Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1459
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Sensibilitatea de recepție a fiecărui dispozitiv…

#1460
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
https://www.speedtes...7e-7de5435f306e

#1461
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postioanradu, on 10 decembrie 2018 - 12:29, said:


Ai facut o alegere foarte buna, netul fix merge foarte bine, foarte stabil iar acei 100gb net mobil la comun sunt arhisuficienti.
Depinde de cat foloseste fiecare.

Edited by Vlad_22, 22 December 2018 - 00:16.


#1462
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Pentru ca Orange are oferte peste oferte, se schimba de la luna la alta, vreau sa va intreb:

In cadrul ofertei Orange Love (sau, in general, pentru abonamentul de 52 lei / 1Gbps - Internet prin fibra optica + televiziune + ....) , internetul este "nelimitat" ?
https://www.orange.r.../client-orange/
Mai jos, mentioneaza de ceva "100GB pentru toata familia ta" - sper ca se refera la internetul de pe mobil (aferent contractului de internet pe mobil).

Adica nu as da 52 de lei pe 100GB de Internet prin fibra optica, dar este destul de confuz .

Edited by Rhesus, 28 December 2018 - 19:55.


#1463
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
Nu cred ca mai indrazneste careva sa limiteze traficul pe internetul fix.

#1464
gigismro

gigismro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.08.2017
e nelimitat pe fibra cum sa nu fie .....aia 100gb e pt abonamentul de mobil ce e in pachet banuiesc .....eu am doar netu prin fibra

#1465
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Așa e,100 GB sunt bonus lunar pentru abonamentele de mobil, mai exact dacă ești eligibil pentru pachetul love și ai cel puțin 2 abonamente pentru mobil îți vor da lunar 100 GB internet să îl folosești la comun pentru ambele numere! Acești 100 GB sunt în afară de ce îți oferă abonamentul lunar contractat!

#1466
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
:))
https://www.speedtes...dc-e45ecc408d41

#1467
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
Unde vedem si noi ucl ?look transmite camp portugaliei si plus emisiune.Bjne ca nu am renuntat la rds tv.

#1468
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Buna seara,
Revin cu ultimele intrebari in legatura cu oferta Orange Love (TV + Internet prin fibra optica la 11 euro), inainte de semnarea contractului

1. Cum vi se pare conexiunea ? Degeaba am 1 Gbps "teoretici", daca in practica, conexiunea nu este stabila, sacadeaza etc. De ex., voi dori sa pot viziona DigiSport FullHD online (Internet broadcasting), deoarece in oferta lor nu intra pachetele Digi (logic Posted Image ) - implicit am nevoie de o conexiune stabila

2. Nicaieri nu am gasit grila de programe TV din abonament. Ma puteti ajuta?

3. Inca mai am un CRT in casa (da, @djl, stiu ca esti mandru de mine) fara tuner digital. Ofera in pachet un decodor (in custodie)? Sau, si mai bine, dat fiind ca nu ma uit eu, mai functioneaza analogicul sau ofera doar DVB? (coaxialul simplu bagat in CRT)

4. Pe aplicatia Android OrangeTV, traficul TV se contorizeaza, sau este gratuit (inclus in abonamentul de date atasat nr.) ?

Mersi!
(PS. Renunt la RDS-RCS din cauza unor baietashi de-ai lor care fac figuri in zona.... )

Edited by Rhesus, 11 January 2019 - 20:38.


#1469
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostRhesus, on 11 ianuarie 2019 - 20:33, said:

Buna seara,
Revin cu ultimele intrebari in legatura cu oferta Orange Love (TV + Internet prin fibra optica la 11 euro), inainte de semnarea contractului

1. Cum vi se pare conexiunea ? Degeaba am 1 Gbps "teoretici", daca in practica, conexiunea nu este stabila, sacadeaza etc. De ex., voi dori sa pot viziona DigiSport FullHD online (Internet broadcasting), deoarece in oferta lor nu intra pachetele Digi (logic Posted Image ) - implicit am nevoie de o conexiune stabila

2. Nicaieri nu am gasit grila de programe TV din abonament. Ma puteti ajuta?

3. Inca mai am un CRT in casa (da, @djl, stiu ca esti mandru de mine) fara tuner digital. Ofera in pachet un decodor (in custodie)? Sau, si mai bine, dat fiind ca nu ma uit eu, mai functioneaza analogicul sau ofera doar DVB? (coaxialul simplu bagat in CRT)

4. Pe aplicatia Android OrangeTV, traficul TV se contorizeaza, sau este gratuit (inclus in abonamentul de date atasat nr.) ?

Mersi!
(PS. Renunt la RDS-RCS din cauza unor baietashi de-ai lor care fac figuri in zona.... )
2. https://www.orange.r...ianuarie.pdf?v1
3.Primul echipament este in custodie,eu stiu ca ofera si Analogic (o grila cu canalele de baza).
4.Depinde de abonamentul mobil contractat (abonamentul TV ofera 1 GB trafic de date in aplicatia Orange TV Go).

#1470
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
La abonamentul mobil traficul în Orange tv go nu se contorizează.

https://www.orange.r...e-me/index.html

Sigur, e valabil la canalele pe care le ai pe contract.

#1471
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postvio73, on 12 ianuarie 2019 - 16:23, said:

La abonamentul mobil traficul în Orange tv go nu se contorizează.

https://www.orange.r...e-me/index.html

Sigur, e valabil la canalele pe care le ai pe contract.
Se contorizează,primește 1 GB net trafic in Orange TV (din abonamentul TV).
”Cum pot viziona prin Orange TV Go selecția de canale sau colecția de filme din Movie Go Unlimited, opțiune inclusă în abonamentul meu?
(....) Cu abonamentele Orange Me mai mici de 10 € ai acces la 21 de canale TV în aplicația Orange TV Go și pe tvgo.orange.ro: Kanal D, TVR 1, TVR 2, Național TV, TVR 3, TVR Internațional, Orange Info, Kiss TV, RomâniaTV, Realitatea, N24 Plus, Look TV HD, Look Plus HD, Neptun TV, B1 TV, Favorit, Etno, Speranța TV, Taraf, Trinitas și VTV. Dacă ai un abonament Orange Me de minim 10 € (inclusiv), ai în plus acces în aplicația Orange TV Go la canalele Pro: PRO TV HD, PRO X HD, PRO CINEMA, PRO 2 HD, PRO GOLD și PRO TV INTERNAȚIONAL. Lista și numărul canalelor din selecția bonus se pot modifica oricând.
Traficul efectuat în Orange TV GO și Movie Go Unlimited consumă din traficul de internet disponibil în abonament și, după terminarea acestuia, se taxează la tarif standard.„

Edited by Nimcid25, 12 January 2019 - 16:50.


#1472
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
Depinde ce oferta ai, personal toate abonamentele avute pana acum au avut trafic nelimitat, doar daca l-as fi terminat atunci as fi fost taxat. Secretul sa mai ai macar 1MB, vorba vine :)

#1473
lache

lache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.05.2004

View PostRhesus, on 11 ianuarie 2019 - 20:33, said:

Buna seara,
...........

2. Nicaieri nu am gasit grila de programe TV din abonament. Ma puteti ajuta?


Te duci pe wesite la ei unde ai in partea de sus un fel de filtre. Da click pe oricare din

< Toate canalele/ Canale HD/ Pachet Entry/ Pachet Explore/ Pachet Global/ Canale disponibile în Orange TV Go/ Copii/ Documentare/ Filme/ Generale/ Lifestyle/ Muzică/ Sport/ Știri >

si in partea de jos se evidentiaza numai cele filtrate. AIA e grila !

Sau daca tii mouse-ul pe orice canal ai desfasurator program pe ore, tipul programului, si in care grila este inclus !!!
Sau ai jos in dreapta Vezi aici lista completa a canalelor. Dai click pe aici

Edited by lache, 19 January 2019 - 13:06.


#1474
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Ce reprezintă pentru Orange "canalele Pro"?

#1475
CatalinDCS

CatalinDCS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 10.02.2016

View Postclader, on 19 ianuarie 2019 - 12:47, said:

Ce reprezintă pentru Orange "canalele Pro"?
Pro TV, Pro 2, Pro X, etc.

#1476
Apone

Apone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.06.2018
Sunt interesat și eu de aceasta ofertă de la Orange cu 52 de lei dar internetul e limitat.. 100 de GB.. La 3 telefoane un 3-4 GB pe zi se cunoaște.. Și într o lună trece de 100..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate