Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 

Dece sunt evreii mai "desghetati" ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
171 replies to this topic

#55
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013
Raposatul meu bunic zicea ca "Cand cainii nu au ce face,ei se ling sub coada"  Asta mi-am amintit cand am citit unele replici aci.

Eu ma aflu aci cand nu am ce face asa ca nu-mi pierd vremea cu discutii de acest gen. Din aceasta cauza apar pe forum numai 2-3 ore pe zi. Se pare ca voi nu aveti altceva sa faceti.La urma inca pretinzeti ca evreii nu muncesc si voua va doare fundul de atat sezut la calculator. Nu am intrebat niciodata pana azi dar cum pot unii din voi  sa gandeasca si sa seada cu acelas membru al vostru in acelas timp?  De fapt se pare ca voi numai sedeti ca nu ganditi.

#56
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,047
  • Înscris: 31.07.2007

View PostEdgaroropsitul, on 15 august 2013 - 14:32, said:

Raposatul meu bunic zicea ca "Cand cainii nu au ce face,ei se ling sub coada"  

In Romania cand cainii nu au ce face rezolva integrame.

Quote

La urma inca pretinzeti ca evreii nu muncesc si voua va doare fundul de atat sezut la calculator.

Eu muncesc sezand la calculator. Si nu, nu ma doare fundu', am un scaun smecher.

Quote

Nu am intrebat niciodata pana azi dar cum pot unii din voi  sa gandeasca si sa seada cu acelas membru al vostru in acelas timp?  De fapt se pare ca voi numai sedeti ca nu ganditi.

Asta ii prea grea pentru mine, nu am deslusit profunzimea de nepatruns a frazelor de mai sus. Se poate o formulare pentru mintile mai simple, neevreiesti?

#57
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View PostEdgaroropsitul, on 15 august 2013 - 14:32, said:

Raposatul meu bunic zicea ca "Cand cainii nu au ce face,ei se ling sub coada"  

De retinut.

#58
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostEdgaroropsitul, on 15 august 2013 - 14:32, said:

Raposatul meu bunic zicea ca "Cand cainii nu au ce face,ei se ling sub coada"  Asta mi-am amintit cand am citit unele replici aci.


Si cand ai deschis topicul asta ce ziceai ca faceai? :lol:

(asta ca tot ai un canid la avatar.)

View PostBilly, on 15 august 2013 - 14:39, said:


De retinut.

originalul e "sta sub masa si se linge la putza". Cainii nu prea se ling sub coada.

#59
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Ce nu se spune goimilor este ca si intre evrei exista "discriminare" pe baza genetica a celor 12 neamuri.
Acei 5% dintre evrei care detin averea si puterea mondiala sunt levitii/cohanimii. Ei probabil ca sunt cu adevarat "dezghetati".
Restul de evrei sunt "resturile" lor, masa de manevra bagata la inaintare, care accepta senini dominatia. Desi s-ar putea si sa se rascoale candva...
Ei incearca sa isi tina liniile de ascendenta pana la David, ei de fapt sunt poporul cel mai interesat de genetica, si contribuie financiar cel mai mult la proiectul genomului uman. Gena CMH (disputata) este bomboana de pe tort.
@edgaroropsitul - esti levit?
Ca daca nu esti nu o sa recunosti povestea asta, nu iti convine sa fii "evreu de mana a doua"...

#60
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011
@Oxygen1234

Sursa?

#61
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View PostOxigen1234, on 16 august 2013 - 09:42, said:

Ce nu se spune goimilor este ca si intre evrei exista "discriminare" pe baza genetica a celor 12 neamuri.
Acei 5% dintre evrei care detin averea si puterea mondiala sunt levitii/cohanimii. Ei probabil ca sunt cu adevarat "dezghetati".
Restul de evrei sunt "resturile" lor, masa de manevra bagata la inaintare, care accepta senini dominatia. Desi s-ar putea si sa se rascoale candva...
Ei incearca sa isi tina liniile de ascendenta pana la David, ei de fapt sunt poporul cel mai interesat de genetica, si contribuie financiar cel mai mult la proiectul genomului uman. Gena CMH (disputata) este bomboana de pe tort.
@edgaroropsitul - esti levit?
Ca daca nu esti nu o sa recunosti povestea asta, nu iti convine sa fii "evreu de mana a doua"...

Si un evreu de "mana saptea",tot te lasa departe inapoi.  Daca Romania se zbate in grave probleme economice de supravietuire,asta se datoreste nu putin lipsei de ce gasesti la evrei/israeleni din belsug si nu gasesti la persoane ca dumneata. Nu ma crezi ?  Mai citeste despre tara evreilor. Si azi a fost anuntat ca IBM a cumparat o societate de desvoltare de inalta tehnologie cu peste 400 milioane de dolari. 2 initiatori primes fiecare 130 milioane de dolari si restul este impozitul platit la statul Israel. Initiatorii au declarat ca vor incepe din nou un alt proiect. Iti recomand sa citesti si la subiectul  Stiri din Israel   . Cred ca cititul nu o sa-ti priasca.
Pana aci. Ti-am dat prea mare importanta pana aci. De acuma nu-ti mai replic.

#62
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011

View PostEdgaroropsitul, on 16 august 2013 - 10:16, said:

Pana aci. Ti-am dat prea mare importanta pana aci. De acuma nu-ti mai replic.
Nici daca am gena CMH ?

@Pisa4You - sursa pentru ce? http://www.cohen-lev...f_tradition.htm
http://kehuna.org/ab...-kohen-muchzak/
http://en.wikipedia....romosomal_Aaron

sau de unde iese ca levi-cohen detin puterea si averea in lume si in Israel? http://en.wikipedia.org/wiki/Levite
si se ajunge la Mossad, sionism, bancheri samd. - aia blonzi cu ochi albastri ...

#63
RuneJaguar

RuneJaguar

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 949
  • Înscris: 01.01.2013

View PostEdgaroropsitul, on 14 august 2013 - 17:10, said:

De prea mult oxigen dumneata cam halucinezi. Nu este nici o discutie ca  evreii nu se vor intoarce la Romania in nici un caz.Au mancat destul rahat acolo.Dumneata mai crezi ca cineva crede in balivernele descrise?  Israelul azi,se afla cam 200-300 de ani inaintea Romaniei si asta fara suparare.Dece ar venii urmasii evreilor romani in Romania?

Pentru acelasi motiv pentru care scrii tu pe un forum romanesc, in loc sa iti vezi de Israelul tau si sa ti se rupa de romanasii inferiori.

View PostKokoshmare, on 13 august 2013 - 16:14, said:

Romanii nu au primit transplant de creier in 22 decembrie 1989 si nici nu au avut vreun frate mai mare care sa le arate calea gen RDG. Romanii au trebuit si trebuie sa invete pe pielea lor ceea ce altii nu pierdusera niciodata. Israelienii au avut fix de la inceput democratie, libertate economica, accesul la informative. Noi nu si inca suferim pentru asta. Am pierdut aproape doua generatii (include aici si emigrarile recente).
Dar timpul trece, invatam , mergem chiar si taras grapis catre civilizatie. Chiar si cu o societate otravita de communism am avut atata minte sa o tinem catre vest, am intrat in UE si NATO si am acceptat mai greu sau mai usor schimbarile. Viitorul suna bine pentru noi.
Am supravietuit unei lovuturi mortale, comunismul si ne refacem.

Ma faci sa rad.
Toate tarile fost-comuniste (exceptand alea din URSS) tind spre UE. Chiar si Moldova.
Asta nu tine de "am avut atata mine", tine de "am vazut si noi unde era mai bine si, popor cu mentalitate de curva, am ales ce era mai bine"
viitorul nu suna deloc bine pentru noi

Ah, de ce sunt mai dezghetati. Deoarece sunt uniti si nu le pasa de restul.

-Sanhedrin 59: “Omoara pe cei mai buni dintre non-evrei. Versiunea in Ebraica: “Tob Shebbe Goyim Harog!”
-Sanhedrin 59a: “Sa omori Goyim e ca si cum ai omora animale salbatice.”
-Sanhedrin 59a: “Un goy care se uita in Lege (Talmud) este vinovat de moarte.”
Aboda Sarah 37a: “O fata non-evreica care are doar 3 ani poate fi violata.”
-Abhodah Zarah 2a T: “Fa bisnita in continuare cu non-evreii daca au sa dea bani.”
-Abodah Zarah 17a: “Nu exista o singura curva in lume cu care rabinul Eleazar sa nu fi facut sex.”
-Abodah Zarah 22a-22b: “Non-evreii prefera sex cu vacile.”
-Abodah Zara 26b: “Chiar si cei mai buni dintre non-evrei trebuie sa fie omorati.”
-Abodah Zarah 36b: “Fetele non-evreice sunt in stare de “niddah” (mizerie) de la nastere.”
-Babba Bathra 54b: “Proprietatea non-evreiasca apartine evreului care a folosit-o primul.”
-Baba Kamma 37b: “Non-evreii sunt in afara protectiei Legii si Dumnezeu le-a expus banii lor Israelului.”
-Baba Kamma II 3a: “Evreii pot folosi minciuni (“subterfugii”) pentru a insela un non-evreu.”
-Baba Kamma 113a: “Orice evreu ii este permis sa foloseasca minciuni si marturie falsa pentru a aduce un non-evreu in ruina.”
-Baba Mezia 24a: “Evreii pot fura de la non-evrei. Daca un evreu gaseste un obiect pierdut de un non-evreu, nu trebuie sa-l inapoieze.” (De asemenea este afirmat si in Baba Kamma 113b)
-Baba Mezia 59b: “Un rabin are o dezbatere cu Dumnezeu si il invinge. Dumnezeu admite ca rabinul a castigat.”
-Baba Mezia 114a-114b: “Non-evreii nu sunt oameni. Doar evreii sunt oameni.”
-Baba Necia 114,6: “Evreii sunt fiinte umane, dar natiunile lumii nu sunt umane ci bestii.“

#64
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View PostEdgaroropsitul, on 16 august 2013 - 10:16, said:

Si un evreu de "mana saptea", tot te lasa departe inapoi.

Inca una autodefinitorie si de retinut.

#65
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostEdgaroropsitul, on 15 august 2013 - 14:32, said:

Raposatul meu bunic zicea ca "Cand cainii nu au ce face,ei se ling sub coada"
Foarte profund bunicul tau! Avea studii multe sau a fost autodidact?

Edited by Quantum, 16 August 2013 - 11:38.


#66
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View PostPisa4you, on 16 august 2013 - 10:13, said:

@Oxygen1234

Sursa?

Have you heard Dr. Eran Elhaik proved the European Jews are descendants of converted Khazars?

#67
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011

View PostBilly, on 16 august 2013 - 11:48, said:

Have you heard Dr. Eran Elhaik proved the European Jews are descendants of converted Khazars?
Eventual doar Ashkenazi. Oricum cohen-levi au fost prezenti (si separati de ei inauntru) si in Ashkenazi si in Sefarzi, cineva trebuia sa ii conduca si pe ei.
Faptul ca Kazarii au fost sau nu dintre neamurile evreiesti pierdute este iarasi o controversa. Deasemenea e in Africa un neam evreiesc pierdut (acum negru). Iarasi trebuie notat ca doar o mica parte din evreii dusi la Babilon s-au mai intors, deci o procent din musulmani sunt tot evrei...
Ideea genei CMH este strict discriminarea in interiorul evreilor - daca apartin sau nu castei conducatoare...

Edited by Oxigen1234, 16 August 2013 - 12:07.


#68
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View PostRuneJaguar, on 16 august 2013 - 11:19, said:

Pentru acelasi motiv pentru care scrii tu pe un forum romanesc, in loc sa iti vezi de Israelul tau si sa ti se rupa de romanasii inferiori.



Ma faci sa rad.
Toate tarile fost-comuniste (exceptand alea din URSS) tind spre UE. Chiar si Moldova.
Asta nu tine de "am avut atata mine", tine de "am vazut si noi unde era mai bine si, popor cu mentalitate de curva, am ales ce era mai bine"
viitorul nu suna deloc bine pentru noi

Ah, de ce sunt mai dezghetati. Deoarece sunt uniti si nu le pasa de restul.

-Sanhedrin 59: “Omoara pe cei mai buni dintre non-evrei. Versiunea in Ebraica: “Tob Shebbe Goyim Harog!”
-Sanhedrin 59a: “Sa omori Goyim e ca si cum ai omora animale salbatice.”
-Sanhedrin 59a: “Un goy care se uita in Lege (Talmud) este vinovat de moarte.”
Aboda Sarah 37a: “O fata non-evreica care are doar 3 ani poate fi violata.”
-Abhodah Zarah 2a T: “Fa bisnita in continuare cu non-evreii daca au sa dea bani.”
-Abodah Zarah 17a: “Nu exista o singura curva in lume cu care rabinul Eleazar sa nu fi facut sex.”
-Abodah Zarah 22a-22b: “Non-evreii prefera sex cu vacile.”
-Abodah Zara 26b: “Chiar si cei mai buni dintre non-evrei trebuie sa fie omorati.”
-Abodah Zarah 36b: “Fetele non-evreice sunt in stare de “niddah” (mizerie) de la nastere.”
-Babba Bathra 54b: “Proprietatea non-evreiasca apartine evreului care a folosit-o primul.”
-Baba Kamma 37b: “Non-evreii sunt in afara protectiei Legii si Dumnezeu le-a expus banii lor Israelului.”
-Baba Kamma II 3a: “Evreii pot folosi minciuni (“subterfugii”) pentru a insela un non-evreu.”
-Baba Kamma 113a: “Orice evreu ii este permis sa foloseasca minciuni si marturie falsa pentru a aduce un non-evreu in ruina.”
-Baba Mezia 24a: “Evreii pot fura de la non-evrei. Daca un evreu gaseste un obiect pierdut de un non-evreu, nu trebuie sa-l inapoieze.” (De asemenea este afirmat si in Baba Kamma 113b)
-Baba Mezia 59b: “Un rabin are o dezbatere cu Dumnezeu si il invinge. Dumnezeu admite ca rabinul a castigat.”
-Baba Mezia 114a-114b: “Non-evreii nu sunt oameni. Doar evreii sunt oameni.”
-Baba Necia 114,6: “Evreii sunt fiinte umane, dar natiunile lumii nu sunt umane ci bestii.“

Ai fii putut sa adaugi rahaturile care le-ai scris la vestita carte  Protocoalele batranilor din Sion ca au aceias  valoare.   Un imn de slava a ignorantei  . Ura ,ciuda si  invidea va mananca ficatul si eu ce pot zice? Numai " pofta mare".

View PostBilly, on 16 august 2013 - 11:32, said:

Inca una autodefinitorie si de retinut.

Inteleg ca mizerile arhi antisemite care au fost scrise mai sus,care nu fac onoare la nici un onorat cetatean roman,nu au trezit pofta dumitale de  "retinut".  Sunt magulit. Ma citesti numai pe mine sau eu sunt  cel mai "desghetat"?

V-am povestit o data povestea  cu  copii romani care framantau de zor balegar ? Bine. A trecut acolo un evreu si le-a zis : ce faceti copi? balegarul este plin de microbi,o sa fiti bolnavi. Copii i-au raspuns ca ei fac un evreu. Evreul sa jignit si le-a zis: voi locuiti aci numai printre romani. Faceti un Roman. Copii au raspuns in cor: Pentru roman nu avem destul..

View PostBilly, on 16 august 2013 - 11:48, said:

Have you heard Dr. Eran Elhaik proved the European Jews are descendants of converted Khazars?

1. Scuza dar surse mai putin debile aveti? De cateva ori sa mestecat aci la forum  cum cei care au zone necunoscute in instruirea lor se servesc de tot felul de trazniti ca sa sprijine teoriile lor. In aceias masura ati fii putut sa amintiti ce pretind Naturei Karta si/sau arabii despre acest subiect.   Nu-i serios.

2. Hai sa zicem ca ce pretinde acest sarit este adevarat. Khazarii au trecut la Judaism si au devenit evrei si ca evrei au toate drepturile care sunt dedicate evreilor de exemplu ,dreptul la tara lor Israelul. Sper ca nimeni normal  nu contesta acest drept  asa ca  evreii -khazari sunt evrei deoarece au devenit evrei din buna lor vointa. Daca cineva crede ca situatia nu este asa,el poate aminti si romanii crestini care au avut stramosi daci pagani ,ca si romanii sut pagani cum si toti crestinii care s-au crestinizat din paganism.
Toate astea aiureli despre Khazari sunt prostii raspandite  arabi inapoiati in speranta ca aceasta teorie v-a aboli dreptul evreilor la patria lor istorica.
Evreii nu se ocupa cu asa prostii ca ar fii cerut ca toti palestinienii sa se intoarca la Arabia Saudita de unde au venit incepand cu 600 ani inainte  ca Palestina nu este a lor mai mult decat a evreilor khazari.

Asa ca mai domol. Mai bine de gandit inainte de a se replica ca altfel coboram nivelul forumului  cum face si RuneJaguar care cred ca stiu de unde sa ivit.

Edited by Edgaroropsitul, 16 August 2013 - 14:29.


#69
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostEdgaroropsitul, on 16 august 2013 - 14:28, said:

Sper ca nimeni normal  nu contesta acest drept  asa ca  evreii -khazari sunt evrei deoarece au devenit evrei din buna lor vointa.
Bullshit. Sa vad ce comic o sa fie cand vreo 100 000 de romanes or sa devina brusc evrei si or sa raga ca au drepturi in Israel :). Sau cand alte neamuri migratoare, care au migrat in vestul Europei, or sa se considere autohtoni, desi sunt negri ca noaptea.

#70
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View PostEdgaroropsitul, on 16 august 2013 - 14:28, said:

Hai sa zicem ca ce pretinde acest sarit este adevarat.

Pai nu-i asa, ce mai e adevarul in ziua de zi? Mai nimic, in special ala stiintific determinat, si mai ales daca vine in contradictie politica cu chestii socoteli?

Unor "sariti" ca acest evreu, Johns Hopkins University geneticist Dr. Eran Elhaik, Ph.D. [http://eelhaik.aravi...avartilab.org/] i se nazare sa faca studii nerecomandate si da peste niste adevaruri; da' daca nu se potriveste cu ceea ce vrem noi sa fie adevarul, este evident ca e de dat la gunoi.

Zau daca pot intelege prin ce mecanisme se poate ajunge a gandi in halul asta, convertind realitatea dupa bunul plac.

#71
Bluebrain

Bluebrain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 22.11.2012

View PostEdgaroropsitul, on 13 august 2013 - 11:11, said:

Eu cred ca nu este discutie la faptul ca evreii sunt mai priceputi decat altii sa-se potriveasca  la orsice situatie  din lumea moderna
De fapt avem aici definitia inteligentei. Evreii au fost pusi in situatia de a se acomoda pe plan intelectual/religios, intelectual/stiintific,
comert, relatii inter/umane etc.
Resrtictia de a cumpara pamint, a actionat in favorea alegerii unor meserii avatajoase si profitabile pe plan economic, insa a incurajat antisemitismul.

View Postlucifer76, on 16 august 2013 - 14:51, said:

Bullshit. Sa vad ce comic o sa fie cand vreo 100 000 de romanes or sa devina brusc evrei si or sa raga ca au drepturi in Israel Posted Image. Sau cand alte neamuri migratoare, care au migrat in vestul Europei, or sa se considere autohtoni, desi sunt negri ca noaptea.
In Israel traiesc cca 50.000 de evrei "etiopeni" Sunt care cred ca ei erau parte din evreii care au fugit din Egipt si au intarzit pe drum {?}
Si da, parte din ei sunt negri ca noaptea, insa se roaga din aceleasi carti ca si evreii obisnuiti. In Africa traiesc si oameni din tribul Lemba sipare ca si ei sunt evrei
100 000 de romanes? Asta-i tot?

#72
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostBluebrain, on 16 august 2013 - 17:00, said:

insa se roaga din aceleasi carti ca si evreii obisnuiti.
De cand dreptul asupra unui teren este adus in discutie de adeptii unui cult? Este put si simplu halucinant. Pai o sa trec si eu la catolicism, si o sa revendic tot vestul Europei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate