Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Iphone 4 sau Allview P5 Quad/LG Optimus 2X?

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#19
bogdan_bp

bogdan_bp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.08.2013
dude... am zis ca am incheiat discutia, am dat citatul ala pt ca ilustreaza destul de bine ceea ce am  vrut sa spun...
mai am multe de spus pe subiectul asta dar...

View Postfilip.serban, on 12 august 2013 - 19:50, said:


n-are rost sa continuam.
daca vrei putem sa ne certam in continuare dar in privat, sa nu umplem topicul omului cu tot felul de conversatii inutile...

#20
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013

View Postalin62, on 12 august 2013 - 16:22, said:

Asta cu securitatea de la cine ati invatat o de la steve jobs? Posted Image)) De unde stii tu ca android nu este sigur??? Din milioanele de telefoane cu android eu pana acum nu am nici un cunoscut care sa si fi stricat telefonul sau sa fi patit ceva din cauza securitatii. A mai spus cineva mai sus ca la android treubie neaparat antivirus....PROSTII. Nu va mai dati cu parerea asa ca ati auzit voi de pe la steve rip jobs intr o reclama ca android are virusi. Android este la fel de sigur ca orice ios, am instalat sute de aplicatii si jocuri din market si din surse neoficiale si nu am avut nici o problema.
S3 este mai scump decat ce? Decat iphone 4? pai este de 10 ori mai bun. S4 si htc one este mai scump decat iphone 4s? Pai si ele sunt de 10 ori mai bune decat iphone 4s. Iphone 5 este la acelasi pret poate mai scump decat un htc one si S4.
Deci cum e cu minciuna in fata? Daca tot mintim, arata ne si noua pretu la iphone 5 care oricum este mai slab decat htc one sau S4 si arata ne si pretul unui S4 sau htc one.

ontopic
I ati P5 quad, il iei nou si chiar daca nu este mare firma merge decent.

motivul pt care, de vreo 3-4 ani, terminalele Android au de 2 x mai multa memorie & stuff, este pt ca Android NU RULEAZA NATIV!!!

in magazine, vad Samsung SIII care e leeent raau .... are lag de 2 sec oricand derulez meniurile , desi ala de prezentare evident, nu are tona de app uri instalate cum ar avea un telefon in mana unui user!

am incercat si HTC Once intr-un magazin ... se misca chiar ok !
dar Samsung Galaxy SIII  se misca ca un koor !!!  la un pret PESTE  iphone 5 la conectare libera !!!


tu nu realizezi ca asta afecteaza mult performanta aparatului, adica omoara bateria si in genere, afecteaza in mod negativ experienta de folosire a aparatului

nu e admisibil ca un Samsung Galaxy SIII (chiar S IV la unele magazine din centru) sa aiba lag de aproape 2 secunde, cand fac orice pe meniu ! --- fara sa am tone de app uri instalate inca!

la aproape 30 milioane .... regret omule, chiar NU e admisibil !



http://www.digitaltr...are-not-google/

http://www.electroni...hurts.platform/

http://www.zdnet.com...ver-7000017672/

citat:

Quote

The core issue behind the vulnerability revolves around how Android applications are verified and installed. Each application has a cryptographic signature, to ensure that the contents of an application have not been tampered with. The vulnerability, however, allows an attacker to change the contents of an application, but still leave the signature intact.

adorabil, nu ? incearca asta pe iOs ... ai mai multe sanse sa castigi la loto 6/49 !   (deci nu imposibil, dar sanse extrem de mici fata de Android)

http://www.mobbeel.c...afe-in-android/



si am muuult mai multe astfel de linkuri, chiar si in Romana !




scuze, nu suntem toti tocilari sa pierdem noptile pt a descifra misterul Androidului ... unii vrem ceva sa isi faca treaba, sa fie eficient, fiabil dpdv al resurselor si sigue - chair daca asta inseamna mici sacrificii i.e. nu imi pot pune widgeturi cu vremea pe ecran  pfff

Edited by Cosmin1981, 13 August 2013 - 07:46.


#21
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostCosmin1981, on 13 august 2013 - 07:40, said:

dar Samsung Galaxy SIII  se misca ca un koor !!!  la un pret PESTE  iphone 5 la conectare libera !!!

La liber, cel mai scump galaxy SIII l-am vazut la ~1800 de lei pe cand chiar si iPhone 4S costa ~2500. Nu stiu la ce preturi te uiti tu, dar iPhone-ul de acum doi ani (4S) costa cat un Galaxy S4 sau HTC One de anul asta...

#22
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostCosmin1981, on 13 august 2013 - 07:40, said:

in magazine, vad Samsung SIII care e leeent raau .... are lag de 2 sec oricand derulez meniurile ,
dar Samsung Galaxy SIII  se misca ca un koor !!!  la un pret PESTE  iphone 5 la conectare libera !!!
la aproape 30 milioane .... regret omule, chiar NU e admisibil !
Esti total pe langa, adica in sant.
Dovedeste mi si mie ca ai lag in meniu oricand derulezi la S3, asa din vorbe e usor.
Eu acum ma gandesc ca de fapt tu nici nu stii cum arata un S3 de zici ca este 30 de milioane si ca este la pret PESTE iphone 5. S3 ul este mai ieftin ca iphone 4s asa ca ori traim in lumi paralele ori confunzi rau de tot telefoanele.

#23
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
Auzi Alin62 tu ce telef ai in buzunar acum ? A?
i-a cauta asta pe GOOGLE ......
"Samsung SIII menu lag" si o sa fii surpins Posted Image

#24
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostMihai_3, on 13 august 2013 - 14:48, said:

Auzi Alin62 tu ce telef ai in buzunar acum ? A?
i-a cauta asta pe GOOGLE ......
"Samsung SIII menu lag" si o sa fii surpins Posted Image
Nu am nici un tel in buzunar, este plin cu bani si nu mai incape telefonul acolo.
Mai vorbiti si din experienta nu numai din google. S3 are un pic de lag daca ii dai clear ram, si dupa ce ii dai isi reincarca widget urile, atunci o sa vezi pt o sec 2 3 ca are un lag. Dar de aici pana la a spune ca mereu orice ar face in meniu are lag este cale lunga.
Mai bine vorbeste din experienta nu din google si o sa fi surprins.

Oricum aici nu era vorba de S3.
Este vorba de i4, P5 si 2X

#25
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
alin62 hanar nu am daca ceea ce ai scris in profil legat de nata nasterii insa pot sa iti spun ca sunt cu 14 ani mai mare ca tine ;)
Iti poti imagina ca am vazut ceva telefoane pana acum ?? "Si nu am banii tai" ;) .... iar iphone am in buzunar de la 2G incoace.

#26
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Bv tie, atunci nu mai vorbi din google. Nici telefoanele cu android single core din 2009 nu aveau lag mereu in meniu.

#27
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Alege P5 Quad, eu-l am de 3 luni si nu am avut nici o problema din cauza telefonului. Ruleaza orice din Play Store.
Nu uita sa iti iei un flip cover, eu am scapat ceva pe el si s-a crapat touchscreen-ul, telefonul nebeneficiind de GG.. Cu zgarieturile nu vei avea probleme.

#28
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010

View Postalin62, on 13 august 2013 - 15:40, said:

Bv tie, atunci nu mai vorbi din google. Nici telefoanele cu android single core din 2009 nu aveau lag mereu in meniu.

Nu mereu.., doar din cand in cand..in sfarsit cineva care nu ridica in slavi androidul. LOL

Edited by RaySefo, 13 August 2013 - 16:41.


#29
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Io nu pricep cum comparati i4 care e minim 1500 nou, cu p5 quad care e 1000 nou, iar 2x nici nu mai conteaza. Care-i faza?

#30
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009

View Posttudor_ionutz2000, on 13 august 2013 - 16:54, said:

Io nu pricep cum comparati i4 care e minim 1500 nou, cu p5 quad care e 1000 nou, iar 2x nici nu mai conteaza. Care-i faza?
Subscriu. OP nu reușește să aleagă între un fost flagship IOS si un low-mid range Android. E greu de ales, într-adevăr.

#31
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostRaySefo, on 13 august 2013 - 16:41, said:

Nu mereu.., doar din cand in cand..in sfarsit cineva care nu ridica in slavi androidul. LOL
Lasa ca nici i3G nu era cu mult mai presus.

View PostNightwishh, on 13 august 2013 - 17:13, said:

Subscriu. OP nu reușește să aleagă între un fost flagship IOS si un low-mid range Android. E greu de ales, într-adevăr.
Daca acel low-mid range Android este mai puternic ca fost ul flagship ios, da este greu de ales. Ce il intereseaza ce a fost? Il intereseaza ce este

#32
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postalin62, on 13 august 2013 - 17:18, said:

Lasa ca nici i3G nu era cu mult mai presus.


Daca acel low-mid range Android este mai puternic ca fost ul flagship ios, da este greu de ales. Ce il intereseaza ce a fost? Il intereseaza ce este

IPhone-ul ala o s amai primeasca update-uri oficiale (de securitate, cel putin) inca un an. Alview-ul ala de DoA (Dead on Arrival). Daca il iei nou, cu garantie, iPhone-ul in cazul celui mai mic defect este schimbat complet. Succes cu "suportul" Allview. Un ochi pe sectiunea de tablete nu strica... Ce-i drept iPhone-ul e ceva mai scump decat ar trebui.

Edited by filip.serban, 13 August 2013 - 17:38.


#33
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Comparatia este ceva de genul Galaxy S3 - P5 Quad. Din toate punctele de vedere.
Singurul avantaj al P5 este faptul că e mai nou.:)

Edited by Nightwishh, 13 August 2013 - 17:45.


#34
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
I4 doar nou daca mai gaseste ca sa aiba garantie. Si nu trebuie sa ia neaparat allview, ala este cam 11 mil, la 11 mil poate sa ia S2 plus nou care se misca f bine sau optimus 4x nou.

#35
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Se gaseste i4 cu garantie, nou, la toti retailerii mari.

#36
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Si la ce pret? Peste 15 16 mil

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate