Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Operatie miopie

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
xdream

xdream

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 27.08.2006
Dute le west eye europe , au cea mai performanta aparatura de la noi din tara , preturile sunt decente ca sa zic asa , eu am avut astigmatism miopic -4 la  ochiul stang  , am facut operatia prin femtolasik , totul este perfect , chiar am ramas socat cat de bine poti sa vezi .
La ochiul drept am o miopie de-1 , in luna august sunt programat , dar aceasta operatie va fi prin procedura trans prk .

#20
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Un consult de specialitate la o clinica care face astfel de operatii iti va face testarile de rigoare si iti va spune clar daca se poate.

#21
mioararotaru

mioararotaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2013
Buna!

Eu ma saturasem de ochelarii de vedere si de faptul ca imi restrictionau atatea activitati, iar lentilele nu le-am suportat niciodata, asa ca mi-am facut interventia ILASIK la spitalul West Eye Hospital din Bucuresti. Nu dureaza mult (vreo 20 de min), nu e dureros, pleci in aceiasi zi acasa cu niste ochelari de soare pe ochi si faci un tratament dupa... nu stiu ce poti sa vrei mai mult, avand in vedere ca te scapa de ochelarii de vedere sau dupa caz, de lentile.

ILASIK-ul se face integral cu laser, inclusiv capacelul (pe cand la celelalte operatii laser nu), astfel totul e computerizat, mult mai sigur si recuperarea mai rapida.
Recomand cu incredere tuturor celor care vor sa scape de povara ochelarilor sa mearga acolo, pentru ca merita.  Sunt profesionisti, au ultima aparatura aparuta in domeniu si fac treaba foarte buna.

#22
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005

 mioararotaru, on 30 iulie 2013 - 12:01, said:


Cat a costat si ce dioptrii aveai inainte de operatie?

#23
mioararotaru

mioararotaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2013

 billyboy, on 31 iulie 2013 - 15:26, said:


Cat a costat si ce dioptrii aveai inainte de operatie?


Buna ziua!

Operatia m-a ajuns vreo 5.000 ron cu tot cu investigatii, consult si operatia in sine.A durat ceva sa strang banii, dar a meritat, in plus, in strainatate m-ar fi ajuns mai mult, fara sa pun si costurile deplasarii si cazarii. Eu sunt foarte incantata si chiar cred ca rezultatele interventiei ilasik merita banii.
Inainte de interventie aveam -4.

#24
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006
Foarte ieftina .Cred ca voi incerca si eu aceasta operatie

#25
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Ce reclama desantata la west eye...

Eu am mai scris aici despre operatiile la ochi si lentilele de contacte. Ambele provoaca traume ochilor. Posibil ireversibile.

Ovidiu, gandeste-te bine. Eu am implant de cristalin. Alta solutie nu exista la dioptriile mele. Dar tu, nu poti inota? Nu poti juca fotbal? Poti ambele. Cu ochelari sau fara ca dioptria nu e asa mare. Pt atat esti dispus sa-ti traumatizezi ochiul? Te-ai interesat de diversele efecte secundare? Ai cautat pe net in mod constiincios despre vrajelile din oftalmologie, despre operatiile "minune" care-ti redau vederea? Mergi la medic sa-l intrebi ce se intampla dupa operatie, sa vezi cum va evita sa-ti spuna prea multe. Daca vrei detalii, ori cauti mesajele mele, ori pe privat.

#26
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011

 andreim77, on 05 august 2013 - 12:37, said:

Eu am implant de cristalin.
Implant de cristalin sau o lentila suplimentara introdusa in fata cristalinului? Credeam ca se schimba cristalinul numai la operatia de cataracta, cel putin eu asa am inteles, implant de lentila suplimentara dar cristalinul ramane neatins.

#27
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Am inlocuire completa de cristalin. Facuta acum vreo 6 ani. Probabil acum se face adaugare de lentila.

#28
george27

george27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 14.03.2007
@andreim77: Nu este nici o reclama la spitalul West Eye ci sunt intamplarile reale traite de mai multe persoane, inclusiv eu. Intr-adevar sunt niste riscuri la care te supui in momentul operatiei, dupa operatie si tot asa. Ideea este ca decizia sta in mainile persoanei care doreste sau nu sa se opereze. Si eu eram impotriva acestei operatii cu laser dar facand-o, mi-am schimbat complet punctul de vedere. Sa vorbim pe fapte, as vrea sa scrie cineva aici si pareri negative traite, nu citite sau auzite. Sa ne expuna clar si concis punctul lui de vedere si sa ne contrazica. Sa ma contrazica cu argumente ca ma simteam mai bine cu ochelari decat fara....

#29
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
zau...? User de cateva zile, uite cum incheie mesajuk, pe langa vrajeala dinainte:

Quote

Recomand cu incredere tuturor celor care vor sa scape de povara ochelarilor sa mearga acolo, pentru ca merita. Sunt profesionisti, au ultima aparatura aparuta in domeniu si fac treaba foarte buna.


#30
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Sotia e operata la Oculus - cand WestEye nici nu exista. In afara de acestia mai exista si alte 5-6 centre de Lasik doar in Bucuresti plus vreo 2-3 spitale care fac si aceasta operatie. Cei de la Wst Eye nu imi inspira mie personal incredere, o clinica de renume nu trebuie sa faca promotii pe Groupon, sau reduce tarifele pentru toti, sau are totul programat pe 6 luni in avans. Probabil la operatiile cu reducere vin doctorii tineri "sa-si faca mana". Si doctorii trebuie sa faca practica, dar nu neaparat pe ochii mei.

Edited by Oxigen1234, 06 August 2013 - 14:25.


#31
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

 Oxigen1234, on 06 august 2013 - 14:12, said:

Sotia e operata la Oculus - cand WestEye nici nu exista. In afara de acestia mai exista si alte 5-6 centre de Lasik doar in Bucuresti plus vreo 2-3 spitale care fac si aceasta operatie. Cei de la Wst Eye nu imi inspira mie personal incredere, o clinica de renume nu trebuie sa faca promotii pe Groupon, sau reduce tarifele pentru toti, sau are totul programat pe 6 luni in avans. Probabil la operatiile cu reducere vin doctorii tineri "sa-si faca mana". Si doctorii trebuie sa faca practica, dar nu neaparat pe ochii mei.

Cat a avut miopia sotia ta?...Era stabila miopia?

Edited by ovidiu21, 06 August 2013 - 16:38.


#32
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
-7 si -8, foarte stabila, 5 ani a fost ok, dar acum dupa 7 ani poarta ochelari la citit (acum are 36 de ani, nu e de batranete). Operatie de implant phakic.
Am cautat si se pare ca s-au deschis mai multe centre noi de lasik si implant, cred ca sunt 10-15 acum.

Edited by Oxigen1234, 06 August 2013 - 21:31.


#33
svens

svens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.02.2007
Stiti daca se poate face operatia si la o dioptrie de -0.75 -1?

#34
anonimuss

anonimuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 10.07.2010
Gratis Prezentarea completa a video-ului Renunta la ochelari
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kj2CL-CSQws?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
anonimuss

anonimuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 10.07.2010
Salut! Cei interesati pot vedea videoclipul Renunta la ochelari descarcandul de aici:
https://www.dropbox.....part1.rar?dl=0
https://www.dropbox.....part2.rar?dl=0
https://www.dropbox.....part3.rar?dl=0

#36
anonimuss

anonimuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 10.07.2010
Salut! Cei interesati pot vedea videoclipul Renunta la ochelari descarcandul de aici:
https://www.dropbox.....part1.rar?dl=0
https://www.dropbox.....part2.rar?dl=0
https://www.dropbox.....part3.rar?dl=0
Impartasiti si voi!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate