Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#4447
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
S-a lovit cineva de problema duplicarii SMS-urilor trimise? Pe scurt, daca timit un SMS, apare de 2 ori - o data trimis cu succes si o data fara succes! Daca ii dau retrimitere, trimiterea tot nu reuseste...

#4448
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010

View PostDANIELUSS, on 13 octombrie 2014 - 18:41, said:

S-a lovit cineva de problema duplicarii SMS-urilor trimise? Pe scurt, daca timit un SMS, apare de 2 ori - o data trimis cu succes si o data fara succes! Daca ii dau retrimitere, trimiterea tot nu reuseste...
De duplicare nu, dar sa nu plece sms-ul am patit. Am constatat ca aplicatia de mesagerie introducea o cifra in plus in nr. de telefon al destinatarului. Un bug probabil...

#4449
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Asa arata ecranul cu cele 2 mesaje; detaliile sunt de la ce esuat, vrea sa trimita sms catre un nr. gol. Aplicatia folosita este GoSMS Pro, dar la fel face si cu cea stock...

Attached Files



#4450
nicu201

nicu201

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 10.08.2005

View Postsheratann, on 13 octombrie 2014 - 09:37, said:

Ce versiune inițială?
versiunea android 4.2.1

#4451
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

View Postnicu201, on 13 octombrie 2014 - 19:41, said:

versiunea android 4.2.1
Si ce asteptari ai de la acest update ?!
Mai arunca o privire pe site la detalii si vezi exact ce face acest update , asa de curiozitate ! Posted Image
Apoi poti revenii si data viitoare fii mai atent ! Posted Image

#4452
nicu201

nicu201

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 10.08.2005
De curiozitate asa uite ce face acest update:

viteza de procesare imbunatatita;
remedierea unor bug-uri minore;
o noua interfata pentru meniul de setari rapide;
o noua interfata pentru aplicatia Setari;
widget imbunatatit pentru optimizarea memoriei RAM;
adaugarea unor aplicatii noi ca: Facebook, Sygic etc.
aplicatie pentru un management mai eficient al resurselor ( Curatare memorie, optimizator energie, monitorizare trafic, administrare aplicatii).

Sa fiu atent la ce?!

Edited by nicu201, 13 October 2014 - 20:09.


#4453
sheratann

sheratann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2014
Nu s-a facut inca update-ul la 4.4..

#4454
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

View Postnicu201, on 13 octombrie 2014 - 20:08, said:

De curiozitate asa uite ce face acest update:

viteza de procesare imbunatatita;
remedierea unor bug-uri minore;
o noua interfata pentru meniul de setari rapide;
o noua interfata pentru aplicatia Setari;
widget imbunatatit pentru optimizarea memoriei RAM;
adaugarea unor aplicatii noi ca: Facebook, Sygic etc.
aplicatie pentru un management mai eficient al resurselor ( Curatare memorie, optimizator energie, monitorizare trafic, administrare aplicatii).

Sa fiu atent la ce?!

View Postsheratann, on 13 octombrie 2014 - 20:16, said:

Nu s-a facut inca update-ul la 4.4..

Alte intrebari ?! Noi cei care vorbim aici de Kit Kat vorbim de Soft-uri terte , produse de altcineva , custom rom-uri cum li se zice !
Nu exista o versiune oficiala stabila nici la Gionne , nici la Blu , si nici la Allview !
Defapt Allview doar asteapta versiunea de la Gionne sa o traduca sa-i tranteasca 2-3 chestii in plus si cama atat !

Edited by iulian93, 13 October 2014 - 21:05.


#4455
nicu201

nicu201

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 10.08.2005
Eu vorbeam de versiunea de pe site-ul allview http://www.allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/v1-viper/descriere/ .Nu de KiKat

#4456
sheratann

sheratann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2014
De unde știi ca nu s-a updatat la acea versiune? Eu nu vad nicio diferența la design sau altceva.. Se mișcă puțin mai bine..

Edited by sheratann, 14 October 2014 - 08:56.


#4457
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postiulian93, on 13 octombrie 2014 - 21:02, said:





Alte intrebari ?! Noi cei care vorbim aici de Kit Kat vorbim de Soft-uri terte , produse de altcineva , custom rom-uri cum li se zice !  (....)

Forumul deschis este despre Allview v1 viper. In general. Nu doar despre custom rom si ce mai zici tu. Asa ca data viitoare fara "fii mai atent"

Edited by Petrecristi, 14 October 2014 - 13:27.


#4458
sheratann

sheratann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2014
A spus despre cei care vorbesc despre KITKAT...

#4459
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Nu vii se pare bateria cam mica? Pe mine ma tine 10 ore bateria...1800mAh e cam putin pentru asa telefon

#4460
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

View Postopsy091, on 14 octombrie 2014 - 20:47, said:

Nu vii se pare bateria cam mica? Pe mine ma tine 10 ore bateria...1800mAh e cam putin pentru asa telefon
Da e mica,  dar depinde cum si la ce il folosesti!  

Referitor la cei ce folosesc un custom rom si nu pot alege tonuri diferite pentru sim-uri recomand aplicatia "DualSim Ringtone" se gaseste pe google play si functioneaza perfect!

#4461
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

View Postopsy091, on 14 octombrie 2014 - 20:47, said:

Nu vii se pare bateria cam mica? Pe mine ma tine 10 ore bateria...1800mAh e cam putin pentru asa telefon

Ține puțin bateria dacă rulez jocuri, asta am observat-o indiferent de soft.
Eu îl folosesc pe la școală în loc de manuale la materii mai puțin importante, muzică cât cuprinde(cam 4-5 ore de playback, dar cu ecranul stins, dau play pe random și îl las să cânte), câte un film, sau anime-uri de 23-25min episodul și mă descurc fără să-l încarc în jur de o zi și jumătate.(Asta pe soft de Xperia cu Stamina activat). Nu am avut așteptări  mari de la el...

#4462
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Eu lumina o tin pe automat in mare parte, dar cred ca asta mai mult scade bateria decat sa ajute :)) ma joc cam 2 ore pe zi aproximativ (asa-i cand este plictisitor cursul :)) ) La rami mereu stau pe la 80-90% si sincer n-am asa multe aplicatii. In rest sunt foarte multumit de el :) de cand il am nu s-a blocat niciodata si merge perfect

#4463
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Viper-ul e primul smartphone pe care l-am primit de la părinți...și l-am ales pe baza impresiei unui coleg care îl avea de un an. Atâta timp cât avem grijă de el și nu îl aruncăm de la etaj :D e un telefon decent, cu funcții și hardware suficiente pentru user-ul de rând...la un preț ok..
Lăsând la o parte suportul pentru clienți, nu mi-e rușine să zic că am allview, atâta timp cât face ceea ce vreau să facă și nu apar probleme hardware deranjante și comune.(defecte din fabrică).

#4464
sheratann

sheratann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2014
Singurele probleme , daca e sa le spunem asa.. sunt : Petele care apar pe ecran (doar pe alb) si pata rosie in conditii de lumina scazuta a pozelor(aici multe telefoane au aceasta problema , dar o rezolvi cu blitzu..)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate