Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

VBI

- - - - -
  • Please log in to reply
350 replies to this topic

#1
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Salutare,
E cineva pe aici care a cumparat apartament de la dezvoltatorul VBI (Vasile Building & investment) sau macar stie ceva despre seriozitatea lor?
Au vreo 3 blocuri gata facute si vandute in zona Trapezului (aici https://maps.google...., România&z=16).
Acum au in constructie un bloc nou, undeva pe la Ozana si as vrea sa ma informez despre ei, inainte de a lua o decizie.
Multumesc anticipat

#2
dtudor

dtudor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 13.11.2010
nu iti pot spune multe despre ei.
incearca insa si http://www.sararesidence.ro/
este al unor parteneri de ai nostri foarte seriosi si poate fi interesant.

#3
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Ii stiu si pe cei de la Sara, dar pe mine ma interesa despre VBI.
In ce sens parteneri? Lucrezi in constructii?

#4
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
N-am nici un viitor vecin pe aici?

#5
CORNEL18

CORNEL18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.01.2005
Salut!

Eu am rezervat un apartament cu 3 camere la cel din Theodor Pallady.
Suntem vecini, sau te-ai dus la cel din Burnitei?

#6
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Si eu tot acolo. De fapt, e pe aleea Perisoru.
Eu am la et 1, langa poarta celor de la Edenia.
Cum te-ai inteles cu ei? AI facut modificari interioare? Iei credit sau cu cash? Te-ai mai lovit de ceva?
Noi am mai avut cateva modificari interioare si ne-au cerut niste bani in plus, iar acum asteptam sa alegem finisajele ca sa vedem daca ne convin sau luam altceva.

#7
CORNEL18

CORNEL18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.01.2005
Da, cel din Perisoru. Eu am la etajul 3, cred ca pe aceeasi coloana cu tine (daca tu esti la cel de 3 camere cu caramida in interior).
Pana acum nu au fost probleme, asta pentru ca nu le-am dat banii inca. Nu stiu ce dureaza atat de mult cu autorizatia aia.
Astazi ma voi duce si eu pe-acolo, sa vad ce-au mai facut. Vad ca merg cam alert cu constructia...

#8
CORNEL18

CORNEL18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.01.2005
La garaj/loc de parcare, te bagi? Ieri am fost pe-acolo, si am vazut ca jumatate din garajul subteran l-au inchis, si cred ca vor sa mai inghesuie niste apartamente la "demisol".

#9
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
N-am luat inca loc de parcare, dar am inteles ca se poate si inchiria (parca vreo 100 de le pe luna...cam mult).
Nu stiu daca pot face apartamente acolo, ca ferestrele sunt destul de mici.
Acum astept cu interes finisajele.

Edited by Spadan, 26 August 2013 - 07:42.


#10
alexanddrasnoop

alexanddrasnoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 28.08.2013
pana la urma cate etaje are imobilul? in descrierea de pe site apar 4 etaje iar in tabelul cu preturile apar 5.

#11
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
demisol (parcare) + P+4E+M

#12
alexanddrasnoop

alexanddrasnoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 28.08.2013
sa inteleg ca sunt apartamente si la mansarda? nu inteleg..in tabelul acela cu preturile apare asa; parter, etaj1, 2...5

#13
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Et 5 este mansarda. Scrie si ceva mai sus de tabelul cu preturile de pe site.
Ti-ai luat ceva sau intentionezi?

#14
alexanddrasnoop

alexanddrasnoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 28.08.2013
Vreau sa achizitionez un ap de 2 camere si fac investigatii :)) sPer sa fie seriosi. Ai platit avansul?

#15
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Da. Am dat taxa de rezervare in mai, iar in iulie restul pana la 5% si am mers la notar. Intre timp, am rezolvat si cu banca si astept finisajele.
Par seriosi, dar sa vedem cum va evolua pana la final. Singura chestiune care imi pune intrebari este de ce intarzie cu obtinerea autorizatiei de constructie. Deocamdata au doar un acord, dar nu cred ca se aventurau sa ridice blocul, daca nu aveau ceva sigur.
PS: gandeste-te la suprafete cand o sa alegi apartamentul. la mine e de 3 camere, dar suprafata e cam de 2 camere. Daca nu inchizi bucataria, e ok, dar daca faci ca mine, vei ramane cu 2 camere si ceva.

Edited by Spadan, 29 August 2013 - 10:26.


#16
alexanddrasnoop

alexanddrasnoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 28.08.2013
Asa zic si eu. Poate e o chestie de birocratie, cine stie. Eu ma duc luni sa le achit taxa de rezervare. Si finisajele cand le alegi?

#17
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Ultima data cand am fost pe acolo, saptamana trecuta, erau in curs de amenajere a unui apartament la parter care va servi ca un fel de showroom cu modele de gresie, faianta, parchet etc.
Ar trebui ca pe la inceputul lui septembrie sa vedem modelele si sa putem alege. Din ce stiu, daca nu-ti convine ce ofera ei, poti primi banii alocati si sa mergi sa iei de altundeva, adaugand bani, daca e cazul.

#18
alexanddrasnoop

alexanddrasnoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 28.08.2013
da? eu am trecut azi prin zona si am aruncat o privire de departe. Am vazut ca mai au de ridicat mansarda

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate