Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Trapezului Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#37
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

View PostRadully, on 30 martie 2015 - 20:30, said:

M-am uitat pe site-ul facut de familia Armeanca- proprietarii Amalia Rezident, pentru Aleea Rezident care nu este decat Amalia Rezident rebranduita dupa scandalurile privind spatiu verde si lipsa locurilor de parcare din Amalia Rezident. Ei spun ca sunt langa Parcul IOR- minciuni ordinare!!!!!. Aleea Ninsorii care da in Burnitei (nu cautati pe harta Strada Ninsorii, nu o gasiti, nu cautati o placuta cu strada Ninsorii, nu gasiti!!!, este o strada infundata de noroi care pleaca din Burnitei si este efectiv sufocata de autoturisme!!!), uitati-va pe harta unde ste fata de Parcul IoR!!!. Blocul vine la jumatate de metru cel mult un metru de strada, strada care nu are trotuar!!

Ei spun de 55 de locuri de parcare. Este o minciuna ordinara!!!!. Ii provoc public sa vina aici cu drept la replica si sa demosntreze ca nu am dreptate. Nu ma intimideaza nici pe mine nici pe altii din Amalia Rezident sau din blocurile vechi de pe Burnitei, ca au masini AUDI, jeepuri albe, masini luxoase negre cu geamuri fumurii,  lanturi de aur la gat si se afiseaza in haine scumpe. Sau ca  s-a spus "vreti spatii verzi, si sa cumparati si prin prin banca!!!"- postare ce a fost stearsa de pe pagina Amalia Rezident dupa ce lumea ii sarise in cap.
Poate este vorba de 55 locuri de parcare pentru BICICLETE.

#38
Radully

Radully

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.02.2015
O PRIMA VICTORIE!!!!!!!!!

"Prin Adresa- raspuns nr. 10.449 din 7 aprilie 2015, emisa de Directia Inspectie si Control, Serviciul Disciplina in Constructii si Afisaj Stradal, Politia Locala Sector 3, Bucuresti, se comunica faptul ca santierul din Strada Ninsorii nr. 12 functioneaza fara autorizatie de construire, s-a emis Proces Verbal de constatare si sanctionare a contraventiilor nr. 1000624 iar lucrarile au fost sistate."


Deci blocul Amalia Rezident 6, vopsit Aleea Rezident este ilegal!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Edited by Radully, 07 April 2015 - 11:18.


#39
Radully

Radully

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.02.2015
A DOUA VICTORIE!!!!

Au sters pagina de facebook pentru Aleea Rezident. A ramas doar contul. Din pacate au anunturi active pe foarte multe site-uri de vanzare- cumparare apartamente si exista riscul ca oamenii sa fie dusi in eroare sau chiar inselati.

#40
Radully

Radully

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.02.2015
A TREIA VICTORIE!!!

Pagina de facebook Amalia Rezident din care facea pàrte Amalia Rezident 6 vospit Aleea Rezident  a carei pagina a fost stearsa si pentru care exista o adresa a Poltiiei Locale Sector 3 de lipsa autorizatie de constructie, a fost stearsa. Deci ambele pagini au fost sterse.

Edited by Radully, 07 April 2015 - 12:27.


#41
GeorgeIonut1989

GeorgeIonut1989

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2015
Buna Seara, am achizitonat in urma cu 2 luni de la amalia rezident 60H o garsoniera dubla. Oamenii mi s-au parut seriosi si s-au purtat bine insa acum am gasit acest post si m-ati cam speriat..exista posibilitatea sa fie demolat?!?!?!!? De aia mi-am si facut cont sa aflu mai multe detalii...In legatura cu parcarea intr-adevar nu este loc intre blocuri in acea prelungire insa inca de la inceput mie cel putin cei de acolo mi-au spus ca nu au parcare si ca nu o sa ma minta sa imi spuna ca au loc ptr fiecare apartament...va rog sa imi dati mai multe informatii deoarece deja am platit si am facut si contractul de vazare-cumparare. urmeaza sa ma mut in aprox 2 luni deja mi-au terminat camera si am luat cheile. Pot avea probleme cu statul sau ceva?? Multumesc anticipat! O seara buna!

#42
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
ah, cat ma bucur, bravo Radully :DPosted Image
pentru mine unul, cel mai crunt este cu locul de parcare .... 8 blocuri pe o alee cu maxim 7 locuri de parcare pentru fiecare, deci ar fi cam 55 locuri de parcare, au avut partial dreptate, dar nu sunt toate pentru un bloc, ci pentru 8 ..... x 20 apartamente = 160 apartamente .... daca toti ar avea masini, ce ar fi aici? Posted Image  deja sambata si duminica daca ai plecat pe undeva, trebuie sa-ti iei adio de la loc de parcare, revino luni dimineata cand mai pleaca lumea la munca

#43
MihaiSDM

MihaiSDM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.04.2015
Salut!

Deci m-am mutat si eu recent in Amalia residence (60R) si vreau sa spun ca finisajele sunt o mizerie. Baia e oribila. wc pus prost, dus curge, tevile ies 20 cm din perete, apoi e montata bateria..etc etc. Iar centrala montata este ceva ...nu gasesc acum cuvinte, dar speli vasele ori cu apa rece, ori calaie, iar dush ori cu gheata, ori cu lava. Oribil. Usi la intrare zgariate, lovite etc.

#44
MihaiSDM

MihaiSDM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.04.2015
Update: Canalizarea e facuta zalnic. Vasul de toaleta curge (tevile, racorduri, etc erau doar puse, nu si in vreun fel prinse, dusul se scurge greu. Chiuveta baie e ok, din chiuveta de la bucatarie vine miros de cac*t. Si am auzit la mai multi problema aceasta

#45
GabiRa2

GabiRa2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.02.2015
Poate cineva sa ne spuna cum este in Trapezului Residence 2?

#46
Krespo

Krespo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.12.2013

View PostAlleXyS1, on 08 mai 2015 - 22:09, said:

ah, cat ma bucur, bravo Radully Posted ImagePosted Image
pentru mine unul, cel mai crunt este cu locul de parcare .... 8 blocuri pe o alee cu maxim 7 locuri de parcare pentru fiecare, deci ar fi cam 55 locuri de parcare, au avut partial dreptate, dar nu sunt toate pentru un bloc, ci pentru 8 ..... x 20 apartamente = 160 apartamente .... daca toti ar avea masini, ce ar fi aici? Posted Image  deja sambata si duminica daca ai plecat pe undeva, trebuie sa-ti iei adio de la loc de parcare, revino luni dimineata cand mai pleaca lumea la munca

http://www.gandul.in...ciucul-13810234

Problema voastra este veche din pacate.Am semnalat aceste ilegalitati vizibile pentru orice cetatean de bun simt si rational inca de la constructia primului bloc pe str Burnitei.
Faptul ca sunt posibile astfel de constructii este si vina noastra.

Coruptia in final ne ucide dar mai intai ne doboara psihic.

Primarul sectorului 3 si arh sef Dumitrascu sunt principalii vinovati in opinia mea.

Am scris memorii peste tot dar mafia imobiliara si coruptia sunt mult mai puternice decat statul, cel putin pana in acest moment.
Nu voi intelege niciodata cum oameni tineri si in general intelectuali din cate am observat ,se muta in astfel de bombe sociale fara locuri de parcare.Poate ca sunt prea dur in exprimare dar realitatea acest lucru il demonstreaza.
Nici nu-i condamn,incerc sa-i inteleg, dar in acelasi timp ii rog sa nu se mai lamenteze si jeleasca pe forumuri, ci sa treaca direct la actiune impotriva acestor mafioti.
De cand au fost construite aceste blocuri pe str Burnitei pute a rahat pe toata strada, canalizarea este sub orice critica, banuiesc din cauza faptului ca proiectele nu au fost respectate.
Primarul Negoita Robert , a fost aici acum 2 ani.I-am spus direct ca este o sfidare a legilor si a bunului simt.Mi-a replicat scurt de fata cu alti vecini ca,citez: -este proprietate privata si nu am ce sa fac !

Am pierdut numarul primarilor intrati in puscarie din aceasta cauza nu-mi fac iluzii cu privire la viitorul lui Negoita Robert.Vine si vremea lui sunt sigur.

Solutia mea este urmatoarea:-  nici un bloc sa nu mai fie construit pana nu se fac parcari.

Stoparea acestor constructii de urgenta.Apoi, gasirea de terenuri pentru constructia de parcari.Sunt multe terenuri aici in zona obtinute cu acte false inca din anul 1990.Imi asum acesta afirmatie, am si documente in acest sens.Mafia imobiliara aici in str Burnitei .este stapana inca din anul 1990.
Legea junglei a fost aplicata cu mult succes, iar autoritatile statului au fost ca si inexistente.

#47
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014
A luat cineva apartament in Aleea Mizil I sau Aleea Mizil II? Cum se prezinta zona? Am inteles ca nici aici nu sunt locuri de parcare.

#48
damian_draghici

damian_draghici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.06.2008

View PostSamSun, on 28 ianuarie 2016 - 16:41, said:

A luat cineva apartament in Aleea Mizil I sau Aleea Mizil II? Cum se prezinta zona? Am inteles ca nici aici nu sunt locuri de parcare.


Buna,

Au locuri de parcare.In jur de 80----as merge insa pe 70 de locuri in functie de cum parcheaza romanul nostru. Am inteles ca accesul va fi cu sens unic (se intra prin dreapta imobilului si se iese prin stanga)

Eu zic ca e mult mai bine fata de ce au mai avut.

Sper sa te ajute informatia...

Apropo...eu am in blocul 1 apartament cu  2 camere

#49
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014
ahaaa...mersi...daca esti in blocul 1 ce parerea ai despre fabricuta din fata? nu face zgomot cam mult cu motostivuitoarele si procesul de productie? si 80 de locuri sunt ok dar totusi ma gandesc ca nefiind bariera poate parca oricine...si zona este foarte stramta...alei micute care vor fi costruite la maxim catre nicolae teclu...deci daca vii la o ora tarzie in noapte s-ar putea sa las masina prin Pallady...si eu ma gandesc serios sa iau un apartament dar ma bag in cel care se finalizeaza in aprilie ca sunt disponibile majoritatea...de ce astepti la celalalt din strada?

#50
damian_draghici

damian_draghici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.06.2008
Buna dn nou,

Vreau la blocul de la strada pentru ca am eu un fix al meu. In fata din ce am observat e o fabrica...dar incarca masinile direct nu se aud zgmote. Ca m-am gandit si eu la asta si cand am luat decizia am facut cateva vizite si pe zi si pe seara. La parcare...sa fim seriosi..daca vrem sa ne gestionam ...ne gestionam.Facem asociatie si hotaram cu totii sa punem bariere si e rezolvata si treaba. Da strada e ingusta...dar unde mai gasim la pretul asta si apartament mare si parcare si la "bulivar"?

#51
Marius-Valentin

Marius-Valentin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2016
Buna seara, care din viitorii proprietari au mai fost pe aleea Mizil, sa vada lucrarile?   eu am luat un ap cu 2 camere in blocul 2, dinspre caini. Apropo stiti careva cand vor fi luati cainii de acolo?

#52
F550J

F550J

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2016

View PostMarius-Valentin, on 04 martie 2016 - 00:30, said:

Buna seara, care din viitorii proprietari au mai fost pe aleea Mizil, sa vada lucrarile?   eu am luat un ap cu 2 camere in blocul 2, dinspre caini. Apropo stiti careva cand vor fi luati cainii de acolo?

Salut Valentin!
Si eu mi-am cumparat apartament tot la et 2,tot in blocul 2. Au mai avansat cu lucrarile, au turnat sapa la demisol,parter si et 1. Am inteles ca saptamana aceasta vor incepe la etajul 2 si sa-l izoleze pe exterior.
Maine o sa ajung pe la ei din nou.

#53
Marius-Valentin

Marius-Valentin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2016

View PostF550J, on 15 martie 2016 - 13:57, said:

Salut Valentin!
Si eu mi-am cumparat apartament tot la et 2,tot in blocul 2. Au mai avansat cu lucrarile, au turnat sapa la demisol,parter si et 1. Am inteles ca saptamana aceasta vor incepe la etajul 2 si sa-l izoleze pe exterior.
Maine o sa ajung pe la ei din nou.

Ai mai fost si azi in zona? Ce e pe acolo? Ce stii de faptul ca instalatiile si tevile trec prin podea, e riscant?

Edited by Marius-Valentin, 16 March 2016 - 18:39.


#54
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pai toate blocurile noi sunt contruite cu instalatiile prin podea. Riscul il vei vedea in timp.

Edited by nonameshadow, 16 March 2016 - 19:27.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate