Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Subtitrare lipsa la canalele digitale.

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
fgordon

fgordon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.02.2007

View Postrppoe, on 28 noiembrie 2013 - 13:20, said:

Salutare,

Am luat si eu de curand un Orion 22D/PIF/LE, l-am montat/instalat si constat ca subtitrarile de la canalele straine (nat geo de ex.) se vad foarte urat, adica aliniate la stanga pe fond negru iar pe randul de sus fondul negru e blurat. La alt TV LG se vad normal. Am setat toate limbile posibile in romana Posted Image. Am cablu de la RCS si e vorba de canalele digitale.

Pentru televizoarele Orion, service-ul este FLAG Romania:
tel: 0268 316 682 sau 0753 014 009
fax: 0368 814 317
email: [email protected]

Tocmai am vorbit cu ei, mi-au spus sa le trimit pe email modelul si serial number-ul (SN) care apare pe eticheta lipita pe spatele televizorului. Au spus ca televizoarele pot avea diferite placi de baza si se intereseaza la producator daca exista upgrade de firmware, urmand sa ma contacteze ei.

#56
rppoe

rppoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 09.08.2008
Salut,

Mersi frumos, le voi scrie si eu sa vad ce zic.

#57
rppoe

rppoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 09.08.2008
Am rezolvat cu ajutorul lor, multumesc de info fgordon.

#58
misike1

misike1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 07.11.2010
.

Edited by misike1, 28 November 2014 - 15:14.


#59
maniacuhover

maniacuhover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 09.08.2006

View PostCoL00SaL, on 03 aprilie 2014 - 20:41, said:

Asa este... am sunat, mi-au dat un e-mail cu instructiuni si gata sa rezolvat Posted Image
Mersi mult @CBalan si ai un like de la mine...si dator cu o bere Posted Image

buna, am luat si eu legatura cu ei si mi-au dat un alt firmware pentru Tv Finlux dar dupa upgrade nu am nici o modificare. Tot banda neagra am . :-( Are cineva un firmware pentru 22F13LED?

#60
Dixongsm

Dixongsm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.01.2015
Va salut.

Ma poate ajuta si pe mine careva cu cele 2 fisiere pentru Finlux 39FLHYR180S? Am dat e-mail la ei si nu am primit nimic.

Multumesc.

#61
SamBey

SamBey

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.01.2015
Am rezolvat și eu problema subtitrărilor la un Orion TV T32D/LED/S cu un mail și un telefon la Flag România.

Doar că mi-a apărut o nouă problemă: după ce îmi editez lista de canale digitale, la câteva ore distanță acestea se rearanjează aleatoriu pe o listă de ce începe de undeva de pe la numărul 600.

O să iau din nou legătura cu cei de la Flag și o să vedem cum se comportă.

Cum am noutăți, revin pe forum cu ele.

#62
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013

View PostDixongsm, on 20 ianuarie 2015 - 17:49, said:

Va salut.

Ma poate ajuta si pe mine careva cu cele 2 fisiere pentru Finlux 39FLHYR180S? Am dat e-mail la ei si nu am primit nimic.

Multumesc.

Cel mai rentabil ar fi sa ii suni, asa raspund imediat.Posted Image

View Postmaniacuhover, on 09 ianuarie 2015 - 16:29, said:

buna, am luat si eu legatura cu ei si mi-au dat un alt firmware pentru Tv Finlux dar dupa upgrade nu am nici o modificare. Tot banda neagra am . :-( Are cineva un firmware pentru 22F13LED?

Cel mai probabil nu ai zis bine SN-ul de pe spatele TV-ului...daca ti-au dat alt firmware...

Edited by CoL00SaL, 24 January 2015 - 13:32.


#63
Dixongsm

Dixongsm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.01.2015
Am sunat, m-au sfatuit sa dau e-mail. Am facut foto cu eticheta, am dat e-mail (2 chiar) si nimic.

P.S. Nu inteleg ce-i atat de greu sa faci ( cine-l are) upload la firmware, sa-l pui aici sa nu mai te milogesti de service-ul lui d-zeu...

Edited by Dixongsm, 24 January 2015 - 13:47.


#64
adinara

adinara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.03.2015
Buna seara.
Am si eu o nelamurire referitoare la subtitrari. Dar la mine nu vrea sa retina setarea de pe o zi pe alta la subtitrarea in romana. Adica imi apare la subtitrare: niciuna, odata ce am inchis tvul. Am un Finlux 32FLHYR274S. Am si Smart card de la RCS. Nu stiu ce sa-i fac sa retina setarile. Nu stiu daca am fostdestul de explicita. Sper sa ma ajutati. Multumesc! Posted Image

#65
luci0303

luci0303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.12.2007
Nici la mine nu tine minte ,trebuie sa apas mereu pe butonul subtitle!

#66
adinara

adinara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.03.2015
Am descoperit eu singura, dupa ce m-am suparat iar, butonand telecomanda. In speranta ca este ecelasi model de telecomanda si la tine incerca asa: Sub cele 4 butoane colorate sunt 3 butoane, apasa pe cel din mijloc si ar trebui sa-ti apara pe tv mesajul subtitrare: dezactivat. Activezi si iti retine setarea. Sper sa-ti fie de ajutor! La mine a mers.

#67
maniacuhover

maniacuhover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 09.08.2006

View PostCoL00SaL, on 24 ianuarie 2015 - 13:32, said:

Cel mai rentabil ar fi sa ii suni, asa raspund imediat.Posted Image



Cel mai probabil nu ai zis bine SN-ul de pe spatele TV-ului...daca ti-au dat alt firmware...

Le-am trimis poze cu serialul de pe spate si cum arata banda neagra dupa acel firmware. dar degeaba.. ..

#68
maniacuhover

maniacuhover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 09.08.2006

View Postadinara, on 10 martie 2015 - 13:39, said:

Am descoperit eu singura, dupa ce m-am suparat iar, butonand telecomanda. In speranta ca este ecelasi model de telecomanda si la tine incerca asa: Sub cele 4 butoane colorate sunt 3 butoane, apasa pe cel din mijloc si ar trebui sa-ti apara pe tv mesajul subtitrare: dezactivat. Activezi si iti retine setarea. Sper sa-ti fie de ajutor! La mine a mers.

Multumesc. A mers la mine. :-)

#69
aidept

aidept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 10.04.2009
Eu nu am subtitrari cand canalul digital e in PIP. Samsung ES5500 si canale digitale RDS. Fara PIP am subtitrari. Cum comut TV pe PIP si eu pe ecran mare pe PC, nu mai am subtitrari.
Va rog ajutor.
Multumesc.

Attached Files



#70
aidept

aidept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 10.04.2009
Eu nu am subtitrari cand canalul digital e in PIP. Samsung ES5500 si canale digitale RDS. Fara PIP am subtitrari. Cum comut TV pe PIP si eu pe ecran mare pe PC, nu mai am subtitrari.
Va rog ajutor.
Multumesc.

#71
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Este din soft-ul TV-ului. Incearca un update la ultimul firmware, daca nu-l ai deja. Altfel, poti incerca sa expui problema producatorului.

#72
aidept

aidept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 10.04.2009

View Postmhanor, on 29 mai 2015 - 13:38, said:

Este din soft-ul TV-ului. Incearca un update la ultimul firmware, daca nu-l ai deja. Altfel, poti incerca sa expui problema producatorului.

Cred ca a aparut exact dupa ultimul firmware. Din pacate nu stiu cum as putea face downgrade. Poate cineva care are pastrate pe USB fisiere de downgrade mai vechi ma poate ajuta? Multumesc. Samsung 32ES5500.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate