Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Colibita

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
karmina

karmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.05.2008
Buna ziua. A fost cineva recent la Colibita? Vrem sa plecam si noi saptamina viitoarea, si ceva indicii mai recente ne-ar fi de folos,   cazare, imprejurimi, etc. Multumesc.

#2
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 karmina, on 29 iulie 2013 - 08:13, said:

Buna ziua. A fost cineva recent la Colibita? Vrem sa plecam si noi saptamina viitoarea, si ceva indicii mai recente ne-ar fi de folos,   cazare, imprejurimi, etc. Multumesc.
Superba zona, drumuri bune de acces. Nu ne-am cazat pe acolo, insa am dat ocol lacului si in drum am vazut 3-4 pensiuni care aratau acceptabil pe afara. Asadar, da search pe google cu cazare Colibita si apoi cauta impresii despre cazarea aleasa.

#3
karmina

karmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.05.2008

 nniki, on 30 iulie 2013 - 23:01, said:

Superba zona, drumuri bune de acces. Nu ne-am cazat pe acolo, insa am dat ocol lacului si in drum am vazut 3-4 pensiuni care aratau acceptabil pe afara. Asadar, da search pe google cu cazare Colibita si apoi cauta impresii despre cazarea aleasa.

Multumesc.

#4
zedek

zedek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.01.2010
Subscriu, zona foarte frumoasa, cred ca sunt doua drumuri de acces. Evident, ala pe care am luat-o noi, adica primul (veneam dinspre Bistrita) este destul de prost. Cred ca am mers prin Prundu-Bargaului - Bistrita-Bargaului, drumul e naspa. Am inteles ca mai e unul mai incolo, pe capatul celalalt de lac, care e mai ok.

La cazare sa faceti rezervare, noi ne-am invartit sa gasim ceva la fata locului (in weekend) dar n-am gasit. Sunt 3-4 pensiuni mai ok din cate am inteles, cateva cabane (unele camere cu buda pe hol, comuna, deci intrebati) si foarte putini "particulari" (adica am gasit fix 2, un nene care era foarte zen de la alcool, si altul spre coada lacului, 70 lei camera - nu are televizoare in camere, daca tineti la asa ceva). Sunt multe case de vacanta in zona. Legat de ce poti face...

Legat de ce poti face...plimbare, probabil ceva activitati legate de apa (plimbare cu barca), mancat, baut, stat cu burta in sus...

Ma rog, n-am stat ca n-am gasit ceva acceptabil (eram cu juniorul de 2 ani), peisaj superb, infrastructura varza. Cea mai "rasarita"pensiune cred ca e Fisherman's, (150 camera parca), dar nu prea le aveau pe partea de comunicare (am sunat, am fost la ei, nu aveau camere libere). Cu doua ore mai tarziu cineva a gasit doua camere care tocmai se eliberasera acolo. Bineinteles ca nu s-au obosit sa ne sune sa ne intrebe daca nu le vrem.

E:\Adobe%20catalog\export\Untitled%20Export\Caciulata

Edited by zedek, 31 July 2013 - 09:04.


#5
karmina

karmina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.05.2008

 zedek, on 31 iulie 2013 - 09:03, said:

Subscriu, zona foarte frumoasa, cred ca sunt doua drumuri de acces. Evident, ala pe care am luat-o noi, adica primul (veneam dinspre Bistrita) este destul de prost. Cred ca am mers prin Prundu-Bargaului - Bistrita-Bargaului, drumul e naspa. Am inteles ca mai e unul mai incolo, pe capatul celalalt de lac, care e mai ok.

La cazare sa faceti rezervare, noi ne-am invartit sa gasim ceva la fata locului (in weekend) dar n-am gasit. Sunt 3-4 pensiuni mai ok din cate am inteles, cateva cabane (unele camere cu buda pe hol, comuna, deci intrebati) si foarte putini "particulari" (adica am gasit fix 2, un nene care era foarte zen de la alcool, si altul spre coada lacului, 70 lei camera - nu are televizoare in camere, daca tineti la asa ceva). Sunt multe case de vacanta in zona. Legat de ce poti face...

Legat de ce poti face...plimbare, probabil ceva activitati legate de apa (plimbare cu barca), mancat, baut, stat cu burta in sus...

Ma rog, n-am stat ca n-am gasit ceva acceptabil (eram cu juniorul de 2 ani), peisaj superb, infrastructura varza. Cea mai "rasarita"pensiune cred ca e Fisherman's, (150 camera parca), dar nu prea le aveau pe partea de comunicare (am sunat, am fost la ei, nu aveau camere libere). Cu doua ore mai tarziu cineva a gasit doua camere care tocmai se eliberasera acolo. Bineinteles ca nu s-au obosit sa ne sune sa ne intrebe daca nu le vrem.

E:Adobe%20catalogexportUntitled%20ExportCaciulata

multumesc. sper sa gasim ceva acceptabil.

#6
zedek

zedek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.01.2010
Si o poza cu lacul

Attached Files



#7
alviy

alviy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.01.2013
Am fost anul trecut in Colibita si am ramas impresionat cat de frumoasa si linista este aceasta zona.

[ http://cazare.info/pics/obiective/369.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Noi ne-am cazat la Casa Giulia: http://cazare.info/p...ibita-2139.html si ne-am simtit super, mai ales ca au o terasa in fata care iti permite sa stai afara chiar daca ploua:)

#8
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

 zedek, on 31 iulie 2013 - 09:41, said:

Si o poza cu lacul
Si gazonul arata super(cel din poza).

#9
bigdi

bigdi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 01.07.2007
noi am fost anul trecut la fishermans si ne`a placut tare. poti sa te dai cu caiacul pe lac, cu hidrobicicleta, cu barca, lacul are clean si salau deci poti pescui. apa lacului a fost surprinzator de calda si am facut baie. au si doua piscine mici in cascada incalzite solar. cazarea la fishermans a fost excelenta, pozitia pe lac si view`ul e ideal, dar un minus e la restaurant.. mancarea e mult sub nivelul pensiunii. una peste alta, a fost frumos si recomand.

#10
Calatoresc

Calatoresc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.08.2013
merita sa mergi in Colibita. Eu am fost de 2- 3 ori si de fiecare data mi-am zis ca o sa mai ajung pe aici ;)

#11
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003

 zedek, on 31 iulie 2013 - 09:03, said:

Subscriu, zona foarte frumoasa, cred ca sunt doua drumuri de acces. Evident, ala pe care am luat-o noi, adica primul (veneam dinspre Bistrita) este destul de prost. Cred ca am mers prin Prundu-Bargaului - Bistrita-Bargaului, drumul e naspa. Am inteles ca mai e unul mai incolo, pe capatul celalalt de lac, care e mai ok.


Celalalt drum e neasfaltat, pietruit si nu-l recomand daca a plouat mult inainte.
Din pacate, asta pare sa fie problema in Romania.
Plus ca desteptii de proprietari si-au cam tras gardul pana in lac, desi e interzis.

La Fisherman's intr-adevar macarea pare sa fie punctul mai slab, dar cred ca se poate trece peste asta. Mai ales ca exista pensiunea "Arinis", unde cel putin in urma cu catva timp se manca bine.

Edited by oaspetele, 13 August 2013 - 14:04.


#12
AndreeaConstantin

AndreeaConstantin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.07.2013

 alviy, on 01 august 2013 - 08:27, said:

Am fost anul trecut in Colibita si am ramas impresionat cat de frumoasa si linista este aceasta zona.

[ http://cazare.info/pics/obiective/369.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Noi ne-am cazat la Casa Giulia: http://cazare.info/p...ibita-2139.html si ne-am simtit super, mai ales ca au o terasa in fata care iti permite sa stai afara chiar daca ploua:)
doamne, pare superb :)

#13
varzeanu

varzeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 21.01.2006

 bigdi, on 09 august 2013 - 19:08, said:

dar un minus e la restaurant.. mancarea e mult sub nivelul pensiunii. una peste alta, a fost frumos si recomand.

 oaspetele, on 13 august 2013 - 14:04, said:

Celalalt drum e neasfaltat, pietruit si nu-l recomand daca a plouat mult inainte.
Din pacate, asta pare sa fie problema in Romania.
Plus ca desteptii de proprietari si-au cam tras gardul pana in lac, desi e interzis.

La Fisherman's intr-adevar macarea pare sa fie punctul mai slab, dar cred ca se poate trece peste asta. Mai ales ca exista pensiunea "Arinis", unde cel putin in urma cu catva timp se manca bine.

Buna, am fost la Colibita acum 2 saptamani si am mancat si la Arinis si la Fisherman's si nu se compara. Coastele de porc pe care le-am mancat la Fisherman's sunt geniale si pieptul de rata comandat de sotie a fost super. La Arinis am mancat un gratar facut corect iar sotia a comandat ficatei pe care i-a mancat doar pentru ca ii era f. foame. E adevarat ca la Fisherman's sunt preturile mai mari si meniul mai restrans dar mancarea e f. buna.

La plecare am vazut ca se asfalta drumul dinspre Prundul Bargaului .

#14
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
Se prea poate, n-am mai halit de mult ceva la Arinis. Insa la Fisherman's am asteptat anul asta (ce-i drept sambata) o gramada dupa o comanda care nu era grozav preparata.

#15
marcus10

marcus10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.06.2010
Noutati anul acesta? Ceva recomandari de cazare?
La Fisherman nu mai sunt locuri in perioada dorita de mine...

#16
varzeanu

varzeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 21.01.2006
Salut. Eu am stat la Casa Dani cand am fost in zona. E ok pentru dormit, eventual micul dejun. Constructia era relativ noua si curata. Pentru activitati (piscina, lac etc) mergi 1 km pana la Fisherman's

#17
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Oare n-a mai fost nimeni la Colibita?
Noi am facut o rezervare pentru inceputul lui iunie, 2 nopti, la Pensiunea Lac Colibita si as fi fost interesata sa stiu daca a mai fost cineva acolo pentru ca am gasit doar un review pw booking.

#18
pipopa

pipopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 05.12.2007
colibita, piatra lui orban, saptamana trecuta:

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate