Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Aplicatia MyVodafone

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
586 replies to this topic

#577
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Atunci asociaza numarul care vrei sa l pastrezi in alt cont de al tau.

#578
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
eu am o interfata foarte saracacioasa atat pe web cat si pe telefon
de ce?
am doar plata factura si cam atat

#579
frana

frana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 13.04.2009
Am activat o cartela nouă și când am vrut sa asociez numărul in my Vodafone,surpriză.... Acest număr nu face parte din rețeaua Vodafone și nu poate fi administrat.
Deci problema nu este doar la numere portate,vad că apare și la numerele nativ Vodafone.
Bravo Vodafone!

#580
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 29.03.2017
Din ce in ce mai bine
Eu cred că pandemia asta i a zăpăcit pe toți

#581
Marx

Marx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 18.01.2006
Mda. Topicul meu deschis anterior HBO Max pe cont Vodafone, cum este dupa activare? a fost inchis pe motiv ca se discuta chestiunea in alta parte. Dar eu deschisesem tocmai pentru ca era vorba despre serviciul optional sau optiunea HBO Max care sa fie disponibila din cont Vodafone, si nu din alta parte... whatever.
Multumesc pe aceasta cale Moderatorului care a inteles foarte repede speța si a clasat-o...

Ulterior discutiei de acolo, am incercat in aplicatia My Vodafone sau pe contul web My Vodafone sa caut posibilitatea activarii HBO Max...
M-am lasat pagubas dupa cateva incercari fara succes.

Au combinat cele doua Vodafone Fix & TV (fostul UPC) si Vodafone Mobile (sau au incercat sa le combine) si a iesit ...o varza.
Serios o varza.

Eu am avut ambele separate mai intai (aveam UPC inainte) si ...de cativa ani am si un abonament Vodafone Mobile.
Cand s-au unit cele doua, speram si eu intr-o unire si din partea lor mai ...user friendly. Dar cred ca e mai degraba friendly doar in capul lor, iar in realitate e invers, user's enemy. Sau user unfriendly.

Am asociat serviciile incat sa apara pe un singur cont, dar ele tot separate cumva am vazut ca-s gestionate acolo.
Partea de Fix & TV e separata de partea de Mobile. Chiar apare id diferit pe care trebuie sa-l tot schimbi ca sa poti vedea optiunile si statusul pe fiecare parte.

Asadar am intrat acolo in My Vodafone, am schimbat pe partea de Fix&TV si am incercat sa dau la servicii ca sa gasesc ceva legat de HBO Max.
Cand selectez acolo imi merge inapoi automat la Vodafone Mobile, chiar daca eu sunt pe Fix&TV.
Deci varza...

Pacat ca-s fraieri, ca daca ar fi mai usor si mai intuitiv ...probabil ar avea de castigat utilzatori care si-ar activa mult mai usor optiuni noi pentru partea de Fix & TV.
Dar nu e interes ...poate!

Edited by Marx, 10 March 2022 - 16:12.


#582
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
incearca sa te conectezi aici https://factura.vodafone.ro/ si in dreapta iti apare "Activeaza HBO MAX"

#583
Marx

Marx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 18.01.2006

View PostStefanRO, on 10 martie 2022 - 16:51, said:

incearca sa te conectezi aici https://factura.vodafone.ro/ si in dreapta iti apare "Activeaza HBO MAX"
Nu apare nimic din ce zici.
Cred ca in dreapta acolo unde zici este o casuta alocata reclamelor Vodafone. Pentru ca mie acolo imi apare ceva pe fundal rosu: "Descopera reduceri la branduri de top in VODAFONE CLUB" cu unu care sta lungit pe un fotoliu puf. Cam asa cred ca-s astia de la Voadone de ii doare in p* de ce i-ar interesa pe clienti... .

Si am dat oricum click pe reclama care mi-a aparut cu alta ocazie cu activeaza HBO Max in Vodafone, de aici ... dar acolo zice doar despre pasii care trebui sa ii faci, si pe care chipurile ii descrie ca fiind simpli. Dar cand intri in aplicatie sau pe web pe My Vodafone... supriza... nu e asa cum zic ei.

#584
Yonutx

Yonutx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 08.10.2009
"Vrem să îți oferim cea mai bună experiență atunci când ne vizitezi.
Ne îmbunătățim sistemele, motiv pentru care o serie de operațiuni vor fi indisponibile online și în magazine începând de sâmbăta, 12 martie, ora 00.00 și pe parcursul zilei de duminică, 13 martie.
Pentru solicitări urgente ne poți contacta la:
0372022433 (persoane fizice),
0372022045 (persoane juridice),
0311000872 pentru servicii fixe de internet și televiziune."

Sursa: vodafone.ro

#585
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Nu ai HBO in pachet inseamna...

Mie imi apare:

Attached Files

  • Attached File  abc.png   159.98K   13 downloads

Edited by StefanRO, 10 March 2022 - 19:16.


#586
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Doar eu am aceasta problema?
Vad ca nu pot sa cumpar niciun telefon din aplicatie.

Attached Files



#587
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
La mine la fel este !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate