat CATV purecologic.

#53
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

 feribalint, on 30 august 2013 - 23:51, said:

Ziceți ce vreți, dar eu cred că voi lua  netul de 200 Mbps ;)
Feri, a trecut criza pentru tine, sau pe langa tine, altii insa se multumesc cu download de 20, ca sa te dai pe Softpedia e arhisuficient!

#54
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
[ http://www.speedtest.net/result/2935436865.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ping mare, viteza mica. Pe dos decat trebuie.

Attached Files

  • Attached File  upc.jpg   46.41K   9 downloads

Edited by usd, 31 August 2013 - 10:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate