Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Un sfat facultate Petrol si Gaze

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
beleapecap

beleapecap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 01.04.2012
nimeni nu-i ca funeriu...tocmai c-au si renuntat la admitere.plus ca la ASE vin din toata tara, basca si oamenii kgbului (fratii moldoveni...)
ai vazut ca si anu asta..la sesiunea a doua au renuntat la admitere..
nu mai este ce-a fost si nici n-a sa mai fie.

da prin alte parti, s-au lasat jos de tot pretentiile ca a constientizat profesorimea ca daca mai facea mult gat si-o dau singuri in gurita...ca nu mai are cin sa vina...
masteratele nici alea nu se mai vand. pa...

Edited by beleapecap, 19 October 2013 - 19:47.


#38
andrystefan

andrystefan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 24.12.2008
Stiti cum se face admiterea la IPG Mine petrol si gaze?

#39
Arrina

Arrina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.09.2013

 andrystefan, on 23 februarie 2014 - 18:55, said:

Stiti cum se face admiterea la IPG Mine petrol si gaze?

Concurs de dosare... trebuie sa ai media peste 8 si ceva, depinde de la an la an. Poti urmari sa vezi daca te incadrezi cu media, anii trecuti. Daca nu ma insel, ultima media la buget, anul trecut,  a fost undeva peste 8 si un pic...poti urmari site-ul lor saracacios pentru mai "multe" detalii. Si eu as vrea sa stiu mai multe. De exemplu cum e la zi,  daca se cere obligatoriu prezenta la curusuri, seminarii, pareri le stundetilor. :D In fine...Multa bafta daca te hotarasti sa inscrii la UPG!!!

#40
danielvasile87

danielvasile87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.07.2014
Eu as vrea sa urmez facultatea de petrol si gaze si vreau sa  stiu de la cineva care a facut la petrol si gaze cat e de greu...si daca se face matematica multa! Matematica nefiind punctul meu forte!  Stie cineva? Pe site-ul universitatii mare chestie nu dau ...

#41
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Greutatea e relativa, in functie de cunostintele acumulate. Inginerie fara matematica, fizica, chimie nu se poate (inginerul e proiectant prin excelenta, gandesti solutia, o calculezi, anticipezi, construiesti si garantezi altfel se darama sandramua).

#42
crisbal

crisbal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.07.2014

 Arrina, on 06 iunie 2014 - 19:18, said:

Concurs de dosare... trebuie sa ai media peste 8 si ceva, depinde de la an la an. Poti urmari sa vezi daca te incadrezi cu media, anii trecuti. Daca nu ma insel, ultima media la buget, anul trecut,  a fost undeva peste 8 si un pic...poti urmari site-ul lor saracacios pentru mai "multe" detalii. Si eu as vrea sa stiu mai multe. De exemplu cum e la zi,  daca se cere obligatoriu prezenta la curusuri, seminarii, pareri le stundetilor. Posted Image In fine...Multa bafta daca te hotarasti sa inscrii la UPG!!!

Concurs de dosare?!....Posted Image

Pe vremea mea se dadea examen de admitere la matematica si fizica...

8 si un pic media la liceu si la BAC?....Posted Image

Sunteti tari de tot, mult mai buni decat majoritatea colegilor mei care au terminat liceul!...

#43
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

 crisbal, on 29 iulie 2014 - 10:58, said:

Concurs de dosare?!....Posted Image
Daca nu crezi atunci uite metodologia: http://www.upg-ploie..._de_licenta.pdf

#44
mello_dub

mello_dub

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2014
Salut colegi. am 25 ani si sunt din GL.

Doresc sa ma inscriu la master. Am cautat pe net despre "Facultatea de Ingineria Petrolului si Gazelor" si am gasit acest subiect pe softpedia si mi-am facut de urgenta cont deoarece am anumite intrebari cu privire la inscriere: ce probe de admitere se dau pt la master la aceasta facultate ? inca nu am scos diploma in original din facultate. ma pot inscrie cu copia ? exista posibilitatea sa il fac la fara frecventa ? multumesc anticipat.

#45
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
http://www.upg-ploie...erat/index.html

#46
crisbal

crisbal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.07.2014

 neagu_laurentiu, on 29 iulie 2014 - 11:33, said:

Daca nu crezi atunci uite metodologia: http://www.upg-ploie..._de_licenta.pdf


Eu te cred, dar alta era ideea!

Nu mi se pare corect sa intri la o facultate tehnica cu media de bac (sport + romana + biologie, etc.), unde matematica si fizica sunt materii de baza!!!

Un examen la fiecare dintre cele doua materii este mult mai OK!...

#47
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Am imprumutat si noi de la americani una-alta. Doar ca in materie de admitere aveam si noi ceva sovietic bun.

#48
Vreciuta

Vreciuta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.05.2015
stie cineva daca se fac limbi straine la petrol si gaze? ce limbi se fac?? eu cu engleza ma descurc da altceva nu mai stiu :D

#49
Sketch4Life

Sketch4Life

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.10.2018

 Vreciuta, on 14 iunie 2015 - 14:12, said:

stie cineva daca se fac limbi straine la petrol si gaze? ce limbi se fac?? eu cu engleza ma descurc da altceva nu mai stiu Posted Image

Buna, da faci engleza (Anii 1 si 2-ambele semestre) dar este mai mult o introducere in acest domeniul.  Termin anul acesta IPG FR , cine doreste informatii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate