Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

www.Grifonul.ro - magazin serios ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Candea_Mihai

Candea_Mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 31.03.2008
Buna seara. Vreau sa cumpar un telefon sh de pe www.grifonul.ro si vreau sa imi spuneti daca dvs ati cumparat de pe acest site si daca cei de la www.grifonul.ro sunt seriosi ?

#2
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Da' la telefoanele alea Sh nu pot pune si ei niste poze reale ? Vad la S3 o descriere vaga . Nota 8.5/10 . Wtf ? Pe ce criteriu se dau notele astea si ce reprezinta ele ? Si mai exact cine le da si cat de corect este in atribuirea acestor note ?

Mai bine cauti pe okazii , mercador sau tocmai pe cineva cu telefonul pe care il vrei si care sa fie aproape de tine ca sa il poti lua face to face daca toti vrei SH .

#3
rdanai

rdanai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.04.2008
Comanda data la ei a fost fara probleme. Am primit coletul sigilat si totul a functionat peste asteptari.
Site-uri care nu au mai raspuns la telefoane sa-mi zica de comanda au fost: xphones4all.com si magazintelefoane.info. Nu au trimis nimic si nu stiam ce sa fac. Au raspuns cand i-am sunat dupa alt telefon.
Site-uri care iti inchideau telefonul cand ii intrebai detalii mai amanuntie (cred, ca nu aveu nimic pe stoc si nu stiau ce sa-ti zica): evogsm.
Serios (conform discutilor pe email si telefon) mi s-a parut marketonline.ro, care mi-a zis ca trebuie sa astept 2 saptamani.
Siteul alingsm.ro ma ducea cu vorba ca urmeaza sa primeasca, dar tot asteptam (macar suna cand vedea apelul).
Asa ca 100% FERITI-VA DE: xphones4all.com ; magazintelefoane.info si evogsm.
Celelalte, inca mai prezinta incredere.....

#4
Grifonul-Ro

Grifonul-Ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2014

View PostCandea_Mihai, on 27 august 2013 - 19:12, said:

Buna seara. Vreau sa cumpar un telefon sh de pe www.grifonul.ro si vreau sa imi spuneti daca dvs ati cumparat de pe acest site si daca cei de la www.grifonul.ro sunt seriosi ?

Toata jumatatea anului 2013 ni s-a atras atentia de catre clienti cum ca s-au indoit de noi cand au citit acest topic. In continuare va atasez istoricul comenzii D-lui Candea Mihai, care initial anulase comanda, apoi a revenit asupra ei. Telefonul era absolut impecabil si presupun ca fost multumit, caci daca lucrurile stateau altfel cu siguranta revenea asupra topicului.

P.S. Domnul @emyboy probabil a postat din pasiunea de a posta si ma abtin in a interfera cu pasiunile domniei lui.

Pentru ca userii neinregistrati nu pot vedea atasamentul adaug si copy paste :

1 Livrata                 03 Sep 2013 19:19:19 Multumim si asteptam feed-back-ul dvs. la topicul ce l-ati deschis pe Softpedia
2 In curs de livrare 28 Aug 2013 17:22:45 Coletul s-a expediat cu Urgent Curier. Nr. AWB 305485180
3 Confirmat                 28 Aug 2013 11:33:36 Comanda activata in urma cererii dvs. telefonice.
4 Anulata                 28 Aug 2013 08:00:31 Comanda anulata la cererea dvs. in scris.

Attached Files


Edited by Grifonul-Ro, 09 April 2014 - 06:51.


#5
cristy08

cristy08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 24.08.2008
Am crezut ca voi da un acord favorabil, insa dupa ce am asteptat sa fiu contactat de un reprezentat al firmei si in conditiile in care eu ii sun de doua ori, ei imi spun ca de fapt nu mai este pe stoc aparatul pe care il doresc eu.

Atitudinea celui care raspunde la telefon este jignitoare. Eu sun sa intreb un lucru si "domnul" care nici nu se recomanda vorbeste peste mine. HMMMM. Domnilor, cei 7 (sapte) ani de acasa spun ca nu este frumos si nici civilizat sa vorbesti in timp ce interlocutorul iti vorbeste.
Ori poate nu au vrut sa onoreze comanda intrucat a fost lansata in weekend si conform ofertei nu se plateste transport.

Bisnis placut.

P.S. Dupa mine magazinul ar putea sa se numeasca si bufonul, dar sa respecte clientul.

Edited by cristy08, 30 June 2014 - 13:37.


#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Se vede cat de bine stau la partea cu relatii cu clientii si de aici de pe forum.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate