Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Problema tastatura Lenovo G560

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.846
  • Înscris: 31.10.2010
Salut.

Acum cand am deschis laptopul am vrut sa apas pe tasta 1 ca sa ma pot loga pe forum. Problema e ca nu se mai poate apasa tasta decat intr-o parte. Care ar fi problema? Daca iau o surubelnita si scot tasta, are ceva? sau cu degetul, tot aia...

Editat de dorurad, 09 iulie 2013 - 18:21.


#2
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.846
  • Înscris: 31.10.2010
Nu mai merge edit.

Si-a revenit. Astia care mai aveti problema asta, apasati (dar nu tare) pe tasta si de multe ori in ritm rapid. Se blocheaza datorita prafului si mizeriei pt ca nu e protejat spatiul de sub taste cum trebuie.

#3
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.549
  • Înscris: 09.02.2013

View Postdorurad, on 09 iulie 2013 - 18:30, said:

Nu mai merge edit.

Si-a revenit. Astia care mai aveti problema asta, apasati (dar nu tare) pe tasta si de multe ori in ritm rapid. Se blocheaza datorita prafului si mizeriei pt ca nu e protejat spatiul de sub taste cum trebuie.
La mine se misca membrana :lol: de cauciuc dedesubt, don't ask me why.
E un toshiba.

#4
alinmo

alinmo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 26.10.2013
Salutare, ca sa nu mai deschid un post nou, am urmatoarea problema:

Am un Lenovo G57zero. Fara sa vars ceva pe tastatura si fara sa-l trantesc.... nu imi mai merg cifrele. Din cifrele care sunt pozitionate sub F-uri imi merge doar 5 si 6, iar din cifrele pozitionate in dreapta, nu-mi merg zero si doi.   Am intrat in DOS si am incercat sa scriu acolo numere si nici acolo nu merge...deci nu pare sa fie o problema de windows. Ca urmare, inainte sa suspectez ceva hardware si sa-l duc la reparat, puteti sa-mi spuneti daca atui mai intalnit problema asta, daca ati reusit sa o reparati ?

Multumesc.

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 49.649
  • Înscris: 24.09.2006
Da, se repara cu o tastatura noua.

#6
FX2000

FX2000

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 22.11.2008
Pentru a nu deschide un subiect nou , postez si eu aici problema pe care o am:
Am un laptop Lenovo B 590 si de la o vreme afiseaza, fara sa fie apasata tasta. litera Q. Care sa fie cauza?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate