Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

card error

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
florysil

florysil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.09.2009
Buna.Am si eu o maree problema.De cateva zile,cand aprind aparatul foto imi apare  "card error" .Am stat ore pe net cautand solutii dar nici una nu este salvatoare!Nu vreau sa recuperez pozele ,ca le aveam deja,vreau doar sa mearga din nou,pentru ca am mare nevoie de camera.Din aparat,nu mergea sa formatez,asa ca am formatat in calculator,cu SDFormatter.Dar,nu merge nici asa.In calculator imi apare ,e bun,la fel si in telefon ,dar cand este in aparat arata card error.Am incercat si alt card in aparat si apare la fel! :( Ce pot sa mai fac? :(

#2
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
Aparatu' la: reparat, garantie sau la gunoi (sry) -> cumperi altul

Daca esti sigura ca acel card e functional (pus intr-un cititor de card-uri si facute teste de scriere - citire) atunci ai aparatul defect si ai solutiile de mai sus.

E posibil ca sa fie probleme la contactele din aparat, unde intra cardul. Studiaza cu o lumina sa nu fi intrat ceva in fanta unde pui cardul....

#3
florysil

florysil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.09.2009
M-am gandit ca este stricat ,dar cand scot cardul de tot din aparat,merge sa fac acea singura poza din memoria aparatului.Nu stiu,oricum il voi duce la reparat maine.Multumesc mult de raspuns!! :)

#4
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
fa si ce ti-a zis colegul . Adicatelea verifica bine slotul unde intra cardul. Incearca vezi daca ii poti curata contactele. II mai dai un reset ceva ii scoti bateria , o pui la loc .Conecteaza camera la PC cu cablul si vezi daca localizezi cardul in PC, poate ii rescrii softul firmware
Poate totusi nu e bulit. Daca e bulit asta e..... la service..

#5
florysil

florysil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.09.2009
Gata! Am curatat contactele,am scos cardul ,l-am lasat ceva timp asa,am dat lock unlock lock unlock si surpriza :a mers!! Multumesc frumos !!! :)

#6
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,907
  • Înscris: 28.12.2006
Pt. factura ia legatura cu colegii pe PM. Sau era in garantie? Posted Image Posted Image.

Edited by crokodilu, 27 June 2013 - 15:24.


#7
florysil

florysil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.09.2009
Este in garantie! :))  Posted Image

#8
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,907
  • Înscris: 28.12.2006
Dovada!

#9
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
Bine ca ai reusit sa remediezi problema....  :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate