Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 

Mâța care nu latră zgârie rău

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Intr-o tara temperata, cu iarna grea si multa ploaie rece si seaca atunci cand vine vara este ca o obligatie sa te duci la mare, o necesitate fundamentala care devine obligatie mai ales cand mai ai si o prietena.
Daca aceasta are si 2 juniori, situatia devine mult mai ambiguă, din fericire acestia au bunici inca in putere. Mosii s-au hotarat sa mearga in Grecia, unul din ei are un var primar la Salonic, si ea singura a agreat ca ei sa mearga cu mosii la marea Mediterana, si noi singuri in Dobrogea, asta cand ei vor fi la bunici... Sunt buni si bunicii astia de ceva...

Eu insa desi n-am copii, am un var primar de varsta pustilor ei, cu care ma inteleg foarte bine, si am decis sa-l iau cu mine la mare, pt ca ulterior va sta la mine, si sa uite dorul de parinti. Cand i-am spus ca o sa-l iau si pe pusti cu noi, a izbucnit jihadu, ca ea isi duce copiii la tacsu, si eu ...?

Sigur, planul meu nu era sa dadacesc de pusti, sau sa nu ne permitem o oarecare intimitate, la o aruncatura de bat in Navodari sta un prieten bun, pe care pustiu il adora, si oricand i-l pot lasa pe mana sa-l dadaceasca... adica pot scapa de el...
Ce credeti ca am mai apucat sa-i zic de treaba asta? Nu...

Dupa care a venit reprosu clasic, de ce nu l-am trimis la tata in Barcelona, ca e mare si acolo, si cat de mare...
----------------
Nu stiu de ce, acum am impresia ca vrea sa-mi bage bastarzii ei pe gat, lucru pe care nu-l agreez, si total contrar chiar propriilor fapte, cand in mod initial cauta oarecum sa-i ascunda...
Ce o avea defapt de gand?

#2
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,809
  • Înscris: 09.05.2008
Sa-l tureze pe ala mic!

#3
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Pune poza cu tine si cu ea, povestea asta e cusuta cu ata alba...

Oricum, rau ai ajuns, nici sa minti nu mai stii...

#4
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Mengele ti se pregateste ceva :) si tu ai dat cu nuca in perete ... Daca ea scapa de copii ca sa aiba intimitate tu ii strici planurile.
Amana-i pustiului inceputul carierei de padawan si pregateste-te de asalturile prietenei :)

#5
cypris

cypris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 31.01.2009
La felul cum pui problema... inainte sa te "imbarligi" cu ea nu erau bastarzi si acuma is? Cam are dreptate, ea v-a scapat de puradei ca sa va puteti regula in tihna, si tu mai vii cu unu?
Nu stiu ce are ea de gand, da' eu te-as da dracului. De tot.

#6
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostJosef_Mengele, on 02 iulie 2013 - 10:50, said:

Intr-o tara temperata, cu iarna grea si multa ploaie rece si seaca atunci cand vine vara este ca o obligatie sa te duci la mare, o necesitate fundamentala care devine obligatie mai ales cand mai ai si o prietena.
Daca aceasta are si 2 juniori, situatia devine mult mai ambiguă, din fericire acestia au bunici inca in putere. Mosii s-au hotarat sa mearga in Grecia, unul din ei are un var primar la Salonic, si ea singura a agreat ca ei sa mearga cu mosii la marea Mediterana, si noi singuri in Dobrogea, asta cand ei vor fi la bunici... Sunt buni si bunicii astia de ceva...

Eu insa desi n-am copii, am un var primar de varsta pustilor ei, cu care ma inteleg foarte bine, si am decis sa-l iau cu mine la mare, pt ca ulterior va sta la mine, si sa uite dorul de parinti. Cand i-am spus ca o sa-l iau si pe pusti cu noi, a izbucnit jihadu, ca ea isi duce copiii la tacsu, si eu ...?

Sigur, planul meu nu era sa dadacesc de pusti, sau sa nu ne permitem o oarecare intimitate, la o aruncatura de bat in Navodari sta un prieten bun, pe care pustiu il adora, si oricand i-l pot lasa pe mana sa-l dadaceasca... adica pot scapa de el...
Ce credeti ca am mai apucat sa-i zic de treaba asta? Nu...

Dupa care a venit reprosu clasic, de ce nu l-am trimis la tata in Barcelona, ca e mare si acolo, si cat de mare...
----------------
Nu stiu de ce, acum am impresia ca vrea sa-mi bage bastarzii ei pe gat, lucru pe care nu-l agreez, si total contrar chiar propriilor fapte, cand in mod initial cauta oarecum sa-i ascunda...
Ce o avea defapt de gand?

bai, tratamentul tau e pe cale orala, sau injectabil?? Femeia aia stie?

Adica aia isi trimite copiii cu bunicii, ca sa mearga cu tine la marea romaneasca, (se stie, un vis pentru toata lumea, dupa posibilitati) iar tu iei cu tine un pusti, si impresia ta e ca ea vrea sa iti bage pe gat copiii ei (care by the way, din ce mai tin minte din elucubratiile tale, nu sunt bastarzi ci au un tata fata de care aveai tu o teama/nesiguranta)
Pentru copiii ei sunt buni si bunicii la ceva, dar tu il iei pe var-tu cu tine.... Posted Image

Ce o avea de gand? Sper sa te lase la mare cu var-tu. Tot aveti aceiasi varsta.

#7
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Eu zic ca e bine ca te-ai orientat sa iei una cu copii facuti gata, genele tale oricum nu prea erau in regula Posted Image

#8
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Ce s-a intamplat cu tine? De la o vreme numai topicuri de genul asta, sunt profund dezamagit!Posted Image

#9
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Nu comparati 2 copii cu unul, si dupa cum am zis, are cine sa stea cu el... Prietenul meu pocait sta in Costinesti, vegeteaza acolo asupra esentei somajului in societatea capitalista.

...si nu inteleg aluzia cu litoralul romanesc... in Bulgaria e mai ieftin ca in Mamaia. Are Hagi niste preturi la hotelul ala... In Grecia mi se pare cam riscant, turcia e departe, am mai fost prin tarile astea si nu m-as mai duce...

Ea a fost cu puradeii in Grecia in Mai, eu aveam treaba nu stiu ce am facut atunci... Stiu ca trebuia sa merg cu ea si n-am mai mers, a mers ea cu copiii, avand sejurul platit. Toate lucrurile au o masura, e lipsa de gust sa faci de 10 ori acelasi lucru.

Edited by Josef_Mengele, 02 July 2013 - 11:57.


#10
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Pai trimite nepotu deja acolo ... Si in timpul in care te refaci pentru o noua partida poti sa dai o talpa pe la el ...

#11
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
E de inteles reactia.
Vrea intimitate.
E satula de copii (deja? vorba colegului, nu te mai ai astepta sa-ti strecori si tu genele pe acolo ca nu o sa mearga)
Ii bun ca e "prietena".
Daca ajunge nevasta, in mod sigur nu o sa stie sa abordeze amiabil conflictele de interese.
Probabil de asta o si ramas singura cu 2 copii.

Sau poate cine stie, o fi cu nervii in pioneze de la celalalt (na, sa aiba scuza).

Edited by BlueThought, 02 July 2013 - 12:11.


#12
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Las-o !

La banetul tau, ar trebui sa-ti permiti lejer nevasta "la comanda", aleasa pe spranceana, din Rusia sau Asia. Personal as merge pe Rusia dar is cam guralive, daca vrei una strict supusa mergi pe Asia :P

De ce nu ? :huh:

#13
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
La ce folos, mai bine astept sa faca Japanezii una bionica, fara ciclu si migrene. Omul e animal sociabil, mintea Socrate parca, mereu ii incurc pe antici intre ei. La ce folos una pe post de mobilier?
Nu-mi permit din pacate o actrita de la Holiwood, as cina cu Lady Baba, da nu-i de portofelul meu.

View Postlawrence38, on 02 iulie 2013 - 12:27, said:

Las-o !

La banetul tau, ar trebui sa-ti permiti lejer nevasta "la comanda", aleasa pe spranceana, din Rusia sau Asia. Personal as merge pe Rusia dar is cam guralive, daca vrei una strict supusa mergi pe Asia Posted Image

De ce nu ? Posted Image
Apropo de nevasta la comanda, tata are un var care e retardat, si mereu cauta saracu sa se insoare. E ca legendarul Nu Stiu Deastea...
Dupa ce a murit tacsu si a ramas saracu om singur, are vre-o 40 de ani, si ne-am gandit sa-i luam una d-asta din China, sau din India, Pakistan, oricum pt el nu conteaza, orice e femeie e buna.
Am zis ca e prea riscant sa merg eu, si mi-am trimis un sofer care il cunostea si pe ”client” si mai multe. A venit soferul cu o mongoleza da pt el, si mi-a dat banii inapoi... Acum eu tot n-am inteles cum a ajuns ala in Mongolia!

Am fost odata in vizita la el, si nevasta-sa s-a gandit sa ii faca o surpriza, a gatit ceva din serpii din natura... Mirosea ingrozitor...

View PostAlucard, on 02 iulie 2013 - 11:08, said:

Mengele ti se pregateste ceva Posted Image si tu ai dat cu nuca in perete ... Daca ea scapa de copii ca sa aiba intimitate tu ii strici planurile.
Amana-i pustiului inceputul carierei de padawan si pregateste-te de asalturile prietenei Posted Image
Cred ca mi se pregateste ceva, in Mai mi-am amintit ca am fost in Dubai la invitatia unor prieteni parteneri de afaceri, cum banii s-au mai imputinat nu-ti mai permiti sa refuzi, mai ales ca aia sunt veri nu stiu de care cu Regele...
Si ea sa vina cu mine... pai e erezie asta, sa intri in casa unui arab cu o femeie care nu-ti e ruda sau nu sunteti casatoriti. A tot incercat ea s-o intoarca pe o parte si pe alta, dar s-a mutumit cu coincidenta ca a coincis chiar cu sejurul din Grecia si n-a mai insistat...

Edited by Josef_Mengele, 02 July 2013 - 12:51.


#14
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Mengele, iar probleme, nu stiu ce sfat sa-ti dau, dar am o curiozitate: ce voce are pierre_de_timp la telefon? :D

#15
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,737
  • Înscris: 07.05.2012

View PostJosef_Mengele, on 02 iulie 2013 - 11:49, said:

Nu comparati 2 copii cu unul, si dupa cum am zis, are cine sa stea cu el...

apai asta nu conteaza, conteaza ca sejurul era pt voi doi.
amina si tu mutarea micutului pe dupa concediu.

View PostEnigel, on 02 iulie 2013 - 12:53, said:

Mengele, iar probleme, nu stiu ce sfat sa-ti dau, dar am o curiozitate: ce voce are pierre_de_timp la telefon? Posted Image

flegmatica

#16
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
O sa-l trimit inapoi... dar vreau s-o mai fierb un pic.

Oricum o sa vina, ca vrea tacsu sa-si schimbe masina ca mai are un pic si merge ca Fred Flinstone...

#17
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostJosef_Mengele, on 02 iulie 2013 - 12:50, said:

La ce folos una pe post de mobilier?


Ce sa zic...eu unul mi-s insurat :| dar daca as cadea la pace cu nevasta. mi-ar placea sa-mi umplu casa cu astfel de "mobilier", de prin Suedia, Rusia, Thailanda, de la culori asemanatoare mesteacanului pana la abanos :naughty: Mi-ar placea astfel de mobila "vie" Posted Image

View PostJosef_Mengele, on 02 iulie 2013 - 12:50, said:


Am zis ca e prea riscant sa merg eu, si mi-am trimis un sofer care il cunostea si pe ”client” si mai multe. A venit soferul cu o mongoleza da pt el, si mi-a dat banii inapoi... Acum eu tot n-am inteles cum a ajuns ala in Mongolia!

Am fost odata in vizita la el, si nevasta-sa s-a gandit sa ii faca o surpriza, a gatit ceva din serpii din natura... Mirosea ingrozitor...


Doamne, ce imaginatie bolnava bogata ai Posted Image

#18
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010

View PostJosef_Mengele, on 02 iulie 2013 - 12:50, said:

. Omul e animal sociabil, mintea Socrate parca,

Aristotel. :cough: :cough:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate