Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Ce sfaturi imi dati pentru SEO la acest site?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
butculescu

butculescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2011
Ce sfaturi imi dati pentru SEO la acest site www.viatabuna.ro/ ?

Ce trebuie imbunatatit? ce mi recomandati? Multumesc!

#2
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Cand am deschis site-ul viatabuna, mi-a aparut una buna rau, de statea cu spatele la mine. Posted Image

#3
butculescu

butculescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2011

View PostVenboteam, on 21 iunie 2013 - 23:14, said:

Cand am deschis site-ul viatabuna, mi-a aparut una buna rau, de statea cu spatele la mine. Posted Image
Posted Image

#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
pai nu prea ai content.
ai nevoie de content related to the subject ca sa zic asa

#5
minflo80

minflo80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.08.2007
Se incarca destul de greu si navigarea prin poze e putin sacadata.. spun asta folosind un router 3g de 22 mbs - probabil pe fibra optica merge mai bine, dar ia in considerare si utilizatorii de tablete si smartphone-uri. Ce diminesiuni folosesti la poze?
Trebuie sa arati si portofoliul tau de pana acum pentru pentru fiecare serviciu prestat, in momentul asta ai unul singur la meniul nunta si destul de putine poze in galerie. Daca esti mai nou si nu ai ce sa pui la portofoliu, gandeste-te si la varianta sa oferi pachete promotionale (in care poti conditiona clientii sa accepte publicarea unor poze) pana iti faci portofoliul.

#6
mr_api

mr_api

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 10.10.2010
Frumos site-ul,cu ce plugin wordpress ai facut galeriile foto,ms


View Postbutculescu, on 21 iunie 2013 - 22:53, said:

Ce sfaturi imi dati pentru SEO la acest site www.viatabuna.ro/ ?

Ce trebuie imbunatatit? ce mi recomandati? Multumesc!


#7
butculescu

butculescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2011

View Postminflo80, on 22 iunie 2013 - 10:30, said:

Se incarca destul de greu si navigarea prin poze e putin sacadata.. spun asta folosind un router 3g de 22 mbs - probabil pe fibra optica merge mai bine, dar ia in considerare si utilizatorii de tablete si smartphone-uri. Ce diminesiuni folosesti la poze?
Trebuie sa arati si portofoliul tau de pana acum pentru pentru fiecare serviciu prestat, in momentul asta ai unul singur la meniul nunta si destul de putine poze in galerie. Daca esti mai nou si nu ai ce sa pui la portofoliu, gandeste-te si la varianta sa oferi pachete promotionale (in care poti conditiona clientii sa accepte publicarea unor poze) pana iti faci portofoliul.

Nu stiu cum zici u ca se incarca greu!!! poate din cauza router-ului..eu am rds si merge oK! ms oricum!

#8
SilviuPopovici

SilviuPopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.02.2012
Mai taie din cuvinte cheie !! Cat mai mult Social Media si articole pe bloguri.Incearca sa faci concursuri pe care sa le publici pe situri de specialitate pentru a lua si un link doffolow .

#9
Ionelag

Ionelag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.07.2013
Nu mi se pare un nume de domeniu potrivit pentru un site care doreste sa promoveze arta fotografica. Daca esti fotograf si vrei sa "culegi" clienti, eu unul nu as apela la tine pe partea asta, de fotografie. Poti sa faci un site cu un nume de domeniu ( exact numele tau ) .. Mi se pare mult mai potrivit asa. - parerea mea.

Site-ul in sine arata destul de bine .

#10
butculescu

butculescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2011
merci pt sfaturi! am mai schimbat cate ceva...cum e acum?
http://www.viatabuna.ro/

#11
mishu6969

mishu6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.03.2011

View Postbutculescu, on 12 iulie 2013 - 21:29, said:

merci pt sfaturi! am mai schimbat cate ceva...cum e acum?
http://www.viatabuna.ro/
Aoleu!
Nu stiu cum era inainte, dar acum e DEZASTRU SEO!
Ideea e ca n-ai sa fii niciodata in primele pagini cu site-ul asta. N-ai avea cum... E dezastru din punct de vedere SEO!
1. Din pagina principala (peste restul nu m-am uitat) au disparut complet cuvintele cheie. Trebuie obligatoriu sa le ai pentru ca... 2
2. Problema cea mare este continutul. Raportul text/html te omoara. Vrei sa fii gasit in Google? Dupa ce ? Dupa titlu sau dupa metadescriere? N-ai sa vezi!
3. Pentru un profesionist, pozele tale sunt prea ....
4. Pentru detalii PM ;)
Nimeni n-o sa-ti spuna aici fa aia, fa aia si ajungi acolo. Intri intr-o competitie si multi dintre cei care citesc aceasta sectiune promoveaza site-uri concurente tie. Ce interes ar avea?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate