Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Oare Romtelecom nu are nevoie de abonati noi?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
90 răspunsuri în acest subiect

#55
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.071
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am reziliat prin portare pe 30 iulie iar factura care se incheia pe 31 iulie (ziua cand au rupt afisele de pe DSLAM) a venit pe 30 august.

#56
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.396
  • Înscris: 03.05.2011

View Postjeolis, on 30 iulie 2013 - 11:48, said:

astazi se implineste 1 luna jumate de cand am cerut instalarea de net. ce credeti ? "tot nu avem resursele disponibile". asa ca mi-am bagat ceva in gura lor si le-am zis sa vina sa`si ia si oala de dolce si telefonu si toate cablurile. ma chinui in continuare cu Cosmote 2G si asta e.
  si eu am sunat iarasi astazi sa le explic ca ar fi resurse la mine dar nu vor ca trebuie vezi sa urce pe stalp de mai multe ori sa mute niste fire la alta casuta sa faca loc ca nu vor sa puna fir mai lung. Ei na asta e

#57
ryo

ryo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Oferta de la mediasat este foarte scumpa.

#58
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011

View Postmarcu35, on 01 august 2013 - 11:15, said:

Am zis maxim 20 cand are chef. Asta e.
Ai like de la mine că ştiu cum e. Atâta poate GrecOTE, ce să-i faci.

#59
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.071
  • Înscris: 14.10.2008
Sunt varza cu tzatziki.

#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
In cateva zile imi expira contractul, am depus cerere de reziliere, nu m-au convins sa raman clientul lor de nici o culoare-si nici nu vor, dupa cum am observat,  dar dupa confimarea rezilierii
aveam viteza maxima 5,5Mbps, si .....dupa cateva zile am
[ http://s15.postimg.org/v5pzxukt7/Screen_Shot005.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sa fie pura coincidenta, ca pana acum nu au putut urca viteza si dupa ce clientul spune adio, se trezesc sa ii mai arate un os....cutu cutu...?

#61
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 733
  • Înscris: 13.10.2009
si cat plateai pentru asta?

#62
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdan965, on 07 septembrie 2013 - 21:30, said:

si cat plateai pentru asta?
130 lei primii 2 ani si 90 lei ultimii doi ani pachet 3play cu internet mediu/play si voce 100 obligatorie.
4 ani nu au putut oferi numai 6Mbps viteza teoretica, si acum pot oferi mai mult taman cand clientul pleaca.
Dupa ploaie, chepeneag.

#63
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 733
  • Înscris: 13.10.2009
cam mizerie la banii astia!

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdan965, on 07 septembrie 2013 - 22:05, said:

cam mizerie la banii astia!

Pai la prostimea de la sate inca le merge, ca nu au alternativa abonatii, dar a venit RDS(prin fix tel) si Vodafone cu internet in zona si prefer sa am trafic diminuat si redus dupa un anumit volum, decat sa mai am inca o factura suplimentara si sa ii mai suport pe greci si Statul Roman.

Pe cinstite, 2-3 zile pe saptamana mergea si merge la viteza de 1-2 Mbps si apoi spordic in anumite zile ajunge mai sus, culminand cu viteza maxima de sus, de sunat la 1930 m-am plictisit si eu de ei si ei de mine, dar clar ca nu le trebuie clienti(am postat mai multe detalii pe DTH Romtelecom in ultima parte a lunii august).

O duminica faina!

#65
xpedia

xpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 512
  • Înscris: 21.08.2013
Problema: fara ton de mai mult de 1 luna, explicatie: probleme tehnice
Intrebare: se poate rezilia in aceste conditii contractul fara taxa reziliere etc? Nu e normal ca sa platesti un serviciu si sa nu beneficiezi de el in ciuda tuturor sesizarilor facute.


#66
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.877
  • Înscris: 26.02.2010

View Postxpedia, on 08 septembrie 2013 - 14:16, said:

Problema: fara ton de mai mult de 1 luna, explicatie: probleme tehnice
Intrebare: se poate rezilia in aceste conditii contractul fara taxa reziliere etc? Nu e normal ca sa platesti un serviciu si sa nu beneficiezi de el in ciuda tuturor sesizarilor facute.
Se poate. Faci o cerere de reziliere in care enumeri si sesizarile facute si o trimiti si catre opc, daca nu vor de buna voie.

#67
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011
Păi şi pentru viteza aia "mare" nu merită atâţia bani. Cu un Orange, la care ai nelimitat noaptea pentru download, ieşi mai bine şi mai ieftin. Romtelecom, la ce ping au nici nu sună a conexiune fixă, poate doar la nivel de anii 2000.

#68
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.071
  • Înscris: 14.10.2008
ADSL= un dial-up mai evoluat. Posted Image

#69
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.396
  • Înscris: 03.05.2011
Adsl ,dial-up e mai bine decat 3.5G sau 4G de la orange. Cei care aveti posibilitatea sa puneti net puneti fix .

#70
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011
Din păcate, nu pot confirma acest lucru. Pe ADSL uploadul e de 5-6 ori mai mici ca la Orange, pingul e asemănător, singurul avantaj la ADSL ar fi traficul nelimitat.

#71
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.275
  • Înscris: 25.07.2007
pai tocmai traficul asta nelimitat este crucial. sa vezi cand intra limitarea la orange de 64 kbps la upload, un adevarat deliciu!

#72
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.396
  • Înscris: 03.05.2011
Cum naiba fac ma tot invart si nu reusesc sa-mi fac la ei abonament. Nu au fir , shit . Si mai sunt inca 3 persoane in zona mea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate