Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#145
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Cat timp se creaza un mediu concurential acerb eu sunt deacord cu Orange si Telekom :)

#146
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,855
  • Înscris: 13.07.2010
Eu merg pe principiul că trebuie să am servicii integrate. Dacă Orange se va ridica la înălțimea așteptărilor și cu tv și net prin fibră, și le lansează într-un orizont rezonabil de timp ( nu pot aștepta prea mult), atunci merg pe mâna lor. Dacă nu lansează mai repede, merg la RDS.

Faptul că intră și ei cu toate serviciile, e un lucru extraordinar pentru piața românească.

#147
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
Orange, dpdv tehnic, cred ca ar putea oferi chiar si 4G nelimitat pe bune in mediul rural.

Prin Austria exista astfel de oferte, iar lumea de la tara a cam renuntat la ADSL: 20 mbps viteza maxima pentru download, (vreo 7-8 mbps pentru upload), fara nicio limita de trafic, la 20 euro lunar pe infrastructura LTE

 silverio, on 19 martie 2016 - 20:56, said:

din ce am vazut si am auzit,la mine in judet  vaslui,orange-ul se va folosi de infrastructura telekom(adica drumul retelei de la municipiile din judet,catre comunele si satele din judet)
si isi va face turnuri gsm
Cel putin pe langa Husi exista cateva zone albe, neacoperite de niciun operator, pentru care Telekom a primit fonduri de la guvern sa le acopere, iar ei in schimb trebuie sa permita accesul celorlati la pilonii construiti.

#148
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,855
  • Înscris: 13.07.2010

 bobo666, on 26 martie 2016 - 12:41, said:

Orange, dpdv tehnic, cred ca ar putea oferi chiar si 4G nelimitat pe bune in mediul rural.

Prin Austria exista astfel de oferte, iar lumea de la tara a cam renuntat la ADSL: 20 mbps viteza maxima pentru download, (vreo 7-8 mbps pentru upload), fara nicio limita de trafic, la 20 euro lunar pe infrastructura LTE


Ar fi de preferat în schimbul a 2 sau 6 Mbps de la Telekom.
Iată la mine, în rural, cum este pe net fix de la Orange:
[ http://www.speedtest.net/result/5199320491.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vio73, 26 March 2016 - 12:57.


#149
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
Dar tu acum n-ai limita lunara de trafic, dupa care viteza e limitata la 512 kbps?

#150
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
Vio, tu ești un mare norocos cu abonamentul de net fix de la Orange: fără limită de trafic, la 10 euro cu TVA. Dacă oferta era una comercială, adresată clienților din rural, la pachet sau nu cu TV, Telekom era de mult istorie.

 bobo666, on 26 martie 2016 - 14:37, said:

Dar tu acum n-ai limita lunara de trafic, dupa care viteza e limitata la 512 kbps?
Nu are, așa am eu după 150 Gb incluși in abonamentul de date. 😊

#151
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 21.03.2014
Vio, la tine in zona ai vazut masini de la Orange sau Telekom cu fibra?
As fi curios daca deja se baga in rural cu fibra.
La noi in zona e toata reteaua coapta cu ADSL...

Weekend-ul trecut era semnal 4G la noi in zona, de duminica dupa-amiaza a trecut iarasi pe H+.

#152
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,855
  • Înscris: 13.07.2010
Nu, nu am văzut. Era ideal să fie, mai ales că și la mine e ADSL-ică în floare. Sper ca măcar la Pitești să pot băga fibră de la Orange. Tocmai testam un tv smart Lg pe care să-l duc la noua locuință.

Dorin, dacă Orange erau deștepți, măturau cu toți pe jos, dar se pare că nu prea există dorință ,,să dispară" vreun operator din peisaj.

Edited by vio73, 26 March 2016 - 16:41.


#153
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 21.03.2014
Tre' sa "mananca" si gura celorlalti ceva

#154
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,855
  • Înscris: 13.07.2010
Au spus că Orange va introduce net și tv doar în urban pe rețeaua Telekom. Nu e nimeni nebun să ofere tv pe sârmă, cu pauze. Alianța asta e făcută ca să nu mai investească niciunul. Dar vine Telepomul tare cu fibra în rural (în cincinalul următor) și o să fie ok.

 bobo666, on 26 martie 2016 - 14:37, said:

Dar tu acum n-ai limita lunara de trafic, dupa care viteza e limitata la 512 kbps?

Nu nu am limită de trafic și nici limitare. Orange is the best!
Unii mă credeau nebun prin vara anului trecut când ceream acces la 4g și nu aveam în zonă. Ba chiar mă trimiteau la concurență, care le-a tăiat rația deja!Posted Image

 EricJohn, on 26 martie 2016 - 15:52, said:


Weekend-ul trecut era semnal 4G la noi in zona, de duminica dupa-amiaza a trecut iarasi pe H+.

Probabil că se testează ceva.

Edited by vio73, 26 March 2016 - 17:20.


#155
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010

 deiuma, on 04 iulie 2013 - 15:24, said:

Nu vreau să te dezamăgesc și ti-am zis cu un scop să nu te mai agiți pentru că, în cazul ăsta nu ai dreptate.
Dacă ar oferi servicii ”la pachet” nu s-ar schimba absolut nimic. Tot prin 1000 de departamente ar trece treaba pentru că nu poți cere unor oameni care până acum au oferit consultanța pentru telefonie și internet să învețe ce-i ăla DTH. Fiecare are pregătirea lui.
Ție, ca profesor, ți-ar conveni să te pună ministerul să predai 20 de materii?
Urmeaza unificare si in call-center. Strategia suna la modul: 1st line si 2nd line. Astfel se va incerca rezolvarea situatiei de la prima interactiune (primul apel), in eventualitatea in care situatia necesita investigatii suplimentare se va face transfer catre 2nd line.

#156
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,855
  • Înscris: 13.07.2010
Interesantă şi această informație.

#157
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,942
  • Înscris: 26.02.2010
Cu o firma de apartament, ma cam îndoiesc ca te vor rezolva la prima intervenție ca acu cativa ani.

#158
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,855
  • Înscris: 13.07.2010
Care e aia de apartament?

#159
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,942
  • Înscris: 26.02.2010
Serviciile de CC sunt externelizate si de aici timpi mari de raspundere la o solicitare/problema la RC.

#160
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 22.01.2008
La mine acoperirea in rural arata din ce in ce mai bine! Concurenta, nu gluma, pe internetul mobil! Pe de alta parte a intrat si UPC-ul cu fibra optica in sat (Akta si-a dat duhul in adevaratul sens al cuvantului!) si au inceput conectarile! Mai am putin si scap de preturile mari de pe internetul mobil (90 RON cu 40 GB trafic alocat pe luna!) si trec pe fibra optica, unde chiar te bucuri de o conexiune de calitate si nu exista limitari pe traficul de date!

Posted Image

[ https://s8.postimg.org/btszqavqt/retea.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by favoritul, 29 March 2016 - 09:51.


#161
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 21.03.2014
Asta fiind unde?

In Biled/Timis sunt Digi, Orange si Vodafone cu H+ si Telekom cu EDGE...

De la Orange am sperante de 4G :P

#162
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 22.01.2008
@EricJohn - In satul Costesti Deal, comuna Produlesti, judetul Dambovita!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate