Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

HBO Max pe cont Vodafone, cum este dupa activare?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
Marx

Marx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 18.01.2006
Am vazut ca noul HBO Max introdus in Romania din 8 martie, este adaugat ca optiune suplimentara la abonamentele de pe Vodafone si Digi.
Daca cumva si l-a activat cineva, are idee cum functioneaza dupa activare?
Este precum Netflix-ul activat pe contul Orange, in sensul ca dupaia ai user si parola separata pt cont Netflix si le poti folosi fara probleme pe Televizor Smart sau alte dispozitive (telefon, laptop)... ?
Sau cumva HBO Max este integrat in acel Vodafone TV si nu e separat?
Ma intereseaza pentru ca am deja un cont Vodafone, si mi-ar placea sa il am activat acolo, incat sa nu mai am grija inca unui abonament de plata separat luna de luna...

Dar daca e integrat in Vodafone TV, si nu separat, nu prea m-ar incanta si nu as activa HBO Max prin Vodafone...

LE. si cat ar costa mai exact ca si optiune suplimentara la Vodafone? e ceva gen platesti un timp un pret redus, si dupaia mai mult, sau cum... ?

Edited by Marx, 10 March 2022 - 10:58.


#2
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Eu am impresia ca este strict legat de abonamentul Vodafone. Adica daca te-ai decuplat de la Vodafone, adio si HBO MAX. Eu mi-am facut separat un cont HBO si urmeaza sa-mi modific abonamentul la TV Vodafone.

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,814
  • Înscris: 30.08.2006
La Digi e in pachetul HBO. Nu a fost niciodata separat. La Vodafone e la fel. Apare in abonamentul Vodafone pe o singura factura.

#4
Marx

Marx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 18.01.2006
Nu ma refer la plata separata. Asta oricum si la Orange e pe aceeasi factura cu telefonia ...netflix-ul. Doar ca apare ca pozitie separata pe factura.

Eu ma refer la functionalitate.

Adica dupa ce activez, din cont Vodafone, sa fie de ajuns sa instalez aplicatia HBO Max  si sa intru cu user si parola activate, si nu pe Vodafone TV. (sa nu fie parte din Vodafone TV, ci separat).
sau la fel pe televizorul smart... sa intru pe aplicatia HBO Max, nu pe Vodafone TV... (la fel cum la Orange intru pe Netflix, si nu pe nustiuce bazaconie Orange Media sau cum s-o fi chemand... )
Dar sa fie activate prin cont / abonament Vodafone.
Si bineinteles sa fie disponibil de folosit HBO Max si de pe un laptop/calculator (asa cum Netflix-ul de pe Orange este disponibil).
Deci servicii web separate cumva, nu servicii TV.

La asta ma refer.
Poate n-am fost destul de clar prima data...

Daca cineva l-a activat astfel prin Vodafone, poate ma lamureste...

Edited by Marx, 10 March 2022 - 12:27.


#5
Marx

Marx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 18.01.2006
Nu ma intereseaza sa am HBO Max de pe telecomanda, ci de pe device-uri diferite. Sa fie portabil / disponibil (bineinteles precizandu-se numarul maxim de device-uri care sa-l utilizeze simultan, cum de ex la Netflix de pe Orange este de maxim 2 device-uri simultan).

Edited by Marx, 10 March 2022 - 12:31.


#6
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003

View PostMarx, on 10 martie 2022 - 12:15, said:

Adica dupa ce activez, din cont Vodafone, sa fie de ajuns sa instalez aplicatia HBO Max  si sa intru cu user si parola activate, si nu pe Vodafone TV. (sa nu fie parte din Vodafone TV, ci separat).
sau la fel pe televizorul smart... sa intru pe aplicatia HBO Max, nu pe Vodafone TV... (la fel cum la Orange intru pe Netflix, si nu pe nustiuce bazaconie Orange Media sau cum s-o fi chemand... )
Functioneaza asa cum vrei tu. :)
Pe TV am instalat HBOMax, pe mobil la fel iar pe Chromecast Google TV tot aplicatia e instalata.

#7
Marx

Marx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 18.01.2006

View Postburebista, on 10 martie 2022 - 12:34, said:

Functioneaza asa cum vrei tu. Posted Image
Pe TV am instalat HBOMax, pe mobil la fel iar pe Chromecast Google TV tot aplicatia e instalata.
Tx!

Pretul? e tot 3.30 € ?

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,814
  • Înscris: 30.08.2006
Toata luna Martie.

#9
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003

View PostMarx, on 10 martie 2022 - 12:37, said:

Pretul? e tot 3.30 € ?
Nu stiu, la mine e inclus in oferta de net si TV. :)

#10
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Exista deja topic dedicat pentru HBO Max: https://forum.softpe...n-8-martie-2022

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate