Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Top of the Lake

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Miniseria, produsa de BBC Two, UKTV si Sundance Channel, are ca subiect disparitia unei fete de 12 ani, insarcinata, fiind o creatie a echipei care a dat The Piano (Jane Campion, Gerard Lee). Din distributie fac parte: Elisabeth Moss (Mad Men), Holly Hunter, Lucy Lawless.

Cele 7 episoade au fost filmate in totalitate in Noua Zeelanda, in Queenstown si Glenorchy.

Este prima miniserie difuzata vreodata in cadrul festivalului Sundance.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TujPm45jhLw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,179
  • Înscris: 16.10.2008
Interesant dar foarte inegal. Unele personaje sunt complet ciudate si sarite din schema. Nu e de mirare la Jane Campion. Imi place teribil Peter Mullan!
Si peisajele!

Edited by edigee, 15 July 2013 - 15:42.


#3
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Finalul a fost superb si neasteptat. Eu am fost convins pe parcursul miniseriei ca Matt este tatal copilului.
Ma face sa-mi pun o gramada de intrebari serialul acesta, cum ar fi....Robin Si Johnno sunt inrudti?...Al a drogat-o si a abuzat-o pe Robin atunci cand a dormit la el? Al a fost tatal copilului, sau unul dintre "oaspetii" lui de la subsol?

 edigee, on 15 iulie 2013 - 15:40, said:

Unele personaje sunt complet ciudate si sarite din schema.
Unele? mai bine zis toate. Nu ne-a fost prezentat in profunzime nici un personaj fara probleme pe la mansarda:)) Tot serialul s-a axat pe personaje cu probleme.

Edited by SperSaTinMinteAcestCont, 17 August 2013 - 23:15.


#4
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,179
  • Înscris: 16.10.2008

Quote

Robin Si Johnno sunt inrudti?...

Macar la intrebarea asta se pare ca este un raspuns. Cica Robin este fiica lui Matt dar Johnno nu. Mai ramane de stabilit daca Jonno este nu este cumva "brother from the same mother". Oricum informatia vine de la Al asa ca poate fi luata cu mari rezerve.

Eu am zis ca unele personaje sunt ciudate dupa primele 2 episoade. S-a vazut mai tarziu ca absolut toti sunt sariti de pe fix. Cred ca peisajele alea incredibile le face rau...

Edited by edigee, 22 August 2013 - 10:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate