Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Facebook, subiect general

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#757
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postnei-k, on 05 octombrie 2021 - 07:21, said:

Tocmai precizasem despre nivelul scăzut de cultură informatică din școli, și nu neapărat al elevilor.
Unii, din păcate, știu una și bună și nu vor să se uite și la alternative.

Edited by Vlad_22, 09 October 2021 - 17:41.


#758
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Am facut si eu o oarecare gluma.

Postase o tanti ca ea disconsidera oamenii carora nu le plac animalele, si m-am simtit nevoit sa o atentionez.

Cum incalca comentariul meu standardele comunitatii nu pot intelege, algoritmul Facebook e mai destept decat mine.

[ https://i.imgur.com/Rz1hRxV.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 08 November 2021 - 13:00.


#759
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Dacă puneai alt nume propriu acolo, sigur nu luai avertisment.
Sigur au filtru pt acel nume. Nu îl scriu aici, posibil și aici sa fie marcat că inadecvat.

#760
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Am contestat decizia, as vrea sa se uite o fiinta umana peste comentariu sa-mi zica cu ce am incalcat TOS-ul, vreau sa inteleg.
Atata ca astia in centrul lor de contestatii iti cer limba la care se aplica, si romana nu e in lista.

Nu pot face nimic, nici sa dau like-uri pentru inca 7 ore.

#761
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
din motive de prostie si lasa-ba ca merge si asa, m-am trezit cu contul spart.

au facut 5 pagini business . si au inceput sa faca ceva reclame, motiv pentru care facebook sa sesizat si a blocat contul.

am reusit sa recuperez contul, parola noua+ two factor-authentication. problema este urmatoarea
din cele 5 pagini, la 3 a fost transferat ownershipul, nu am acces la setarea de stergere al pagini. nici macar nu cunosc cine e detinatorul(Eu??). 2 am reusit sa șterg . dar de 3 nu scapPosted Image .
cum pot si mai ales unde pot sa dovedesc la facebook ca vreau sa sterg alea 3 pagini de business.
la contul principal nu au facut nimic...cred. Cel putin nu am observat.

ceva idei?

#762
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
ce e de facut aici.

Attached Files



#763
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Salut.
Am si eu o intrebare si sper sa gasesc raspunsul aici.
Am un copil adolescent si de ceva vreme ma exaspereaza ca vrea Facebook. Initial nu am fost de acord, dar, fiind una dintre jucariile generatiei lor si mai ales ca aproape toti copiii cu care interactioneaza (prieteni, colegi de clasa, etc) au cont de FB, am acceptat, ca nu pot fi comunist, nu imi sta in fire si sunt constient ca nu fac decat sa aman inevitabilul.
Sunt de acord sa aiba FB, dar, vreau sa pot sti / verifica ce face pe acolo, pe ce intra, cu cine vorbeste, ce vorbeste (daca se poate) etc
Exista vreo aplicatie in acest sens ?
Sau, cei care aveti copii, cum ii urmariti sa vedeti ce fac pe FB ?

PS : Nu ma intereseaza si nu vreau polemici cu sfaturi ca nu e bine, ca nu e normal sau ca nu trebuie, nu ati face, etc   Decizia a fost luata si vreau sa fiu totusi informat de ceea ce se intampla acolo, merg pe incredere cu copilul pana la un punct, dar, vreau sa am si un oarecare control sau informatie legat de ce face copilul.

Multumesc anticipat

Edited by Magicwisewolf, 19 November 2021 - 19:57.


#764
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007
Vezi daca te ajuta asta.
Conform TCG Facebook, trebuie sa ai min 13 ani ca sa iti poti crea cont individual.

#765
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se mai pot scoate contactele pe care nu le ai la prieteni din messenger? Inainte aparea un ''i'' de la info langa contact si dadeai remove. Acum nu mai apare deloc.

#766
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Daca tii degetul mai mult timp pe contactul respectiv iti apare un meniu din care poti da remove plus alte chestii ;)

#767
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu merge, crezi ca n-am incercat? Apare asa:

- View profile
- Share contact
- Message
- Audio Call
- Video Chat
- Block
- Report

Nimic despre "remove" cum aparea inainte. Le-au bulit cu enspe mii de updateuri.

#768
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Nu stiu ce update ai tu la Facebook dar la mine apar cu totul alte optiuni printre care si remove.
Atunci da tap pe contactul respectiv si sus in dreapta ai un ''i'' ....dai tap si acolo ai optiuni!

Asta e valabil numai pe Android dar din cate vad si tu ai Android!

#769
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am si android si ios. Nu apare niciun remove sau "i", am incercat pe mai multe dispozitive.
Versiune mess 342.2.

#770
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Eu am 342.1 si nu-mi apare nici o actualizare noua in Play Store, posibil tu sa primit update si sa fie cu probleme iar ei l-au oprit pana vor scoate altul

La Facebook am 348.0

#771
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu la fb am 348.2.

Ma rog, nu-i mare baiu', ideea e ca as vrea sa nu mai imi apara in lista de messenger contactele cu care nu mai discut (care s-au bagat la un moment dat in seama cu mine sau eu cu ele intreband despre diverse info).

#772
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Asteapta sa apara un nou update sau mai poti incerca sa intri din browser si sa accesezi Messenger de acolo ;)

Inca ceva, sterge cache-ul aplicatie sau chiar dai un uninstall si install

#773
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007
Ai posibilitatea sa stergi conversatiile respective. Din aplicatia facebook intri in sectiunea de messenger, apesi lung pe conversatia pe care nu mai vrei sa o vezi si iti apar mai multe optiuni, printre care si delete.

#774
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am făcut asta, nu mai am conversațiile respective. Eu voiam sa ii sterg din lista de mess, sa nu mai apară acolo.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate