Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce model de combina frigorifica functioneaza sub pragul de plus 10 grade Celsius?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
cristel81

cristel81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 11.05.2010
La ce trebuie sa ma uit daca vreau sa cumpar o combina frigorifica care functioneaza in frig ?
Tin frigiderul in bucatarie dar incalzesc doar o data pe saptamana (cand gatesc) si se face frig. Din cauza ca frigiderul meu are doar un compresor congelatorul se dezgheata. Asta e al doilea an in care pierd tot din congelator. Mi-as cumpara unul cu 2 compresoare , ca am inteles ca asta e una din conditii sa nu se dezghete. La ce altceva trebuie sa ma uit ? Trebuie sa aiba si termostat separat ?
Am cautat dar nu am gasit pe site raspunsul exact la asta.

Mersi frumos

#38
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Trebuie să verifici clasa climatică, însă cele vândute la noi nu funcţionează corect la temperaturi de sub 10C.

#39
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Decit sa cauti nu stiu ce suparare de combina ia un congelator simplu (orice congelator) si gata.

Frigiderul evident n-o sa aibe probleme, il folosesti tot pe ala vechi dar muti totul din congelatorul lui in congelatorul nou.

#40
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Dacă temperatura este peste 5 grade combina va reuși să mai funcționeze. Probleme apar la congelator nu la frigider.

https://www.beko.ro/...ocumente_produs
Dai jos manualul și scrie la instalare

#41
razvan087

razvan087

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 06.02.2012
Imi puteti recomanda o lada frigorifica ,un congelator vertical care sa funtioneze si la temperaturi scazute,il vreau pt mama la tara si locul i.ar fi intr.o sala care nu este incalzita.
Se mai fabrica asa ceva sau la toate le trebuie caldura?Multumesc

#42
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006
Poate doar alea profesionale. Restul pana 10 merg in parametrii.  Dar nici macar alea toate -  trrbuie sa aiba clasa climatica cu SN (climat subnormal)

#43
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 24.08.2005
Buna ziua.
Doersc sa cumpar si eu o lada frigorifica care sa functioneze intr-o incapere neincalzita.
Cautand si analizand pana in acest moment am vazut ca doar cele de la Heinner care au in denumire NHA+ si cele de la Beko functioneaza pana la - 15 grade.
Din acest post am inteles ca agentul de racire R600A nu permite functionarea la temperaturi scazute. La heinner spune ca are acest agent iar la Beko nu este specificat.
In plus diferenta de pret este destul de mare intre firme la aceeasi capacitate - Beko este mai scump.
Cum nu stiu pe nimeni care are aceste modele imi puteti spune daca sunt fiabile in timp. Care credeti ca este mai buna sau poate sunt si alte brand-uri care merg pana la -15 grade.

Intre timp am citit si manualul de la Beko si scrie asa: " acest aparat este conceput sa functioneze in parametrii proiectati la temp intre 10-43 grade. La alte limite pot apare perturbatii in functionare.
Tot la specificatii dar nu in manual scrie: Lazile frigorifice Beko sunt proiectate si gandite sa reziste in conditii extreme, cum ar fi: variatii mari de temperatura si de tensiune electrica. Astfel, vor continua sa functioneze eficient la temperaturi de -15 grade Celsius si la variatii de tensiune intre 187 V si 246 V."
Eu ce sa inteleg - functioneaza sau nu, fara a se strica si sa isi faca treaba cum trebuie.
Multumesc.

Edited by vdingo11, 16 November 2018 - 10:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate