Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Top Secret! (1984)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Hai sa zic si eu niste faze care mi-au placut din film: cand Nick intra in restaurant (sau un fel de hotel) se aseaza si citeste o scrisoare, primita de la insotitorul sau de drum, Martin... si cand citea, cica se auzeau gandurile lui Nick, dar de fapt Martin apare cu o "palnie" la gura, spunand chiar el ceea ce scria; sau cand se aflau in sala de teatru, la balet, Nick era la un balcon, iar "prietena" lui, Hillary, la celalalt balcon insotita de un politist... acest politist o ameninta cu pistolul (cica era urmarita), Nick vede si se duce acolo, si se lupta cu politistul, si cand Nick il prinde de fata, fata ii ramane mutata intr-o parte; imediat Nick si Hillary fug de la fata locului si incearca sa se ascunda de militieni, si deschid o usa, si acolo era o debara si un om de serviciu cu o galeata in mana, care le zambea frumos (faza asta parca e trasa din desene animate), dar ei gasesc o alta incapere si se ascund pana la urma, Hillary scapa, dar Nick este prins de acei militieni; mai este faza cand taranul din caruta mana (indruma) calul si canta, dar de fapt canta calul, si mai incolo, calul zice "si am muncit ca un caine..."; sau cand savantul din inchisoare sapa un tunel pe sub pat cu lingurita, Nick se uita prin golul din zid, si era ditamai tunelul; mai tarziu, cand Nick merge pe motorul ala si vrea sa-l opreasca pe cel cu camionul (Nigel), schimba posturile de radio; printre cele mai tari faze este lupta de sub apa, dintre Nick si Nigel.

De atunci si pana acum, multe s-au schimbat in lumea asta. Omul de atunci, era extrem de priceput la meseria pe care o practica. O facea mult mai bine decat trebuia. Vedeti: fotbalistii de atunci, actorii de atunci, cantaretii de atunci, (etc...) erau de-a dreptul LEGENDARI in munca pe care o depuneau. Le cereai putin, faceau mult. Cei de acum... nici nu am ce comenta despre ei.

Faceti si voi diferenta dintre aceasta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U5Y3qRNB9_M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si aceasta (nu se pune accentul potrivit... cand zice "ceru ajutorul PRIMARULUI ANDREI", imi vine sa ma sinucid, parca e de la Teleshopping):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u261zfWFc-o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 11.10.2006
Si mai e faza cu soldatul care se sparge de caldaram, panorama cu castelul care parea ireala dar de fapt era o macheta pe care stabileau planul de atac. E o parodie reusita cum nu stiu daca se mai fac azi, tot ce a iesit in ultimul timp parca sunt prostesti, forteaza la maxim subiectul, se repeta (seria Scary Movie, care nu a avut altceva mai bun decat sa se ia copios de Razboiul lumilor, Saw, Exorcistul sau cam asa ceva unde era o faza cu o pisica neagra supersadica, etc)
POt fi faza trase de par sau atent studiate, nici nu trebuie sa fie evidente ci doar sugerate incat nici nu-ti dai seama ca ceea ce vizionezi e si o parodie subtila. Mai apare cateodata in cate un film care se vrea sa te tina in tensiune si sa fie cat se poate de serios cate o chestie comica ce il desfiinteaza si il trimite la alta categorie.

Edited by malmoth, 29 September 2013 - 18:41.


#21
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

 malmoth, on 27 septembrie 2013 - 23:35, said:

Inceputul este cu gara care pleaca si apoi calea de evadare ca un tunel rutier, cu toate cele Posted Image
Dar sapat cu lingurita....Am cerut stop cadru, pt ca am crezut ca nu vad bine..
Nu are rost sa pomenim totul, pt ce e pacat. Si stricam bucuria celor care nu l-au vazut inca..

Edited by Prien, 05 October 2013 - 21:03.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate