Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Pinnacle Studio

- - - - -
  • Please log in to reply
745 replies to this topic

#703
taviDr

taviDr

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.07.2013

View Posteridari, on 04 aprilie 2013 - 11:53, said:

Salutare, am si eu cateva ofuri legate de pinnacle 16. In primul rand ar fi aceea pre-randare care se face obligatoriu la coborarea materialului in time-line. Ok, o face, asteptam, dar de multe ori nu isi tine setarea si o ia de la inceput, si e o chestie tare enervanta sa faca pr-randare acolo unde a mai facut odata.Aici nu e vb de adaugat anumite corectii si efecte pe bucata de imagine , ci pur si simplu un restart al programului.
O alta nemultumire mare de tot de data asta, este faptul ca atunci cand leg 2 bucati de material cu un efect de tranzitie pe materialul finit imi apare o pocnitura in imagine care e foarte deranjanta. De ce? De obicei se intampla pe materialele care au suferit corecturi de imagine. Pe cele care nu se fac reglaje, efectul de tranzitie trece lin si isi face treaba fara sa se remarce.

Salut, am ceeasi pb. la pinnacle 16 cu acea pocnitură in imagine si nu stiu cum sa-o rezolv . Mă poți ajuta?

Salut, in Pinnacle 16, atunci cand leg 2 bucati de material cu un efect de tranzitie pe materialul finit imi apare o pocnitura in imagine care e foarte deranjanta. De ce? De obicei se intampla pe materialele care au suferit corecturi de imagine. Pe cele care nu se fac reglaje, efectul de tranzitie trece lin si isi face treaba fara sa se remarce.
Salut, am ceeasi pb. la pinnacle 16 cu acea pocnitură in imagine si nu stiu cum sa-o rezolv . Mă puteti ajuta?

#704
nelutuPO

nelutuPO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.12.2008
Buna ziua , am si eu o mare problema cu un pinnacle16 si chiar daca ,, mireasa intre timp a nascut " si eu nu am predat materialul, ma incapatinez sa lucrez cu el, deci am un sistem cu proc I7 4770 ,8 Gb Ram, SSD 128 Gb ptr sistemul de operare, 2 Hdd 500 Gb pe unul pun proiectul pe unul fac exportul. Programul lucreaza impecabil pina la export , atunci cind imi apare aleator ( nu la acelasi procent ) -ng studio stop working-. Am incercat toate sfaturile de pe net dar nu ma ajuta cu nimic. Ce am remarcat ca imi face numai cind creez imagine ptr bluray, la dvd merge perfect. Va rog daca ma poate ajuta cineva. Cu stima Nelu G    0722475995   [email protected]

#705
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
are cineva de vanzare vre-o placa video cu abilitati de captura + tv tuner pe PCIE , cu soft pinnacle?

#706
taviDr

taviDr

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.07.2013
pt nelutuPO
ng studio stop working -
am aceeasi problemã dar la mine apare si in timp ce lucrez in Pinnacle 16. Am observat ca apare atunci când programul este prea solicitat. Nu am gasit o rezolvare a problemei. Poate, dacã îi contactezi pe cei de la Pinnacle sã iți poatã spune o soluție. Dacã rezolvi poti sã imi spui si mie, sunt curios ce se întâmplã.

#707
adi_tec

adi_tec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.06.2006
Salut,
Cei care aveţi mai multă experienţă cu acest Pinnacle, ştiţi cumva dacă pot să fac captură de pe o cameră Panasonic cu MiniDV în care să apară şi date/time stamp ?
Am instalat Pinnacle Studio v17.5.0 dar nu-mi dau seama cum fac acest lucru.

#708
gligo

gligo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.10.2008
adi_tec,nu apare pe nicio varianta a lui pinnacle,poti sa mai introduci tu ca titlu, data si ora

#709
ste1

ste1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2014

View Postadi_tec, on 27 iunie 2014 - 11:40, said:

Salut,
Cei care aveţi mai multă experienţă cu acest Pinnacle, ştiţi cumva dacă pot să fac captură de pe o cameră Panasonic cu MiniDV în care să apară şi date/time stamp ?
Am instalat Pinnacle Studio v17.5.0 dar nu-mi dau seama cum fac acest lucru.

TIN SA-TI SPUN CA PE NICI O VARIANTA DE LA Pinnacle NU EXISTA ACEASTA OPTIUNE PENTRU A PUTEA SA FIE AFISAT IN MATERIALUL VIDEO SI CODUL DE DATE (DATA, ORA, MINUTUL, ANUL, etc.)
EXEMPLU: exista o singura optine pentru ceea ce vrei tu sa faci (daca ai placa de captura externa de la Pinnacle 510 USB, poti sa conectezi camera video prin cablu COMPOSITE RCA Audio Video si poti sa faci import la materialul Video cu tot cu codul de date, alta optiune nu exista) SUCCES

#710
digitalpro

digitalpro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2014
Salut , cum setez o placa video asus gtx 680 pt a otimiza plinnacle studio 17.5   ?

#711
bahamadana

bahamadana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 27.12.2009
Am si eu o intrebare referitoare tot la Pinnacle 16. Dupa ce fac importul dintr-o camera cu caseta minidv printr-o placa Fireware imi rezulta un fisier AVI DV. Pana aici totul este normal, numai ca imaginea este mai slaba fata de cum se vede direct pe TV. Va rog sa-mi spuneti si mie ce urmeaza sa fac, am inteles ca e vorba de o comprimare in format DVD etc.

#712
taviDr

taviDr

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.07.2013
la pinnacle 17 nu văd imaginea
Am instalat pinnacle 17 si mergea relativ ok, (mergea totul bine dar se misca foarte greu) la sfatul unui prieten am reinstalat windows-ul. La reinstalarea programului pinnacle 17 nu mai am imagine la video, aud sunet dar nu vad nimic, nici la filmuletul demo de la pinnacle. Poate să îmi spună cineva ce sa întâmplat? Unde am gresit?
Vă mulțumesc. P.S. in pinnacle 17 nu mai apar acele sărituri după efecte.

#713
nelutuPO

nelutuPO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.12.2008
Si la mine la fel a facut, dar am instalat pinnacle16 dupa care a vazut totul in pinnacle17. Bafta

#714
buble

buble

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.07.2007
Salut. Nu am intrat de mult timp pe forum,am citit despre mai multe neplaceri din partea programului Pinnacle studio. Incepand cu Pinnacle 17,trebuie instalat neaparat DirectX 9/10/11 oricare dintre ele,altfel nu se vede imaginea in ecranul de control,evitati in afara de PoverISO aproape orice program de scris discuri si mai ales NERO,cu care se bate cap in cap si castiga NERO,se impaca bine cu playerele media clasic,MK si windows media player,in rest se cam bate cu ele. Iese acuma Pinnacle Studio 18 si daca l-au construit bine pe 64 biti cu adevarat si au introdus noutatile cu care se lauda Pinnacle..... Daca au introdus si acele Newblue FX cu adevarat care erau destinate de regula pt.Adobe,iar pentru celelalte softuri erau doar cracuite sa mearga,atunci sa speram ca va fi alt Pinnacle decat celelalte altfel naiba sa-i ia,daca nici acuma nu au ascultat clientii lor.

#715
buble

buble

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.07.2007
Salut, A instalat cineva noul Pinnacle Studio 18 Ultimate pe 64 biti ? Eu l-am instalat,si deocamdata ma dezamageste tare de tot. Cu nici un Pinnacle nu am patit ce am vazut la Pin.18. L-am instalat sper eu corect ca doar de la versiunea 7 tot de Pin. m-am tinut,dar ce sa vezi cand am cotrobait prin el sa vad si eu ce noutati prezinta,mare dezamagire la export mie nu imi mai apare BLU-RAY disk,doar AVCHD 1440x1080 la 16mb,AVCHD 2 1920x1080 la maximum 22mb la export si bineanteles DVD normal,nu mai apare in panoul ADVANCED setarile de H264 si MP2,CUSTOMUL nu mai poate fi setat manual mai sus de 22mb,ori eu filmez cu o camera Sony PMW-200 la 35mb/s sau 50 mb/s,am crezut ca fac atac la cap de nervi,acuma ori Pin.18 are ceva ce eu nu stiu ori Pinnacle (Corel) au scos din program aceste functii,ceea ce atunci astia detin un mare record de prostie,nimeni nu stiu sa fi facut asta vreodata. M-am plans destul si scuze daca am greseli in comentariu,nu-mi vine sa cred ce mi se intampla. Daca cineva il instaleaza scrie si pe forum, daca se adevereste ceea ce am scris eu.

#716
buble

buble

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.07.2007
Am gasit unde l-au ascuns Blu-Ray-ul,este acolo unde este semnul intrebarii(?) pe bara sus,si se activeaza doar cu internetul conectal la calculator,apoi ramane activat chiar daca se scoate firul de la internet. Se instaleaza pe 64 biti,dar parca nu se vede mai nimic parca ar fi tot pe 32 biti.Optiuni are ceva in pachetele pentru el care sunt de folos,corectii si mai multe Noise-uri,nu este ce ma asteptam dar este ceva peste versiunea 17.6.Trei sferturi din pachete mai bine nu erau ca numai incurca si nici nu te poti lipsi de ele ca sunt in pachet cu ce poti folosi.Sunt oarecum dezamagit si de data asta de Pinnacle dar......

#717
ninj

ninj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.01.2010

View Postgligo, on 27 iunie 2014 - 13:03, said:

adi_tec,nu apare pe nicio varianta a lui pinnacle,poti sa mai introduci tu ca titlu, data si ora
Dv-date,program free prin care treci materialul capturat si iese cu date stamp aplicat.

View PostMembruAnonim, on 20 iunie 2014 - 16:43, said:

are cineva de vanzare vre-o placa video cu abilitati de captura + tv tuner pe PCIE , cu soft pinnacle?
Am eu placa de captura "Pinnacle" cu soft de editare pinnacle original cu licenta si full bonus content+cablu fire-ware profi.
Placa este pe slot PCI.

#718
ste1

ste1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2014
AM SI EU CATEVA mici PROBLEME cu Pinnacle STUDIO 14 ULTIMATE !
1) de curand mi-am cumparat o CAMERA VIDEO FULL HD Panasonic model AG - AC 8, iar inainte am avut o CAMERA VIDEO FULL HD SONY HVR - HD 1000 dar acum am o mica problema cu editarea materialului VIDEO (inregistrarea VIDEO o descarc - o copiez pe toata de pe cardul  SD in calculator, dar in momentul in care vreau sa pun TOT materialul VIDEO in Pinnacle in EDITARE dureaza o VESNICIE IMENSA, pana i-mi DETECTEAZA TOATE SCENELE - TOT MATERIALUL VIDEO) CARE E PROBLEMA, CE SE INTAMPLA de merge asa de greu ?Posted Image
2) cu cealalta CAMERA VIDEO SONY HVR - HD 1000 nu aveam aceasta problema deoarece captura o faceam fie prin intrarea COMPOSITE fie prin DV i.LINK IEEE1394 (totul era SUPER OK) Posted Image
3) iar acuma randarea dureaza ORE BUNE pentru a termina un material VIDEO FULL HD filmat timp de O ORA (ce setari trebuie sa fac in Pinnacle STUDIO 14 ULTIMATE ca sa termin finalizarea unui FILM la EXPORT cat mai repede) !
4) iar acuma daca lucrez cu Panasonic AG - AC 8 si FILMEZ o NUNTA in FULL HD ce  FORMAT trebuie sa-i fac la EXPORT INTREGULUI FILM pentru ca sa-mi incapa cat mai mult TIMP (ORE - MINUTE) pe un DVD de 4,7 GB  Posted Image

#719
SDHC

SDHC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 20.11.2011
Pai se intampla urmatoarea problema : AG-AC8 are codec AVCHD, HVR HD 1000 fiind pe caseta avea codec AVI (foarte usor de lucrat pe sisteme cu resurse modeste).La AVCHD ai nevoie de I7 cu 4-6 nuclee fizice Cred ca ar fi cazul unui upgrade al sistemului.

Edited by SDHC, 17 January 2015 - 13:20.


#720
ilioara2006

ilioara2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 30.08.2007
salut,am un client care isi doreste musai intrarea la filmare botez -acea barza care aduce un copil,e  undeva pe net insa nu mai stiu unde anume,va rog frumos daca puteti sa ma ajutati in acest sens.multumesc

salut,am un client care isi doreste musai intrarea la filmare botez -acea barza care aduce un copil,e  undeva pe net insa nu mai stiu unde anume,va rog frumos daca puteti sa ma ajutati in acest sens.multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate