Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Un sfat facultate Petrol si Gaze

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Arrina, on 16 septembrie 2013 - 17:17, said:

daca se invata la FR (sunt conctienta ca nu e ca la zi) insa nu as vrea sa platesc aceasta facultate degeaba, pentru o bucata de hartie.
Inca visati !
Tu inveti, nu facultatea te invata. Si da, pentru diploma e zbaterea, meseria pe cont propriu (facultatea doar te introduce in poveste, finalul tu-l afli prin studiu extrascolar).

Edited by neagu_laurentiu, 16 September 2013 - 17:25.


#20
Arrina

Arrina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.09.2013
Personal, tin cont de anumite astepecte. Pentru mine conteaza daca se tin cursurile, daca profesorii isi dau silinta sa te invete ceva, prestigiul facultatii... Daca pentru tine nu au importanta aceste astepecte, este problema ta.

#21
ROTFO

ROTFO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.07.2013
Acum 2 ani inebunise lumea cu facultatea de drept si ASE..
Acum am auzit de la ceilalti colegi de generatie ca se cauta la greu UPG si ca se plateste bine :))
Tu o faci ca se vorbeste foarte mult despre ea sau ca ai cateva mii de euro salariu dupa nspe' ani ?

#22
Arrina

Arrina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.09.2013
Salariu motivant + faptul ca am rude care lucreaza in domeniu si as gasi usor de munca.

#23
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Arrina, on 16 septembrie 2013 - 18:43, said:

daca se tin cursurile
Daca nu se tin nu iau banii profesorii. Cine-si permite sa nu vina la munca ?

 Arrina, on 16 septembrie 2013 - 18:43, said:

daca profesorii isi dau silinta sa te invete ceva
Pai daca tot vin la munca nu se uita pe pereti !

 Arrina, on 16 septembrie 2013 - 18:43, said:

prestigiul facultatii
Egal cu zero. Pe mine m-a intrebat angajatorul ce stiu sa fac nu ce am terminat (trebuie si diploma la dosar).

 Arrina, on 16 septembrie 2013 - 18:43, said:

Daca pentru tine nu au importanta aceste astepecte, este problema ta.
Eu am trecut prin sistem, stiu ce-i cu el (initial nici eu nu l-am inteles).

Edited by neagu_laurentiu, 16 September 2013 - 19:12.


#24
ROTFO

ROTFO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.07.2013
Atunci, draga Arrina, daca ai pe cineva in domeniu care dupa ce termini facultatea iti poate oferi o portita de care tu sa profiti si sa ai un loc de munca stabil si fara teama ca il poti pierde pentru ca ai fost ajutata, de ce nu?
Ai un plus pentru ca rudele intotdeauna te vor ajuta, insa ai grija cine te ajuta si cat de mult te ajuta.

#25
Arrina

Arrina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.09.2013

 neagu_laurentiu, on 16 septembrie 2013 - 19:11, said:

Daca nu se tin nu iau banii profesorii. Cine-si permite sa nu vina la munca ?
Se poate sa vina, insa sa plece dupa cateva minute...sau sa vina in ultimele 5 min. Am trait asta! :)

Pai daca tot vin la munca nu se uita pe pereti !
Se poate sa nu se uite pe pereti, dar sa citeasca ziarul, sa iasa la "telefoane importante" sa uite sa mai vina

Egal cu zero. Pe mine m-a intrebat angajatorul ce stiu sa fac nu ce am terminat (trebuie si diploma la dosar).
Eu am trecut prin sistem, stiu ce-i cu el (initial nici eu nu l-am inteles).


#26
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Oamenii isi fac treaba. Exceptiile pot fi reclamate.

#27
Arrina

Arrina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.09.2013

 neagu_laurentiu, on 16 septembrie 2013 - 19:28, said:

Oamenii isi fac treaba. Exceptiile pot fi reclamate.
Posted Image Bun!

#28
Arrina

Arrina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.09.2013
.

 mihai190, on 18 iulie 2013 - 22:54, said:

Crede-ma ca am stat 8 ore pentru o amarata de inscriere pe niste banci de mi-am rupt si un tricou, si mi-am agatat si pantalonii pana cand s-a stricat intr-un final banca Posted Image) , s-a rupt arcul ala de la banca si ma rog.. s-a uitat tipul ala de ne supraveghea si n-a zis nimic Posted Image) semn ca era deja ceva comun.

Am intrat in cele din urma cu 9 la BAC, ultima medie fiind 8,75 sau ceva de genul. Te uiti si vezi exact pe site-ul lor.

Acum.. nu prea au dat dovada de profesionalism.. se vedea ca nu stiu sa administreze.. atata s-au mocait vai de capul meu, cred ca lua 15minute sa te proceseze(dupa ce asteptai 3-4h), apoi stateai iarasi la coada 30min sa iti dea chitanta.. apoi vino inapoi..... Un iad. Proasta administrare a inscrierilor, dar odata ce ai scapat de upg... esti boss.


Sunt sigur ca ai trecut deja prin asta daca ai ales UPG asa ca spune-ne si noua cum ti s-a parut

Sa ne povestesti si alte intamplatari (sa speram frumoase). Am de gand sa ma inscriu si anul viitor la Ingineria Petrolului si Gazelor FR si vreau sa-mi fac o idee. Din pacate, am gasit foarte putine informatii despre aceasta facultate, opinii.
Multa bafta in noul an!

Edited by Arrina, 17 September 2013 - 13:04.


#29
mihai190

mihai190

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.07.2013
read pm.

Edited by mihai190, 18 September 2013 - 19:37.


#30
Dacoart

Dacoart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 02.06.2011
Arrina, un forward la Pm se poate, te rog? Posted Image. Nu de alta dar poate vom fi colegi la anu` la FR Posted Image 

#31
vexatul1987

vexatul1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2013

 neagu_laurentiu, on 16 septembrie 2013 - 19:11, said:

Daca nu se tin nu iau banii profesorii. Cine-si permite sa nu vina la munca ?


parlamentarii profesori universitari in diferite si felurite domenii..

#32
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Exista reclamatia , si functioneaza, doar ca trebuie si ca studentii sa se organizeze , sa faca gura , dar sa o faca destept  .

#33
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 vexatul1987, on 07 octombrie 2013 - 13:43, said:

parlamentarii profesori universitari in diferite si felurite domenii..
Cu parlamentarii da insa e o alta poveste, forul de control e poporul la 4 ani, complicat. La profesori nu prea cred (decat cazuri exterm de izolate), adica exista ac de cojocul lor.

Edited by neagu_laurentiu, 07 October 2013 - 15:38.


#34
Arrina

Arrina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.09.2013

 Dacoart, on 03 octombrie 2013 - 09:18, said:

Arrina, un forward la Pm se poate, te rog? Posted Image. Nu de alta dar poate vom fi colegi la anu` la FR Posted Image

 mihai190, on 18 septembrie 2013 - 19:20, said:

read pm.

Nu pot sa-ti dau decat daca este de acord si mihai190. Din nume reiese ca e ceva personal, deci tre' sa fim amandoi de acord. E o chestie de bun simt :D.

 qew, on 07 octombrie 2013 - 15:10, said:

Exista reclamatia , si functioneaza, doar ca trebuie si ca studentii sa se organizeze , sa faca gura , dar sa o faca destept  .

Asta-mi aminteste de un caz din liceu, cu profa de mate, pentru care desi am indeplinit toate formalitatile sa nu ne mai predea ea, nu s-a realizat nimic... tot am avut "placerea" de a tine orele cu ea in toti cei 4 ani, 5 h/sapt. O nebunie! Cand cineva e bine pus, poti sa te dai de c.r in sus ca tot nu reusesti sa schimbi ceva.

#35
beleapecap

beleapecap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 01.04.2012

 ROTFO, on 16 septembrie 2013 - 18:51, said:

Acum 2 ani inebunise lumea cu facultatea de drept si ASE..
Acum am auzit de la ceilalti colegi de generatie ca se cauta la greu UPG si ca se plateste bine Posted Image)
Tu o faci ca se vorbeste foarte mult despre ea sau ca ai cateva mii de euro salariu dupa nspe' ani ?
acum doi ani?
acum doi ani a fost BACUL FUNERIU.
unii dintre voi incurcati rau de tot anii.

in post-criza majoritatea covarsitoare a SFATUITORILOR (unii dintre ei habarnisti penali) au luat brate lozinca....mereti la facultati tehnice, mereti la facultati tehnice...de parca toti ar sti mate, fizica, chimie, desen tehnic s.a.
ca sa nu mai zic ca fabrici ori centre de cercetare...mai grrrrrrrrrrrrreu

Edited by beleapecap, 19 October 2013 - 19:32.


#36
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Anu trecut a fost nebunie la ASE  , ca a fost adimtere doar pe dosar  , ,si tot bac tip Funeriu(chiar aplicat mai bine) a fost chit ca era alt ministru !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate