Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

agapia-sihla-sihastrie-secu-agapia veche-agapia

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 107
  • Înscris: 25.06.2008
salut,

cum vi se pare un traseu de o zi de mers pe jos intre agapia - sihla - sihastrie - secu - agapia veche - agapia?

e realizabil intr-o zi frumoasa de vara? :)

multumesc frumos

#2
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.169
  • Înscris: 19.01.2008
Cred ca traseul este cam lung. Gandeste-te ca sunt drumuri de munte.
Ce-i drept, eu am mers doar cu masina si poate ca sunt cam sedentar in ultimul timp.

#3
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.275
  • Înscris: 14.11.2006
Nu merge, distantele sunt prea mari. Cel putin intre Secu si Sihastria sunt vreo 5-6 km prin padure.
Later edit: am gasit un traseu (cred ca acest traseu ti-a facut cu ochiul si te-a determinat sa-l parcurgi pe jos - vezi atasamentul)

Fișiere atașate



#4
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 107
  • Înscris: 25.06.2008

View Postflorinbad, on 01 iulie 2013 - 14:26, said:

Nu merge, distantele sunt prea mari. Cel putin intre Secu si Sihastria sunt vreo 5-6 km prin padure.
Later edit: am gasit un traseu (cred ca acest traseu ti-a facut cu ochiul si te-a determinat sa-l parcurgi pe jos - vezi atasamentul)
_________________
Distanta dintre Secu si Sihastrie este de vreo 3km pe sosea.

Mai am timp sa ma gandesc asupra traseului, poate renunt la Sihla daca e prea lung.

#5
faradestinatie

faradestinatie

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 12.07.2013
salut, am fost la toate obiectivele de mai sus , dar parerea mea este ca la unele trebuie sa mergi cu masina, 1 zi nu o sa-ti ajunga, pune la socoteala si timpul de 1 h la fiecare obiectiv...si pe langa toate astea mai sunt inca cateva zeci de schituri si manastiri prin zona....noi in 3 zile si poate nu am vazut nici 20%

#6
loosh

loosh

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 07.07.2007
Depinde de disponibilitatea si de starea ta fizica. Teoretic, traseul se poate face intr-o zi, pe jos. Dar pentru a admira peisajele si pentru a te bucura de linistea sufleteasca oferita de manastiri, iti recomend doua zile. Poti opta pentru cazare la cort, la pensiunile din zona sau la manastiri. Poti opta pentru Agapia veche, Agapia, Varatec in prima zi, apoi Sihla, Sihastria, Secu, Sihastri a a doua zi. Eu am facut traseele mai sus mentionate, dar cu campare langa Manastirea Secu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate