Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Trapezului Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#55
F550J

F550J

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2016

View PostMarius-Valentin, on 16 martie 2016 - 18:39, said:

Ai mai fost si azi in zona? Ce e pe acolo? Ce stii de faptul ca instalatiile si tevile trec prin podea, e riscant?
Am fost! Au inceput la izolarea exterioara cu polistiren. Instalatile trec prin podea toate (cea electrica,termica si cea de scurgere de la bucatarie si baie). Nu stiu ce riscuri sunt.
Cat de curand cred ca incep sa toarne sapa peste ele.
Salut!

#56
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
luati-va gandul sa cumparai acolo, mai ales cei care luati prin credit, dezvoltatorul nu e serios si nu are autorizatie pentru ce a facut acolo, de aia a si fost amendat

ia uitati va la atasament si sa va vad care va mai bagati

Attached Files



#57
F550J

F550J

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2016

View PostBuyersdefence, on 18 martie 2016 - 17:28, said:

luati-va gandul sa cumparai acolo, mai ales cei care luati prin credit, dezvoltatorul nu e serios si nu are autorizatie pentru ce a facut acolo, de aia a si fost amendat

ia uitati va la atasament si sa va vad care va mai bagati
cum ai obtinut

View PostBuyersdefence, on 18 martie 2016 - 17:28, said:

luati-va gandul sa cumparai acolo, mai ales cei care luati prin credit, dezvoltatorul nu e serios si nu are autorizatie pentru ce a facut acolo, de aia a si fost amendat

ia uitati va la atasament si sa va vad care va mai bagati
cum ai obtinut acest document? ai facut si tu rezervare?

#58
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
m-am uitat pe pagina lor de facebook...acum vad ca au sters de acolo

Edited by Buyersdefence, 18 March 2016 - 21:24.


#59
F550J

F550J

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2016

View PostBuyersdefence, on 18 martie 2016 - 21:21, said:

m-am uitat pe pagina lor de facebook...acum vad ca au sters de acolo
EU NU O GASESC!

#60
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

View PostF550J, on 18 martie 2016 - 21:27, said:

EU NU O GASESC!

https://www.facebook...maliaResidence/

aici era documentul pus de cineva mai devreme, dar cred ca i-a deranjat si l-au sters

#61
Marius-Valentin

Marius-Valentin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2016

View PostBuyersdefence, on 18 martie 2016 - 21:30, said:

https://www.facebook...maliaResidence/

aici era documentul pus de cineva mai devreme, dar cred ca i-a deranjat si l-au sters

Sper ca e o gluma pentru ca eu am rezervat chiar la etajul 3, la care se face referire ca e mansarda, sper ca nu ii pune dracu sa-l strice

#62
Marius-Valentin

Marius-Valentin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2016
Mai este careva dintre voi care au rezervat aparatamente la mansarda?

#63
Marius-Valentin

Marius-Valentin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2016
Cine mai are noutati?

#64
AndreeaZB

AndreeaZB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2016
Mai are cineva apartament rezervat pe aleea mizil, la etajul 3? La ei pe site zice ca e mansarda. I -am intrebat, si au zis ca o sa fie si acoperis cu pod nelocuibil, insa in pozele de prezentare de pe site nu se vede nici un acoperis cu pod nelocuibil, cum este de ex la cel de pe Burnitei. Este posibil sa nu aiba autorizatie pentru acoperis?

#65
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

View PostAndreeaZB, on 21 martie 2016 - 11:26, said:

Mai are cineva apartament rezervat pe aleea mizil, la etajul 3? La ei pe site zice ca e mansarda. I -am intrebat, si au zis ca o sa fie si acoperis cu pod nelocuibil, insa in pozele de prezentare de pe site nu se vede nici un acoperis cu pod nelocuibil, cum este de ex la cel de pe Burnitei. Este posibil sa nu aiba autorizatie pentru acoperis?

Cine are rezervat la mansarda e cam nasol,iar cine are la etajul 2 nici acolo nu e bine, ca daca intrarea in legalitatea s-a dispus cu refacerea constructiei dupa proiect, asta inseamna remodelarea mansardei, care presupune sa aiba si cel de la etajul 2 de suferit.
Iar o firma serioasa lua atitudine, prezenta documente daca lucrurile stateau altfel, nu se limita sa stearga posturile de pe pagina de FACEBOOK si sa astupe rahatul. Poate gresesc eu, sa dea Domnul sa gresesc eu, dar tare mi-e teama ca nu o sa fie asa!
Care ati vorbit cu agentii de vanzari despre treaba asta ce raspuns ati primit?

#66
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
stie cineva cu cu ce notar (notari) lucreaza Amalia Rezident? mesaj privat, va rog, sa u facem reclama aici! multumesc

#67
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
actul directie de control integral

Attached Files



#68
damian_draghici

damian_draghici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.06.2008
Da, am fost si eu sa vad ce e cu aceasta hartiuta. Am fost destul e ingrijorat trebuie sa recunoscPosted Image .
Dar m-am speriat degeaba.Ei mi-au spus ceva la inceput cu o incurcatura de la arhitectura dar uitasem.Se va face inca o modificare deja demersurile sunt lansate.Posted Image

Asa ca o sa ma mut asa cum stabilisem Posted Image

View PostBuyersdefence, on 21 martie 2016 - 14:13, said:

Cine are rezervat la mansarda e cam nasol,iar cine are la etajul 2 nici acolo nu e bine, ca daca intrarea in legalitatea s-a dispus cu refacerea constructiei dupa proiect, asta inseamna remodelarea mansardei, care presupune sa aiba si cel de la etajul 2 de suferit.
Iar o firma serioasa lua atitudine, prezenta documente daca lucrurile stateau altfel, nu se limita sa stearga posturile de pe pagina de FACEBOOK si sa astupe rahatul. Poate gresesc eu, sa dea Domnul sa gresesc eu, dar tare mi-e teama ca nu o sa fie asa!
Care ati vorbit cu agentii de vanzari despre treaba asta ce raspuns ati primit?


Buna,

Da ei nu au mansarda clasica.Peste ultimul etaj daca ai observat este o placa la fel de groasa de beton ca si cele de la etajele inferioare.Acoperisul este doar pe o parte inclinat si vor veni burlanele care sa colecteze apa

View PostMarius-Valentin, on 18 martie 2016 - 21:48, said:

Sper ca e o gluma pentru ca eu am rezervat chiar la etajul 3, la care se face referire ca e mansarda, sper ca nu ii pune dracu sa-l strice


Ha ha...nu am vazut pana acum bloc din care sa se darame.Eu am vb cu ei mereu daca am avut nelamuri si au fost foarte deschisi :))

#69
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

View Postdamian_draghici, on 22 martie 2016 - 16:21, said:

Da, am fost si eu sa vad ce e cu aceasta hartiuta. Am fost destul e ingrijorat trebuie sa recunoscPosted Image .
Dar m-am speriat degeaba.Ei mi-au spus ceva la inceput cu o incurcatura de la arhitectura dar uitasem.Se va face inca o modificare deja demersurile sunt lansate.Posted Image

Asa ca o sa ma mut asa cum stabilisem Posted Image


Si totusi firma de ce nu reactioneaza la treburile astea, stiind ca au avut totusi niste probleme cu aprobarile?

Edited by Buyersdefence, 22 March 2016 - 19:48.


#70
Marius-Valentin

Marius-Valentin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2016
Sper in rezolvarea problemelor cat mai rapida, eu maine ma duc sa semnez antecontractul, urati-mi succes.

#71
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008

View PostMarius-Valentin, on 24 martie 2016 - 21:12, said:

Sper in rezolvarea problemelor cat mai rapida, eu maine ma duc sa semnez antecontractul, urati-mi succes.
daca esti sigur, succes atunci :)

#72
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
https://scontent.fom...#38;oe=5793012C

View Postdamian_draghici, on 22 martie 2016 - 16:21, said:

Da, am fost si eu sa vad ce e cu aceasta hartiuta. Am fost destul e ingrijorat trebuie sa recunoscPosted Image .
Dar m-am speriat degeaba.Ei mi-au spus ceva la inceput cu o incurcatura de la arhitectura dar uitasem.Se va face inca o modificare deja demersurile sunt lansate.Posted Image

Asa ca o sa ma mut asa cum stabilisem

asa zici tu ca te muti???


https://scontent.fom...#38;oe=5793012C

Edited by Buyersdefence, 30 March 2016 - 20:57.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate