Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Oale Inox Pyramis sau Vitesse ?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
danrogo2001

danrogo2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 17.06.2006
Dimpotriva, focul a fost la mic, stii doar ca pastele se umfla foarte tare la fiert.  Am si amestecat in ele, nu s-au lipit pastele de oala.
Am un set de oale de inox no-name de 20 ani, nu au nicio problema de genul petelor sau punctelor, doar ca la cea de 5 litri s-a rupt un maner si voiam sa o inlocuiesc.
Am incercat un set Heinner Aleida din Selgros dar si alea fac ceva pete pe interior pe fund, dar mai mici si nu au aparut parca chiar de la prima folosire.
A doua incercare a fost asta  cu Tefalul Intuition de mai sus. Sunt curios ce raspuns o sa imi vina de la Tefal, au trecut deja 10 zile lucratoare.
Probabil ca o sa incerc si semioala Ozti din Selgros.

De la Ikea ce model de oale ai?

Edited by danrogo2001, 02 April 2019 - 10:43.


#20
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
de inox din diverse generatii, cea mai veche are 10+ ani

Edited by arg, 02 April 2019 - 13:26.


#21
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 danrogo2001, on 01 aprilie 2019 - 23:35, said:

Nu face pete de astea pe interior? In poza este Tefal Intuition 24 cm. O singura utilizare de 20 de minute in care am fiert niste paste.


Am cumparat si eu acum vreun an un set de oale de la Zwilling, vreo 150€ pret original, daca nu mai mult. La prima utilizare toate s-au facut asa, apoi cu timpul si-au revenit.

#22
danrogo2001

danrogo2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 17.06.2006
Pai cum Dumnezeu sa-si mai revina daca se exfoliaza inoxul ala din interior. Zwilling-ul era firma serioasa parca.
Oalele  Heinner care mi-au facut deasemeni aceste pete nu si-au mai revenit. Le tin pentru fiert borcanele toamna.
Eu am lasat Tefalul peste noapte cu capacul pus si dimineata mirosea a coclit de mureai.
Hai ca intre timp m-a chemat Altexul sa-mi dea banii inapoi pe Tefalul lu' peste prajit.

#23
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 danrogo2001, on 03 aprilie 2019 - 17:10, said:

Pai cum Dumnezeu sa-si mai revina daca se exfoliaza inoxul ala din interior. Zwilling-ul era firma serioasa parca.
Oalele  Heinner care mi-au facut deasemeni aceste pete nu si-au mai revenit. Le tin pentru fiert borcanele toamna.
Eu am lasat Tefalul peste noapte cu capacul pus si dimineata mirosea a coclit de mureai.
Hai ca intre timp m-a chemat Altexul sa-mi dea banii inapoi pe Tefalul lu' peste prajit.


Nu au nimica oalele alea, le folosesc de 1 an si se spala super bine si usor. Evident, daca vrei ca oalele sa ramana perfect sclipitoare ca la inceput e mai greu.

Acum vad la pozele tale ca oala e si  zgariata putin, aia nu cred ca isi mai revine.
La mine erau doar petele care, dupa cum spuneam, nu sunt mare lucru si si-au revenit fara probleme dupa mai multe utilizari.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate