Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Facebook, subiect general

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
910 replies to this topic

#775
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Asta nu se poate.

#776
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Da, pai asta zic, ca nu se mai poate. Inainte se putea, apărea un "i" in dreptul contactului si dădeai remove.

#777
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Pe contul meu mi-a aparut brusc acest mesaj. Stiti de la ce ar putea fi? Il inchid si imediat reapare.

Attached Files



#778
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Ti-o fi fost raportata ceva postare sau comentariu.

#779
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu cred ca e cazul...si acum ce fac, ca nu scrie nimic, nu se intelege nimic clar.

#780
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
A disparut ca prin minune azi, vreo eroare!

#781
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JSNgV_CAm_c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#782
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008
Nu pot scrie pe Facebook si Messenger de pe tastatura computerului.
Pot pune la comentarii in ambele linkuri (cu CTRL+V).

Care sa fie cauza?

Tastatura este ok, pot scrie pe forumuri diverse, in documente Office...

#783
JonyCage899

JonyCage899

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 14.05.2020
Salutare tuturor. Am o intrebare pt voi.. Cum poti vedea profilul(care e privat) al cuiva care te-a blocat si pe Fb si pe Messenger? Eu inca mai am conversatia in Messenger,am acel sir lung de cifre ,ceva gen www.facebook.com/messages/t/multe cifre.

#784
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Nu il poti vedea de pe contul respectiv, daca te-a blocat.

#785
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Se pare că a luat-o pe arătură!...
După ce 'aprecierile' nu mai sunt în ordinea în care am dat 'like'(ultima apreciere, prima afișată în tab-ul de like) acum 'urmărește' s-a reactivat singur la unele pagini și persoane!

PS. Nu mai are nimeni acces la cont, autentificarea în doi pași este activată(pass+sms) și la conectări recente sunt numai dispozitivele mele.


#786
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,005
  • Înscris: 23.01.2010
Si eu m-am trezit cu pagini si persoane pe care le urmaresc iar eu nu-mi aduc aminte sa fi dat Follow.
Facebook a ajuns un gunoi, probabil ne vinde datele altor site-uri, da urmariri la persoane si pagini in locul nostru si cine stie cate si mai cate....

#787
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Si cine te opreste sa iti dezactivezi contul?

#788
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,005
  • Înscris: 23.01.2010
Nu ma opreste nimeni dar folosesc mult Messenger-ul si deja datele mele au fost colectate si probabil date mai departe ;)
Plus ca nu exista optiune sa iti stergi contul si datele definitiv, smecher Zuckeberg....

#789
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View PostAlexEn, on 14 aprilie 2022 - 14:35, said:

Si cine te opreste sa iti dezactivezi contul?
Nu e un mod tocmai ok de a pune problema. Eu zic că dânșii trebuie să-și facă curățenie în ogradă. Sunt persoane, de care numai pe Facebook dai, mai păstrezi legătura etc. Unii mai suntem în diverse grupuri de Fb, cu hobby-uri, profesionale etc.

E prostesc să spui, nu-ți convine șterge... Hai să nu. Nu-ți convin serviciile Facebook, dintre care Insta și WhatsApp, șterge, nu-ți convin serviciile Google, Twitter, Reddit, șterge s.a.m.d.
Tragi linie și rămâi cu ce? Nici Microsoft nu sunt ok, șterge și contul MS. Da, știu, să porți o luptă de convingere pentru ca restul să se mute pe Signal, Telegram și alte asemenea. Din nou, le folosesc și pe astea, să fie acolo, Telegram da, Signal nu, hai să nu.

Edited by Vlad_22, 14 April 2022 - 20:36.


#790
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,170
  • Înscris: 05.01.2006
Când realizezi că un serviciu nu-ți mai place, din păcate ai doar opțiunea să renunți la acel serviciu.
OK... trimiți feedback, ceri x, y, z... Nu se poate => nu-ți mai place, sau reconsideri dacă cele cerute de tine sunt atât de importante
Aka - it's up to you...

#791
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View PostRavy, on 14 aprilie 2022 - 20:43, said:

Când realizezi că un serviciu nu-ți mai place, din păcate ai doar opțiunea să renunți la acel serviciu.
OK... trimiți feedback, ceri x, y, z... Nu se poate => nu-ți mai place, sau reconsideri dacă cele cerute de tine sunt atât de importante
Aka - it's up to you...
Sunt de acord, parțial... Nu-ți place, dar poate ești nevoit să folosești din diverse considerente, vezi mai sus.

Nu ne plac multe lucruri, din viața de zi cu zi și nu numai, dar suntem nevoiți să le facem, asta e.

Edited by Vlad_22, 14 April 2022 - 20:51.


#792
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007

View PostVlad_22, on 14 aprilie 2022 - 20:36, said:

Nu e un mod tocmai ok de a pune problema. Eu zic că dânșii trebuie să-și facă curățenie în ogradă. Sunt persoane, de care numai pe Facebook dai, mai păstrezi legătura etc. Unii mai suntem în diverse grupuri de Fb, cu hobby-uri, profesionale etc.

E prostesc să spui, nu-ți convine șterge... Hai să nu. Nu-ți convin serviciile Facebook, dintre care Insta și WhatsApp, șterge, nu-ți convin serviciile Google, Twitter, Reddit, șterge s.a.m.d.
Tragi linie și rămâi cu ce? Nici Microsoft nu sunt ok, șterge și contul MS. Da, știu, să porți o luptă de convingere pentru ca restul să se mute pe Signal, Telegram și alte asemenea. Din nou, le folosesc și pe astea, să fie acolo, Telegram da, Signal nu, hai să nu.

Da, si eu le folosesc.
Pe de alta parte nimic nu e gratis pe lumea asta, platesti costurile platformei intr-un fel sau altul.
Exista si alte retele de socializare, si alte aplicatii de comunicare.

Accesul la facebook nu e vreun drept din nastere ca sa fie reglementat legal.
Problema fix asa se pune, chiar daca iti convine, chiar daca nu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate