Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Internet UPC vs. RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,651
  • Înscris: 14.10.2004

View Postlex404, on 07 august 2013 - 16:40, said:

M-am mutat recent, si am o mare dilema...nu am nevoie decat de internet, din cate am inteles, UPC incheie contracte cu cel putin 2 servicii, iar RDS nu.
Pana acum am avut UPC, mergea acceptabil...RDS am avut la munca, mergea bine dar conectarea [ daca era necesara, adica la un PC nou pe LAN, sau daca schimbam OS ] dura mult...

Ma tenteaza oferta de net RDS, insa nu am avut ocazia sa folosesc serviciul lor la capacitate [ filme iTunes, TV online, etc ].

ce ma sfatuiti?

Nu am verificat dar parca la RDS sunt niste oferte acum.
Oricum, daca contractezi Fiberlink 2 primesti si internet mobil (stick).
Ai de gand sa te muti mai repede de 18 luni?
Daca nu, atunci este ok RDS.
Poti sa iei si fix+mobil, macar vorbesti moca cu cei de acasa, asta daca te afli cu mobilul unde au acoperire. Posted Image

Edited by xymzar, 07 August 2013 - 20:46.


#20
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
4G?Glumesti?Au severele ocupate de nu ai semnal cind ti-e lumea mai draga ca ii reteaua full si mai vor si 4g?
Hai mah!Cind vor incepe sa bage bani in echipamente,in infrastructura atunci da,deocamdata ii infrastructura  retelelor de telefonie Connex si Dialog.

Edited by alexbjorg, 07 August 2013 - 21:01.


#21
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,511
  • Înscris: 19.04.2009
mobil am orange, si nu renunt la el :P
teoretic nu ma mut, dar prefer sa fac un contract pe 12 luni

#22
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005

View Postalexbjorg, on 07 august 2013 - 20:46, said:

4G?Glumesti?Au severele ocupate de nu ai semnal cind ti-e lumea mai draga ca ii reteaua full si mai vor si 4g?
Hai mah!Cind vor incepe sa bage bani in echipamente,in infrastructura atunci da,deocamdata ii infrastructura  retelelor de telefonie Connex si Dialog.
Voi intelegeti ceva din ce zice omul asta?

#23
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 26.02.2010

View Postalexbjorg, on 07 august 2013 - 20:46, said:

4G?Glumesti?Au severele ocupate de nu ai semnal cind ti-e lumea mai draga ca ii reteaua full si mai vor si 4g?
Hai mah!Cind vor incepe sa bage bani in echipamente,in infrastructura atunci da,deocamdata ii infrastructura  retelelor de telefonie Connex si Dialog.

Cred ca glumesti. Cel putin orange si-a imbunatit semnificativ infrastructura, la aceasta ora fiind cea mai buna din tara. Si Vodafone dupa preluarea Connex-ului au facut upgrade-uri si au instalat antene in zone in care Connex inca nu ajunsese. Acum batalia se va da pe 4G, acum nu stiu care va fi mai rapid, pana in acest moment Vodafone are o acoperire mai mare decat a Orange-ului, dar se stie ca Orange lucreaza pe ascuns si or sa dea drumul probabil la o retea functionabila, asa cum s-a intamplat si cu 3G/3G+/H/H+.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate