Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#127
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postfavoritul, on 19 martie 2016 - 18:00, said:

In orasul Titu am vazut masini de la Telekom si Orange! Se baga fibra prin canalizare! Cred ca proiectul e comun! Intre timp UPC-ul a luat mai mult de jumatate din abonatii din Titu! Netul fiind de calitate si nu cred ca cineva mai e nebun sa se intoarca la 4 Mbps!
Se vor întoarce la netul prin fibră de la Telekom și Orange. Posted Image

Edited by iDorin, 19 March 2016 - 19:37.


#128
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,847
  • Înscris: 13.07.2010
Văd că ofertele la Orange s-au prelungit până pe 10 aprilie.

#129
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015

View PostiDorin, on 19 martie 2016 - 19:37, said:

Se vor întoarce la netul prin fibră de la Telekom și Orange. Posted Image
T a facut upgrade gratis de viteza clientilor cu fibra-n casa de 200, le-a dat 500 down si 200 up. :D

#130
silverio

silverio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.05.2013
din ce am vazut si am auzit,la mine in judet  vaslui,orange-ul se va folosi de infrastructura telekom(adica drumul retelei de la municipiile din judet,catre comunele si satele din judet)
si isi va face turnuri gsm.la mine la bunesti orange-ul,a facut un turn ,la 2 metri de magistrala T,a pus 2 antene sus in varf,backup-ul e pe radio,si chiar ieri erau 2 masini T  si 2 masini(jeep gri)
si erau sus pe stalpi,au in plan sa faca asa si aproape de vama albita,

#131
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postvio73, on 19 martie 2016 - 20:26, said:

Văd că ofertele la Orange s-au prelungit până pe 10 aprilie.
Vorbim de ofertele comerciale. 😊

#132
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,847
  • Înscris: 13.07.2010
Am înțeles, dar lansarea la tv și net fix prin rețeaua T când se face?

#133
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
Așa cum am mai spus, în Aprilie.
Și totuși, există riscul de a se amână pe luna Mai datorită unor întârzieri in operațiunile de logistică. 😊

#134
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,847
  • Înscris: 13.07.2010
Mă așteptam să fie mai rapizi, dar probabil că vor să pună lucrurile bine la punct.

#135
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 21.03.2014
Ar trebui sa-si uneasca fortele financiare sa acopere Romania cu fibra si 4G.

#136
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 22.01.2008
@iDorin - Eu stau la 5 km de Titu! Crezi ca intra si in rural cu fibra cei de la Telekom si Orange?

#137
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,847
  • Înscris: 13.07.2010
Nu e exclus.

#138
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 21.03.2014
Daca vor clienti cat mai multi (captivi pe 2 ani) ar fi normal sa vina si in rural cu fibra si sa ofere macar VDSL! In orase se bat cu concurenta, cu castig de cauza pe partea concurentei, deocamdata.
Degeaba ai servicii complexe daca nu ai infrastructura, in plus fibra i-ar scuti de multe necazuri. Si nici nu e atat de scumpa!

#139
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Cu cativa ani in urama (peste 10)  Romtelecom a traversat cu fibra judete intregi. Erau echipe ce sapau santuri si intindeau fibra. Problema nu este fibra la Telekom. Ea este trasata in toata Romania unde aveau centrale deja instalate. Cea mai mare hiba o reprezinta centralele, care sunt de model vechi, si fibra prin localitati ce n-a mai fost intinsa pe stalpi . La Melinesti, Dolj, a fost intinsa si fibra pe stalpi, dar populatia este lasata inexplicabil pe sarmulite de cupru cu 2mbps.
Telekom isi merita soarta. Nu stiu unde sa investeasca bani pentru extinderea rapida a retelei.

#140
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,847
  • Înscris: 13.07.2010
Eu nu i-am văzut pe nicăieri că ar lucra împreună, deși aștept un semn de viață la Pitești. Sper ca din aprilie să aud ceva de Orange prin fibră în acest oraș. Altfel sunt nevoit să fug la concurență și nu  mă prea încântă ideea.

Edited by vio73, 23 March 2016 - 18:50.


#141
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postfavoritul, on 22 martie 2016 - 11:48, said:

@iDorin - Eu stau la 5 km de Titu! Crezi ca intra si in rural cu fibra cei de la Telekom si Orange?
Pentru început doar în orașe, în marile orașe. Cu timpul, se estimează că in cel mult un an, vor intra cu fibră în orașe mai mici și în rural.
Titu, ca orășel, prin potențialul economic adus de Renault, va intra în proiect în primă etapă. 😊

View Postvio73, on 23 martie 2016 - 18:36, said:

Eu nu i-am văzut pe nicăieri că ar lucra Ă®mpreună, deși aștept un semn de viață la Pitești. Sper ca din aprilie să aud ceva de Orange prin fibră Ă®n acest oraș. Altfel sunt nevoit să fug la concurență și nu  mă prea Ă®ncântă ideea.
Nu-i nevoie de concurență, se vor lansa în curând trei tipuri de abonamente de internet fix Orange.

#142
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
E de inteles de ce RDS trage tare cu Digi Mobil..trafic foarte mult...ei stiu sigur ca vor avea concurenta serioasa pe servicii fixe si atunci toti nemultumitii vor zburda rapid.

#143
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,847
  • Înscris: 13.07.2010

View PostiDorin, on 23 martie 2016 - 21:51, said:

Pentru început doar în orașe, în marile orașe. Cu timpul, se estimează că in cel mult un an, vor intra cu fibră în orașe mai mici și în rural.
Titu, ca orășel, prin potențialul economic adus de Renault, va intra în proiect în primă etapă. 😊

Nu-i nevoie de concurență, se vor lansa în curând trei tipuri de abonamente de internet fix Orange.
Aştept şi sper ca de Paște să am tv şi net prin fibră de la Orange.

#144
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
FTTH e mai ieftin decat VDSL,nimeni nu va mai investi in tehnologie pe cupru.Daca Orange si T ar scadea din banii de reclame,macar 25%,in 2 ani ar avea retele de fibra si in rural.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate