Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Apple iPad 2 vs InfoTouch iTab 971

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
97 răspunsuri în acest subiect

#91
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.137
  • Înscris: 10.04.2006
Eu ti-am zis de la inceput ca daca vrei ipad trebuie sa renunti la tweakuri sau la jocuri luate de pe net.
Acum vrei jailbreak? :naughty:

#92
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.079
  • Înscris: 24.02.2007
Corect, zap. Se stie ca pirateria pe Android nu afecteaza dezvoltatorii, fiind chiar recomandata. Daca e "de pe net" nu e piraterie Posted ImagePosted ImagePosted Image

#93
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.137
  • Înscris: 10.04.2006
Nu fi offtopic ca nu vorbea nimeni de banii pe care ii fac dezvoltatorii.
Si vrei sa spui ca tu ai cumpărat orice software? Hai sa nu fim ipocriti atunci ca toata lumea piratează.

#94
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostNenea Zap, on 16 iunie 2013 - 14:20, said:

Nu fi offtopic ca nu vorbea nimeni de banii pe care ii fac dezvoltatorii.
Si vrei sa spui ca tu ai cumpărat orice software? Hai sa nu fim ipocriti atunci ca toata lumea piratează.

Am cumparat toate softurile pe care le am in tablete/telefoane si sunt in curs de a le avea pe toate din calculator. Multumit?

#95
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.892
  • Înscris: 26.03.2012

View PostNenea Zap, on 16 iunie 2013 - 12:04, said:

Eu ti-am zis de la inceput ca daca vrei ipad trebuie sa renunti la tweakuri sau la jocuri luate de pe net.
Acum vrei jailbreak? Posted Image

Si se vede rezultatul la aplicatii , jocuri in special la optimizare , update-uri, etc.. Daca fumezi tigari de contrabanda poti cumpara aplicatiile necesare in cateva luni, daca tot vorbim de "piraterie". Discutam de aplicatii si jocuri care au pretul de 0,89 de eurocenti care iti raman fara probleme in contul tau apple. Sa nu ai 0,89 de eurocenti ( 4 lei ) pentu Fifa 2013 de exemplu mi se pare ciudat, banii vin din numarul urias de descarcari ( trebuie sa ai o aplicatie buna, cu review-uri pozitive, optimizata ) ca sa ai milioane de descacari.

Pana la urma o sa vina ziua cand gaurile din IOS lasate pentru jailbreak o sa fie inchise, ce o sa faca bizonul mioritic ? Ca la PS3 o sa-si cumpere aplicatiile, jocurile sau o sa astepte 5 ani ?

#96
DanielSogor

DanielSogor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 05.06.2013
Hai sa schimbam subiectul...nu conteaza daca imi cumpar jocuriile/aplicatiile, fac ce vreau pana la urma.

Tableta mi se pare foarte ok...se misca bine, acuma vad ca a aparut un anunt la 1300 Lei un iPad 3 nou, mi-am banuit umpic..totusi e iPad 3, are Retina care schimba mult.

In rest e ok..tot caut cum sa fac downgrade la 6.1.2 :(

#97
DanielSogor

DanielSogor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 05.06.2013
Vreau sa imi iau folie pe fata si un smart cover.

Dar am vazut ca smart cover ala original e foarte scump, nu mai bine se merita unul cu 60 lei?

#98
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostDanielSogor, on 17 iunie 2013 - 16:26, said:

Vreau sa imi iau folie pe fata si un smart cover.

Dar am vazut ca smart cover ala original e foarte scump, nu mai bine se merita unul cu 60 lei?

Vezi ca are Eboda ceva similar care imbraca toata tableta si are si capac magnetic, dar din ce vad, acum e destul de scumpa (130 de lei). Pe folie sa nu dai foarte mult ca se zgarie repede si nu merita multi bani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate