Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Un alt fel de reclama

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
O firma de kkt nu e doar o firma care ofera produse si servicii de proasta calitate, pentru ca alea nu le mai cumperi si ai scapat. O firma de kkt insa, te urmareste peste tot si vrea sa-ti toace creierii si sa-ti distruga psihicul si asa subred de la cutremurul tranzitiei.

Acum citeva luni a aparut Romtelefix cu o reclama de kkt la nus ce internet de kkt la preturi exorbitante, reclama care te facea sa sari de pe scaun, sa strigi, sa urli, sa injuri, sa-ti bagi si sa-ti scoti, cu alte cuvinte, era chintesenta kktului din lumea publicitara.

De curind a aparut no. 2 in topul firmelor de telefonie & shit cu miros de vidanja si a trintit o pleashka la mine in browser, soptindu-mi dulce la ureche BUM BUM BUM VIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ VIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ

Prin urmare si nesilit de nimeni le propun o reclama mai adecvata spiritului Zapp:

Bucuresti. Un cartier de vile selecte. Camera se apropie de o fereastra si patrunde prin perdea oprindu-se asupra unei tip de virsta mijlocie, ce citeste ceva pe monitor, zimbeste pe sub mustata si incepe sa tasteze cu frenezie. In acel moment se aude BUM BUM BUM VIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ VIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ si pe ecran apare Zapp. Omul nostru se ridica in picioare, se descheie la slitz si incepe sa urineze pe monitor.

New York. Un apartament ultramodern. Camera se plimba la nivelul parchetului impecabil urmarind o pisica persana pina in dreptul biroului, unde se ridica doar ca sa dezvaluie un barbat chipes stind in fata unui ecran ultraplat si scriind de zor, moment in care se aude binecunoscutul BUM BUM BUM VIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ VIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ si pe ecran apare Zapp. Omul nostru se ridica in picioare, se descheie la slitz si incepe sa urineze pe monitor.

Timisoara. Un cartier de blocuri plin de hirtoape. Camera se misca pe linia de tramvai, face stinga, ocoleste niste gropi, intra intr-o spartura in asfalt, merge prin canalizare si iasa prin veceu intr-un apartament comunist, stationeaza putin pe un prosop cu monograma MGM (Mosotti Genial Moderator)  moment in care se aude BUM BUM BUM VIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ VIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ si un urlet ingrozitor, apoi, dupa un moment de liniste, un sunet ca si cum cineva s-ar urina pe un monitor.

Apoi apare un ecran negru si in mijloc sigla Zapp si se aude o voce lugubra "Grupul userilor stresati de sunetele inutile si imbecile se pisa pe Zapp"

#2
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Vechea soluție: *****. Chiar funcționează. No „VIIIIIIIIIIIII VIIIIIIIIIIII” whatsoever.

#3
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Acum citeva luni ma stresa o reclama la masina anului 2004 cu motor multi jet. Se tot facea ca o musca căpiata tot bîzîia in difuzoare. Am suportat-o odata, de 2 ori, de 20 de ori. Pina la urma am intrat la CONTACT pe site-ul AUTOSHOW si le-am zis ca nu o sa mai citesc nimic pe site-ul lor pina nu scot kkt-ul ala de sunet. Ghice ce, a 2-a zis nu mai bîzîa musca idioată!!!

Tot in perioada aia, pe siteul EVZ apărea o reclamă cretină la..... cred romtelecom, cu un telefon cu sonerie de pe vremea bunicii care ma speria in toiul nopții, cind imi era lumea mai draga.... Si in cazul asta am trimis un mesaj la admin.........

:death:  :cursing:  :puke:

Cine  :drac: crede ca aceste reclame au efect se inseala, mai rau indeparteaza clientul decit sa il atraga!!!

#4
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

View PostH725, on Dec 1 2005, 20:07, said:

Cine  :drac: crede ca aceste reclame au efect se inseala, mai rau indeparteaza clientul decit sa il atraga!!!
Din pacate te inseli, dupa o perioada nu mai conteaza/retii deloc sursa si modalitatea de "livrare" a informatiei ci doar informatia in sine. Zapp nu-s prosti, sunt porci.

#5
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Dupa ce am aruncat cu o pereche de boxe in perete am ajuns la concluzia ca mai bine evit sa intru pe SP pana nu se scoate reclama aia de kkt.  :death:
Asa cum la TV exista telecomanda si la PC exista tastatura.  :peacefingers:

@Mossoti
Vezi sa scoti monitorul din priza inainte de....
Din cate stiu Ciomu numai poate opera si nu prea te vad bine  :D

@Astor
Da, am retinut informatia, dar  :puke: pe ea.  :smoke:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate