Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Conectare cameră de supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
piton_sti

piton_sti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2011
Am o cameră de supraveghere National Electronics NL-CD4176V și vreau să o instalez propria curte. Habar nu am cum se face și de ce am nevoie. Mai e un minus, că e tăiat cablul astfel încât am disponibili 10 cm care ies din ea, în rest, camera e intactă. Rog, cine știe, să-mi spună de ce am nevoie și cum o pot monta.

#2
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
NU te intreb de unde ai cumparat-o cu cablul deja taiat, ar fi culmea.

Ca sa o conectezi (nu ai precizat unde) ai nevoie de un PC cu placa de captura video(pentru o singura intrare e suficient si un banal TV tuner Avermedia), sau de un DVR + monitor sau televizor. Pentru alimentare ai nevoie de un alimentator de 12 v banal caci camera consuma doar un watt. Mai ai nevoie de cablu coaxial, 2 mufe bnc si un cablu bifilar pentru alimentarea camerei.

Edited by spider_zero_sapte, 23 May 2013 - 18:35.


#3
piton_sti

piton_sti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2011

 spider_zero_sapte, on 23 mai 2013 - 18:33, said:

NU te intreb de unde ai cumparat-o cu cablul deja taiat, ar fi culmea.

Ca sa o conectezi (nu ai precizat unde) ai nevoie de un PC cu placa de captura video(pentru o singura intrare e suficient si un banal TV tuner Avermedia), sau de un DVR + monitor sau televizor. Pentru alimentare ai nevoie de un alimentator de 12 v banal caci camera consuma doar un watt. Mai ai nevoie de cablu coaxial, 2 mufe bnc si un cablu bifilar pentru alimentarea camerei.

E tăiat deoarece a adus-o un cunoscut din Canada. Nu mai țin minte cum a ajuns cu cablul tăiat. Recent am dat de ea printre lucrurile inutile și mă gândeam că ar fi bine să stea deasupra garajului. Merge o placă video inutilă de 32mb cu tuner TV inclus? Am și un PC inutil. Alimentatorul și mufele le găsesc la vreun bazar.

#4
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Poti incerca la un magazin specializat. O mufa BNC e 3 lei, iar un alimentator 20 de lei. Vezi ca TV tunerul sa accepte semnal video compozit (RCA galben) si mai ales sa ai drivere pentru placa aia sau sa fie disponibile pe net. :)

#5
piton_sti

piton_sti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2011
Driverele nu-s o problemă, dar habar n-am ce și cu ce se unește haha.

#6
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Pune niste poze cu camera in care sa fie vizibila sectiunea cablului taiat!

#7
piton_sti

piton_sti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2011

 spider_zero_sapte, on 23 mai 2013 - 19:22, said:

Pune niste poze cu camera in care sa fie vizibila sectiunea cablului taiat!
Mâine, când ajung acasă.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate