Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Top Secret! (1984)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
E un film fantastic. E una dintre putinele comedii la care am ras de m-am "imbolnavit" de latrina. Sunt multe faze imprevizibile. Nick Rivers (Val Kilmer) este eroul filmului. Imi place cum se aranjeaza cand rezolva o problema Posted Image. Nu vreau sa va zic fazele tari, ca stric toata surpriza. Urmariti-l!!!
Cum l-am descoperit: ma uitam eu la TV (tot schimbam canalele) si ajung la asta (era aproape de final). Ma gandesc, "Ce film o fi asta? E super tare!". M-am uitat aici (pe internet) la program TV si am vazut numele filmului. L-am luat de la prieten (il avea pe un CD). L-am urmarit cap-coada... nu mai puteam respira...
Vi-l recomand!!!

#2
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
ce varsta ai de nu l-ai vazut pana acum?

#3
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Si mie mi s-a parut foarte bun . Toti actorii au jucat ireprosabil .

#4
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Suna bine.

#5
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,064
  • Înscris: 07.07.2006
Într-adevăr, un clasic! Mai ales pentru cei care au prins vremea „video”-urilor (mă refer la anii 80). Era printre comediile tari, alături de Recruții, sau Petrecerea Burlacilor (ăstea două avînd și avantajul că apăreau gagici topless). Aveam vreo 10 sau 11 ani cînd l-am văzut prima dată. L-am văzut de o grămadă de ori pe la prietenii care aveau video, după care comentam încă o oră gagurile din film. Rîdeam de ne trosneau fălcile!
Acum cîțiva ani l-am văzut pe DVD într-o librărie și l-am cumpărat pe loc. Parcă n-am mai rîs așa tare. De vină or fi zecile de parodii apărute între timp, care au exploatat la maxim genul, multe poante părînd fumate (deși, la vremea lor, erau proaspete).

Edited by abancor, 19 June 2013 - 17:04.


#6
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011

View Postbietu, on 19 iunie 2013 - 16:39, said:

ce varsta ai de nu l-ai vazut pana acum?

Am 17 ani. Important e ca l-am descoperit.
Ar trebui sa se mai faca astfel de filme.

#7
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Cum nu se fac? Seria ”Twilight” ce e? Mie mi se pare o capodoperă. Posted Image

#8
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
Seria Twilight este o capodopera in felul ei.
E greu sa faci un film atat de prost...

#9
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Pt ca ai doar 17 ani, da-mi voie sa iti confirm ce spune abancor In anii '80 la filmul sus pomenit, care se "dadea" pe VHS, era durere..

#10
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Incearca sa vezi si Spaceballs – Bilele spatiale - 1987.
O alt aparodie care merge pt o vizionare de weekend.

#11
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011

View PostPrien, on 03 august 2013 - 19:45, said:

Pt ca ai doar 17 ani, da-mi voie sa iti confirm ce spune abancor In anii '80 la filmul sus pomenit, care se "dadea" pe VHS, era durere..
Restul postului l-am inteles, dar cum adica "pt. ca ai doar 17 ani"? Nu inteleg ce ai vrut sa-mi spui.

#12
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
DavidNr7
Nu am vrut sa fiu rau, ci sa te incurajez. Eu fiind hodorog batran, adica mai am putin si fac 50 de primaveri, consider ca educatia cinematografica face parte din cultura unui om.
La 17 ani nu ai avut timpul fizic in care sa vezi prea multe filme. Daca aveai +30, era "jenibil"..
in plus nu ai trait in epoca respectiva, cand era ofoarte  mare bucurie sa te duci sa vezi o caseta...
Nu, nu regret epoca, ci tineretea mea, care clar, s-a dus...

Edited by Prien, 04 August 2013 - 14:11.


#13
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Nu am zis ca ati spus-o cu rautate, ci chiar nu stiam la ce faceti referire. Chiar daca m-am nascut in '96, stiu ca preioada aceea era de aur. Acum nu se mai pune inima in ceea ce se face.

#14
mihai190

mihai190

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.07.2013
Uite ca nu l-am vazut.Mersi de recomandare.Sunt satul de mizeria cu care suntem saturati acum.

Edited by mihai190, 21 August 2013 - 19:41.


#15
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
daca ti-a placut "Top Secret"sigur o sa-ti placa si asta:http://www.imdb.com/title/tt0082517/ si unul dintre putinele comedii foarte bune care au rulat si in cinematografele ceausiste http://www.imdb.com/...ref_=tt_rec_tti

#16
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Top Secret, History of the World, m-as incumenta sa adaug la lista si 1941 http://www.imdb.com/...8723/?ref_=sr_1
Nu stiu daca atunci memoria nu intrase (inca) in regres, daca aria de selectie era mai restransa sau pur si simplu, filmele erau mai bune si nu eram asaltati cu tot felul de gunoaie comerciale. Cert este ca si acum imi aduc aminte (si zambesc) de momentul in care unul dintre partizani arunca un hitlerist din turn si aceasta....se sparge ca o vaza in contact cu solul. In schimb cu greu imi aduc aminte ce comedie buna am vazut anul asta. Din noua era a filmelor de comedie doar Rat Race (2001) si Identity Thief (2013) imi vin in minte.

#17
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View Postmaryus75, on 12 septembrie 2013 - 16:55, said:

daca ti-a placut "Top Secret"sigur o sa-ti placa si asta:http://www.imdb.com/title/tt0082517/ si unul dintre putinele comedii foarte bune care au rulat si in cinematografele ceausiste http://www.imdb.com/...ref_=tt_rec_tti
Un NU hotarat la "Comedie muta"..inainte de mers la WC. E .. adica E....
La fel si cu Istoria lumii...
PS. Da, faza cu nematul care sparge ca o vaza e una dintre alea de antologie. c
La fel ca cea cu partizanul care trage cu mitraliera prin camera si cad toti nemtii, iar partizanii raman in picioare..
Film adevarat, nu gluma..

Edited by Prien, 27 September 2013 - 22:36.


#18
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 11.10.2006
Inceputul este cu gara care pleaca si apoi calea de evadare ca un tunel rutier, cu toate cele :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate