Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sotia nu gateste !

- - - - -
  • Please log in to reply
1057 replies to this topic

#37
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Krisler12, on 02 mai 2013 - 16:44, said:

Nu stiu, dar cred ca o strang de gat.
Va trebui sa emigrezi in Africa. In Romania nu-ti mai gasesti decat handicapate pe care nu le vrea nimeni.
Si nici alea s-ar putea sa nu te accepte.

#38
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Uite d-aia era bine pe vremuri cand mai stateau tinerii, studenti prin camin, cand nu erau toate fast-food-urile astea ieftine, nu'ti permiteai sa cumperi tot timpul, mai invatau cum se manuieste o cratita ceva, macar sa incalzeasca mancarea trimisa de parinti daca nu pentru altceva.

Eu cred ca e bine ca ambii sa stie cat de cat desi nu o vad ca pe o tragedie daca iti permiti sa mananci tot timpul in oras/delivery. Cand am fost in State spre exemplu, mi-am dat seama ca la ei cel putin 30-40% populatie habar nu are sa gateasca...si intra in categoria asta si de-astia cu copii nu numai "single". Majoritatea stiau sa faca un gratar din cand in cand , o salata si cam atat. Nu zic ca e rau, repet , daca iti permiti. Oricum, in ziua de azi, cu internet, retete jdemii, etc., oricine cu ceva neuroni in stare de functionare poate sa gateasca urmarind niste instructiuni.

Cred ca e si mai usor sa mentii o silueta mancand mai mult acasa decat prin oras, mai ales ca in ziua de azi, cu mici exceptii, majoritatea restaurantelor incearca sa faca "upsell" adica sa-ti vanda mai mult decat vrei tu sa mananci ;)

#39
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

 YOUR_GOD, on 02 mai 2013 - 17:01, said:

Cand vin, vorbim putin si apoi mancam.
Inteleg ca daca ai bani atunci iti permiti sa mananci numai la comanda sau la restaurant dar daca ai un salariu de roman obisnuit ce faci daca dupa ce "vorbesti tu putin" si apoi, cand vrei sa mananci, te uiti ce ca nu e nimic in frigider iar ea iti va spune ceva de genul:
Ti-e foame ? Fa ceva de mancare ca si mie mi-e foame ! Nu ? Atunci nici mie nu mi-e foame. ?

#40
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
De ce??? Eu personal am o slabiciune la femei doarece de-a-lungul timpului au fost luate-n ras si bataie de joc. Ce vina au ca s-au nascut femei??? Atata timp cat ma inteleg bine cu ea, nu-i aroganta, ingamfata, ne respectam reciproc nu vad problema ca nu stie sa gateasca, calce, sa faca curat etc, doar nu e ma-ta!!! :D

#41
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 Krisler12, on 02 mai 2013 - 17:08, said:

Inteleg ca daca ai bani atunci iti permiti sa mananci numai la comanda sau la restaurant dar daca ai un salariu de roman obisnuit ce faci daca dupa ce "vorbesti tu putin" si apoi, cand vrei sa mananci, te uiti ce ca nu e nimic in frigider iar ea iti va spune ceva de genul:
Ti-e foame ? Fa ceva de mancare ca si mie mi-e foame ! Nu ? Atunci nici mie nu mi-e foame. ?

In puii mei, iti faci 2 oo ochiuri cu 3 ridichii pe post de salata si gata.
O avea si femeia aia niste calitati, doar nu ai luat-o degeaba.

#42
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

 echo3, on 02 mai 2013 - 17:09, said:

De ce??? Eu personal am o slabiciune la femei doarece de-a-lungul timpului au fost luate-n ras si bataie de joc. Ce vina au ca s-au nascut femei??? Atata timp cat ma inteleg bine cu ea, nu-i aroganta, ingamfata, ne respectam reciproc nu vad problema ca nu stie sa gateasca, calce, sa faca curat etc, doar nu e ma-ta!!! Posted Image
1. E de acord cu tine.
2. Nu te contrazice niciodata.
3. Nu iese din cuvantul tau.
4. Nu gateste.
5. Nu spala.
6. Nu calca.
7. Nu te inseala.
8. Face sex de cate ori si oricand ai tu chef.

Care e diferenta dintre ea si o gonflabila ?

Edited by Krisler12, 02 May 2013 - 17:14.


#43
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Prietene, daca n-am mancare, iau eu ceva pe drum, sau o sun sa intreb daca a luat ea ceva.
Apoi, cu 30 lei, pe la mine pe aici iti iei doua meniuri. Nu ma dau banii afara din casa, dar uneori, e mai comod asa.
In concluzie, desi nu ne place sa credem, femeile nu sunt obligate sa munceasca mai mult decat barbatii. La mine este vorba despre respect. Nu-i spun eu sa faca mancare, sa spele etc. Stie ea ce are de facut.
Nu stiu cum sa-ti spun, dar nu este in regula sa mergi cu valul. Fiecare gandeste pentru sine si actioneaza in consecinta. Eu incerc sa ma maturizez.

#44
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013

 Krisler12, on 02 mai 2013 - 17:08, said:

Inteleg ca daca ai bani atunci iti permiti sa mananci numai la comanda sau la restaurant dar daca ai un salariu de roman obisnuit ce faci daca dupa ce "vorbesti tu putin" si apoi, cand vrei sa mananci, te uiti ce ca nu e nimic in frigider iar ea iti va spune ceva de genul:
Ti-e foame ? Fa ceva de mancare ca si mie mi-e foame ! Nu ? Atunci nici mie nu mi-e foame. ?
Nu a gatit nici a mea azi nimic....nici ieri.
Sa o bat?

#45
Abkhaz

Abkhaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 19.03.2013
eu am o parere foarte buna.

exact aceeasi parere o am si despre un sot care nu gaseste.

ups, pardon.

*care nu gateste

Edited by Abkhaz, 02 May 2013 - 17:20.


#46
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 Krisler12, on 02 mai 2013 - 17:12, said:

1. E de acord cu tine.
2. Nu te contrazice niciodata.
3. Nu iese din cuvantul tau.
4. Nu gateste.
5. Nu spala.
6. Nu calca.
7. Nu te inseala.

Care e diferenta dintre ea si o gonflabila ?

Gonflabila nu te tine in brate noaptea.
Nici nu iti da un antinevralgic cand te doare capul.
Nici nu iti zambeste, nici nu te intreaba, nici nu te suna, nici nu iti cauta in pc :)

Edited by -Diana-, 02 May 2013 - 17:15.


#47
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
O nevasta ideala trebuie sa fie:
"Curva in pat,
gospodina in bucatarie si
doamna in sufragerie"
problema este ca in realitate sunt inversate cateva calitati asa ca femeile noastre sunt:
"Gospodine in pat,
doamne in bucatarie si
curve in sufragerie"

#48
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 Krisler12, on 02 mai 2013 - 17:12, said:

Care e diferenta dintre ea si o gonflabila ?
Pai vrei sa aibe sau sa nu aibe personalitate? Hotaraste-te.

#49
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 ipel, on 02 mai 2013 - 17:13, said:

Nu a gatit nici a mea azi nimic....nici ieri.
Sa o bat?

E Post, las-o :)

#50
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012

 Krisler12, on 02 mai 2013 - 17:12, said:

1. E de acord cu tine.
2. Nu te contrazice niciodata.
3. Nu iese din cuvantul tau.
4. Nu gateste.
5. Nu spala.
6. Nu calca.
7. Nu te inseala.
8. Face sex de cate ori si oricand ai tu chef.

Care e diferenta dintre ea si o gonflabila ?

Nu stii ce inseamna sa iubesti, esti prea mic :D.

#51
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

 Krisler12, on 02 mai 2013 - 16:33, said:

Ce parere aveti despre cuplurile (sot+sotie) in care sotia nu gateste ?
Pur si simplu nu stie si/sau nu vrea sa gateasca si ori gateste sotul ori fac efortul de a merge si a manca la restaurant.
Ce ati face daca ati fi in aceasta situatie ?

Cand va vedea cat costa sa manance la restaurant, va invata sa gateasca (daca au salarii obisnuite). La o anumita varsta multe femei nu stiu sa gateasca, cu timpul invata. La fel e si la barbati, si eu am invatat sa fac tot felul spre/dupa 30 de ani, ba, daca am timp, chiar imi place sa fac experimente. Daca femeia ajunge la 30 de ani si habar nu are sa gateasca macar cateva retete, atunci are o problema, deja e o dovada de dezinteres. Eu fara sa-mi dau prea tare interesul am invatat sa fac paste, pizza, cateva retete la cuptor/grill, mancare chinezeasca, salate, shake-uri, etc, si imi place ce iese, nu e "rocket-science", deci sa nu stii sa faci nimic denota clar lipsa de interes sau lene. Si majoritatea prietenilor mei barbati stiu sa faca mancare foarte buna, asa ca e clar ca e rusinos la 30 de ani ca femeie sa nu stii sa faci mancare.

Edited by utopium, 02 May 2013 - 17:23.


#52
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013

 -Diana-, on 02 mai 2013 - 17:14, said:


E Post, las-o Posted Image
O las, oricum gatesc de multe ori mai bine ca ea. :)

#53
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

 -Diana-, on 02 mai 2013 - 17:14, said:


Gonflabila nu te tine in brate noaptea.
Nici nu iti da un antinevralgic cand te doare capul.
Nici nu iti zambeste, nici nu te intreaba, nici nu te suna, nici nu iti schimba lenjeria.
1. O tii tu pe ea in brate, nu-i problema.
2. Nu te doare capul. Pe unii chiar nu ii doare.
3. Sunt papusi care daca le strangi spun "Mama !", nu cred ca nu or fi si gonflabile care daca le strangi sa nu poata largi putin gura ca i cum ar zambi.
4. Daca nu ma suna, nu vorbeste, e perfect. Cine nu si-ar dori o sotie linistita si nu una care sa-i inebuneasca de cap ?
5. Asta cu schimbatul lenjeriei acus-acus s-ar putea sa fie tot atributia barbatului deci ori cu ea, ori fara ea, tot una e.

#54
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 Krisler12, on 02 mai 2013 - 17:17, said:

1. O tii tu pe ea in brate, nu-i problema.
2. Nu te doare capul. Pe unii chiar nu ii doare.
3. Sunt papusi care daca le strangi spun "Mama !", nu cred ca nu or fi si gonflabile care daca le strangi sa nu poata largi putin gura ca i cum ar zambi.
4. Daca nu ma suna, nu vorbeste, e perfect. Cine nu si-ar dori o sotie linistita si nu una care sa-i inebuneasca de cap ?
5. Asta cu schimbatul lenjeriei acus-acus s-ar putea sa fie tot atributia barbatului deci ori cu ea, ori fara ea, tot una e.

De ce o luasi, bre, atunci?
Cand ai zis DA, erai beat?
De ce te apucara nemultumirile abia acum? Ca doar nu te-ai insurat ieri, nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate