Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

American Hustle (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
http://www.imdb.com/title/tt1800241/

Trailer sau mai bine zis un sneak peak:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QhB6o3Dtwjs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

David O. Russell a adus actori din ultimile sale filme (de Oscar!) The Fighter si Silver Linings Playbook.

Asta da film de asteptat!

Edited by edigee, 31 July 2013 - 22:03.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,542
  • Înscris: 30.10.2003
Ce rahat de trailer! Oricum filmele cu Bradley Cooper le vad pe toate. Numai cand ii vad moaca imi zic: " asta-i un film bun"Posted Image

#3
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
Ce rahat de trailer! Oricum filmele cu Bradley Cooper le vad pe toate. Numai cand ii vad moaca imi zic: " asta-i un film bun"

#4
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
In trailer nu apare DeNiro!
Oricum la ce actori sunt acolo(Bale pare super!) cred ca va fi ceva de capul filmului.

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,453
  • Înscris: 10.08.2005

View PostBursul, on 31 iulie 2013 - 22:15, said:

Ce rahat de trailer! Oricum filmele cu Bradley Cooper le vad pe toate. Numai cand ii vad moaca imi zic: " asta-i un film bun"Posted Image

Eu am vazut-o pe Amy si mi-am spus ca trebuie sa vad mai multe.

#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View PostMarianG, on 31 iulie 2013 - 22:37, said:

Eu am vazut-o pe Amy si mi-am spus ca trebuie sa vad mai multe.
Se pare ca rolul lui Amy Adams in film este mai mare decat se credea initial. Se zvoneste ca s-ar putea incadra  ,socotind criteriile de screening time ,la "leading role" alaturi de Bale. Ar fi foarte bine ca aceasta minunata actrita sa castige in sfarsit un Oscar! David O.Russel are "lipici" la statueta in ultimii ani. Nu degeaba e socotit un fel de urmas modern al marelui Scorsese. Sigur pastrand proportiile...

#7
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
HD si cu cateva cadre in plus, varianta internationala a teaser-ului. Trailerul propriuzis prin toamna:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NXOZTTAw7l8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Theatrical Trailer!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h5Cb4SFt7gE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Arata din ce in ce mai promitator....
http://www.mtv.com/v...stle-clip.jhtml

Edited by edigee, 15 November 2013 - 23:53.


#10
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013
Mie imi este antipatica, dar trebuie sa recunosc, joaca bine si e inca foarte tanara, are tot potentialul sa ajunga o mare actrita.

#11
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View PostHighHopes, on 15 noiembrie 2013 - 23:56, said:

....e inca foarte tanara, are tot potentialul sa ajunga o mare actrita.
Da ,numai ca dupa un Oscar ,2 nominalizari ,Golden Globe, plus vreo 50 de premii pe la diverse festivaluri & stuff majoritatea actorilor s-ar duce linistiti la pensie.
Nu mai tin minte sa fi obtinut cineva in istorie(actor) atatea chestii la 23 de ani ,si sa vezi acum isterie ce-o sa vina ,nu cu filmul asta.
IN AH eu abia astept s-o vad pe Amy Adams (o feblete) si bineinteles pe Bale.

#12
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
N-a mai dat niciun interviu in care sa ne spuna ce persoana obisnuita si normala este ea?

#13
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
A dat cu zecile ca tocmai iese Catching Fire. Cica ar fi mai retinuta , o fi reusit publicista s-o mai tina in frau.
Ontopic: S-a devansat data pentru American Hustle. E 18 decembrie , nu mai e de Craciun.
De Craciun apare in schimb Nymphomaniac , lucru care zic eu ca e perfect potrivit cu ocazia....

#14
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Bale intr-o nou transformare fizica caracteristica:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z_IOP25oyTo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La inceputul clipului asta as putea sa jur ca e vocea lui De Niro:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z_M3wRmWKms?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010

View Postedigee, on 10 octombrie 2013 - 10:31, said:

Theatrical Trailer!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h5Cb4SFt7gE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Un film cu adevarat bun, care merita pe deplin o "statueta" !
Pe cei cinci i-am remarcat si fiecare din ei merita un Oscar. Cateva secvente din film vor ramane celebre:
- Robert de Niro   vorbind arabeste,
- Bradley Cooper  cu parul pe moate.

Edited by raul_6776, 05 January 2014 - 15:27.


#16
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Cred ca D.O.Russell a ales cazul ABSCAM doar ca pretext si punct de plecare pentru a-si realiza proiectul . Nu l-a interesat niciun moment acuratetea faptelor. De fapt pentru el conteaza mai mult tonul si caracterele/personajele unui film decat o poveste in sine.
http://www.historyvs... ... hustle.php
Si se poate spune ca a reusit din plin sa realizeze un film remarcabil. Ca fapt divers ,secvente din trailer nu apar in film("I've got bigger balls...") lucru destul de des intalnit ,filmarile au avut loc in Boston si imprejurimi cam timp de 3-4 sptamani(foarte putin!)-exact inainte de atentate, personajul Rosalyn a fost creat in mare parte de regizor si Lawrence prin telefon ,actrita participand foarte putin la filmari fiind ocupata cu Catching Fire, DeNiro nu l-a recunoscut pe Bale si a fost incantat de transformarea acestuia.

#17
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010
Actiunea filmului foarte bun a lui David O. Russell  este localizata temporal in perioada presidentiei lui Jimmy Carter.

View Postedigee, on 05 ianuarie 2014 - 17:02, said:

--- D.O.Russell a ales cazul ABSCAM ---
Primarul "Carmine Polito" interpretat de Jeremy Renner  a fost in realitate primarul Angelo Joseph Errichetti.

Edited by raul_6776, 05 January 2014 - 17:32.


#18
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010

View Postraul_6776, on 05 ianuarie 2014 - 17:31, said:

Actiunea filmului foarte bun a lui David O. Russell  este localizata temporal in perioada presidentiei lui Jimmy Carter ---
Nu am inteles ( e vorba de destinatie ) de ce "Sydney Prosser" ii cere lui "Irving Rosenfeld" sa fuga ( dupa acceptarea colaborarii cu F.B.I. -ul ) in Estonia ( la vremea aceea facea parte din U.R.S.S. ) sau Romania ?!!!

Edited by raul_6776, 05 January 2014 - 21:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate