Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1441
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

 MembruAnonim, on 17 noiembrie 2018 - 12:43, said:

Iti cauti adresa aici: https://www.telekom.ro/acoperire/
m-am cautat acolo de dinainte de a posta...am acoperire, dar nu reusesc sa inteleg daca vine fibra pana in casa sau pana in scara :)

 corcodel10, on 17 noiembrie 2018 - 15:58, said:

Viper, esti client nou?
doar pe partea de tv si net...am abonament telefonie la orange din 2006

 vio73, on 17 noiembrie 2018 - 16:29, said:

@ VipeR85,
Vine fibră în casă! Foarte bună oferta. Să te bucuri de serviciile respective!
sper sa vine fibra :) am cu ce ma lauda fata de colegii care au upc
ma bucur mai mult de oferta la TV...nu cred ca gaseam la 109cm mai ieftin de 700 lei. restul sunt neinteresante. cand voi intelege pe deplin php si voi avea un server in casa poate voi face mofturi la viteze, latente, etc...pana atunci la TV se uita doar copii iar net imi trebuie pt netflix din cand in cand si forumuri :)

#1442
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Câte abonamente ai pe cont de ți a redus de la 8euro la 6euro?

Edited by Therockstar, 17 November 2018 - 18:21.


#1443
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
1 singur...il aveam de 12.

#1444
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
La Orange e vreun canal la liber pe tv? Pare bună oferta dar având 4 tv-uri in casa, nu suna prea bine încă 3 CAM-uri in plus, adică 21 lei.

#1445
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 27.11.2007
Analogicul este la liber.

#1446
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
se da o mica problema pe partea de tv:
cablu analog e bagat in tv. cardul CI+ e introdus in tv.

dar nu vede protv hd, nickelodeon si multe altele(in principiu niciun HD). partea faina e ca pe mediaboxul de la celalalt tv prind tot ce se poate prinde. teveul eu zic ca e setat ok.

#1447
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Sa nu fie de la tv ...
Eu am cablul direct in tv, si prind toate hd-urile (mai putin programele ce sunt contra-cost).
Samsung F6400 ...
Am renuntat la dvr-ul de la RDS, sta in cutie. Cu ala nu prindeam hd-urile ...

#1448
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Vezi sa nu ai vreun contact imperfect și sa ai pierderi de semnal, frecventa HD e mai sensibila.

Cauta manual frecventa cu posturile HD, de pe mediabox.

#1449
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Viper85 la cautare ai selectat - Analogic si Digital - sau acum daca tot ai scanat - Analogicile - da o cautare doar pe  - Digital
Eu la dvb-c rcs selectez - Analogic si Digital - si la operator - Altii
La portocala am pe satelit si selectez satelitul - Astra 31.5B - din lista tv-ului de sateliti si apoi dau scanare
Noroc ca la dvb-c rcs majoritatea prg tv ( chiar si hd ) sunt free , inca.....
La portocala insa NU pot scrie acelas lucru......din pacate
Tot din pacate in zona unde locuiesc rcs-ul face legea ( ca asa-i in RO ) si de acea a trebuit sa ma abonez la satelit pt portocala

Edited by wather, 09 December 2018 - 00:14.


#1450
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

 shymano, on 08 decembrie 2018 - 21:59, said:


Am renuntat la dvr-ul de la RDS, sta in cutie. Cu ala nu prindeam hd-urile ...
ps ps...e orange aici :)

 wather, on 09 decembrie 2018 - 00:13, said:

Viper85 la cautare ai selectat - Analogic si Digital - sau acum daca tot ai scanat - Analogicile - da o cautare doar pe  - Digital
Eu la dvb-c rcs selectez - Analogic si Digital - si la operator - Altii
La portocala am pe satelit si selectez satelitul - Astra 31.5B - din lista tv-ului de sateliti si apoi dau scanare
am jvc-ul de la ei din oferta.
in setari imi apare la operator "upc" si "altii"....am ales altii si am scanat absolut tot. le vede, adica le gaseste, dar sunt codate.

aseara am stins tv-ul...dar dupa vreo juma de ora m-a prins febra demo-urilor 4k si am vrut sa vad cum se vad :) nu de alta dar am trecut de la un watson cu tub la un 4k...un salt urias pt mine :)
deci...am reaprins tv-ul si m-a intrebat daca vreau profilul operatorului orange. am ales da si mi-a spus ca face ceva, sa astept. ca desteptu am dat ok...in sensul ca "ok, astept". din pacate gasise doar tvr 1 si cand am dat eu ok a iesit din setare. momentan vad doar un program in lista si ala nu merge ca imi spune "nu exista continut video"
printre altele ma mai anunta si ca " cardul de vizionare nu este autorizat pentru utilizare in acest receiver."

imediat ce dau "publica" ma pun la telefon cu orange-ul....ma gandesc ca n-au activat cum trebuie cartela.
fuck it.....si-a revenit. in timp ce scriu mai si butonez la tv...am vazut ca protv hd merge :) si am cautat si altele. merg....ciudat

#1451
NXC

NXC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.03.2018

 VipeR85, on 09 decembrie 2018 - 09:55, said:

ps ps...e orange aici Posted Image


am jvc-ul de la ei din oferta.
in setari imi apare la operator "upc" si "altii"....am ales altii si am scanat absolut tot. le vede, adica le gaseste, dar sunt codate.

aseara am stins tv-ul...dar dupa vreo juma de ora m-a prins febra demo-urilor 4k si am vrut sa vad cum se vad Posted Image nu de alta dar am trecut de la un watson cu tub la un 4k...un salt urias pt mine Posted Image
deci...am reaprins tv-ul si m-a intrebat daca vreau profilul operatorului orange. am ales da si mi-a spus ca face ceva, sa astept. ca desteptu am dat ok...in sensul ca "ok, astept". din pacate gasise doar tvr 1 si cand am dat eu ok a iesit din setare. momentan vad doar un program in lista si ala nu merge ca imi spune "nu exista continut video"
printre altele ma mai anunta si ca " cardul de vizionare nu este autorizat pentru utilizare in acest receiver."

imediat ce dau "publica" ma pun la telefon cu orange-ul....ma gandesc ca n-au activat cum trebuie cartela.
fuck it.....si-a revenit. in timp ce scriu mai si butonez la tv...am vazut ca protv hd merge Posted Image si am cautat si altele. merg....ciudat

Nu inteleg un lucru,ai luat modulul Ci+ si cartela din magazin,nu a venit un tehnician sa o intaleze?
Daca a venit tehnicianul,nu trebuia sa plece din locatie pana nu se asigura ca totul functioneaza...
Nu stiu meniul la toate televizoarele... dar trebuie selectat in functie cum cere,Analogic si Digital,asta in caz ca nu merg cele digitale sa le ai pe cele analogice pana se rezolva problema... sau daca esti intrebat,Antena,Cablu si Satelit,sa fie bifat doar cablu si daca nu este operatorul in lista alege alti operatori.
Programele se instaleaza cu si fara Ci+ introdus in TV,daca mai ai probleme dai o revenire la setarile fabricantului la Televizor si instalezi din nou...
Daca mai ai si alte televizoare ce suporta Ci+ testeaza sa vezi daca acolo ai probleme... sau la un vecin/ruda.
Spui ca ai JVC-ul de la ei,asta in seamna ca se exclude problema cu incopatibilitatea,cu asta se mai "scalda" ei pe cap cand apar probleme de genul...

#1452
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
nu aveam tv-ul cand au venit cu instalarea. l-am luat a doua zi

#1453
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Sună la 300 sau întreabă-l pe Helper!

#1454
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
Am incheiat contract cu orange tv 146 canale+3 carduri +net de 1!gb/sec+3 abonamente la telefonie (8gb fiecare+vechimea in retea 8gb+100gb la comun lunar)+tel fix 170ron pe luna la care se adauga un mate 20 lite gratis. Instalarea si portarea dupa 18 dec cand termin contractul cu digi

#1455
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 14.11.2009

 sasekay, on 10 decembrie 2018 - 12:21, said:

Am incheiat contract cu orange tv 146 canale+3 carduri +net de 1!gb/sec+3 abonamente la telefonie (8gb fiecare+vechimea in retea 8gb+100gb la comun lunar)+tel fix 170ron pe luna la care se adauga un mate 20 lite gratis. Instalarea si portarea dupa 18 dec cand termin contractul cu digi
Ai facut o alegere foarte buna, netul fix merge foarte bine, foarte stabil iar acei 100gb net mobil la comun sunt arhisuficienti.

#1456
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014

 ioanradu, on 10 decembrie 2018 - 12:29, said:

Ai facut o alegere foarte buna, netul fix merge foarte bine, foarte stabil .
Depinde de localitate,daca Telekom are infrastructura modernizata, nu peste tot merge netul fix bine.

Edited by slv0990, 10 December 2018 - 12:47.


#1457
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

 slv0990, on 10 decembrie 2018 - 12:46, said:

Depinde de localitate,daca Telekom are infrastructura modernizata, nu peste tot merge netul fix bine.
Fibra reteaua este modernizata anul trecut

#1458
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
stie careva daca este vreo discrepanta intre programele receptionate pe mediabox si pe ci?
adica...vad mai multe programe pe mediabox decat pe ci

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate