Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Orange San Remo

- - - - -
  • Please log in to reply
859 replies to this topic

#37
Bogdan_3690

Bogdan_3690

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.03.2013

View PostSmarty, on 09 mai 2013 - 18:45, said:

Total :2851, A doua oara 2881.

View PostSmarty, on 09 mai 2013 - 18:45, said:

Total :2851, A doua oara 2881.
E destul de putin.

#38
mpaulf

mpaulf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.04.2013
fa la fel si cu antutu benchmark si spune-ne

#39
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

View Postmpaulf, on 09 mai 2013 - 19:03, said:

fa la fel si cu antutu benchmark si spune-ne
6306

#40
mpaulf

mpaulf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.04.2013

View PostSmarty, on 09 mai 2013 - 19:25, said:

6306

Eu zic ca e foarte bun pentru clasa in care se afla si mai ales la pretul care la care e..

#41
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.02.2009

View PostBogdan_3690, on 09 mai 2013 - 18:52, said:

E destul de putin.
salut ,al meu la rulare a aratat 2893

#42
Bogdan_3690

Bogdan_3690

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.03.2013
Ma gandeam ca e macar la nivelul lui LG l9 care scoate cam 3500 in quadrand , dar oricum parerea mea ca cel mai impresionant lucru la acest telefon este design-ul. L-am butonat si eu la orange si intr-adevar merge foarte bine. Oare va mai scadea pretul in viitorul apropiat?

#43
mpaulf

mpaulf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.04.2013
lg scoate ~3000 in quadrant, daca nu si mai jos. Este posibil ca cel de la T-mobile valabil in multe alte tari cu ecranul de 4.5" sa scoata un punctaj diferit

#44
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostBogdan_3690, on 09 mai 2013 - 21:27, said:

Ma gandeam ca e macar la nivelul lui LG l9 care scoate cam 3500 in quadrand , dar oricum parerea mea ca cel mai impresionant lucru la acest telefon este design-ul. L-am butonat si eu la orange si intr-adevar merge foarte bine. Oare va mai scadea pretul in viitorul apropiat?
Pretul e deja destul de mic. Ce nu-mi place la el e bateria dar nah, nu poți și subțire și tare-n baterie. E un model reușit până la proba contrarie (posibile loturi cu defecte).

#45
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003

View PostSmarty, on 09 mai 2013 - 18:02, said:

O sa fac review mai detaliat zilele următoare sau întrebați dacă va interesează ceva anume. O concluzie preliminara, a meritat 650 lei cât am dat pe el.

Pune te rog o filmare cu el la rez maxima (parca 720p) si cateva poze... filmare am vazut una pe youtube si nu e deloc ok
Il pot lua si eu in iulie... gratis, la prelungire, deci sunt foarte interesat
Multumesc anticipat!

#46
dany1980

dany1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.02.2009
Eu unul l-am butonat vreo 20 de minute intr-un Orange Shop si sincer sunt putin dezamagit. Toate bune si frumoase, nu are lag, design frumos (desi spatele ala trebuia tot pe negru dupa mine), dar calitatea ecranului mi se mare mediocra spre slaba. L-am dat la luminozitate maxima si tot mi se pare intunecat. Diferenta ca de la cer la pamant intre el si un LG L9, ce sa mai zic de un Galaxy S2 Plus (erau toate asezate unul langa altul) la calitatea ecranului (felul cum se vedea). Sa fiu sincer culori si luminozitate mai OK am pe al meu Galaxy Mini S5570. Pe orange.ro au aparut si niste review-uri negative, se pare ca bateria nu se poate schimba.

#47
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Cred că exagerezi cu Mini-ul, ăla are un ecran jenant de prost la culori, nu se poate ca San Remo să stea așa prost.

#48
Bogdan_3690

Bogdan_3690

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.03.2013

View Postdany1980, on 10 mai 2013 - 08:13, said:

Eu unul l-am butonat vreo 20 de minute intr-un Orange Shop si sincer sunt putin dezamagit. Toate bune si frumoase, nu are lag, design frumos (desi spatele ala trebuia tot pe negru dupa mine), dar calitatea ecranului mi se mare mediocra spre slaba. L-am dat la luminozitate maxima si tot mi se pare intunecat. Diferenta ca de la cer la pamant intre el si un LG L9, ce sa mai zic de un Galaxy S2 Plus (erau toate asezate unul langa altul) la calitatea ecranului (felul cum se vedea). Sa fiu sincer culori si luminozitate mai OK am pe al meu Galaxy Mini S5570. Pe orange.ro au aparut si niste review-uri negative, se pare ca bateria nu se poate schimba.
Ecranul e destul de bun. Intr-adevar e putin mai bun ala de pe l9, dar totusi este un ecran destul de bun. Apropo acolo la luminozitate avea obtiunea de luminozitate automata?

#49
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Bună întrebare, L9 sau S3 mini nu au

#50
machi

machi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 10.05.2007

View Postdany1980, on 10 mai 2013 - 08:13, said:

Sa fiu sincer culori si luminozitate mai OK am pe al meu Galaxy Mini S5570.

Scuze... dar ar trebui sa aplici motto-ul lui tzotzolyno si dupa cum pui problema mi se pare ca ti se potriveste o veche vorba "Vulpea, când n-ajunge la struguri, zice că sunt acri."

Si ca sa trecem la lucruri mai serioase, este un telefon cat de cat acceptabil, nu rupe buricul targului (putea sa fie si mai bun), fotografii in limitele normalului, cine are pretentie la fotografii de inalta fidelitate sa se reorienteze catre un aparat foto dedicat, de preferat aparat foto body, semnal bun, GPS-ul inca nu am apucat sa-l folosesc in trafic sa ma pot pronunta (urmeaza saptamana viitoare), functionare buna atat la video cat si tv, sunet destul de puternic, daca folositi un launcher (de preferat NOVA PRIMO sau XPERIA V2.) il puteti customiza dupa preferinte.
Intradevar fata de Galaxy S2 este mult mai slab dar si pretul este pe masura, iar ca sa inlaturam unele dubii este dotat cu un procesor de 1Gb - dual core si 1GB Ram.

Attached Files



#51
mpaulf

mpaulf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.04.2013

View Postmachi, on 10 mai 2013 - 16:04, said:

Scuze... dar ar trebui sa aplici motto-ul lui tzotzolyno si dupa cum pui problema mi se pare ca ti se potriveste o veche vorba "Vulpea, când n-ajunge la struguri, zice că sunt acri."

Si ca sa trecem la lucruri mai serioase, este un telefon cat de cat acceptabil, nu rupe buricul targului (putea sa fie si mai bun), fotografii in limitele normalului, cine are pretentie la fotografii de inalta fidelitate sa se reorienteze catre un aparat foto dedicat, de preferat aparat foto body, semnal bun, GPS-ul inca nu am apucat sa-l folosesc in trafic sa ma pot pronunta (urmeaza saptamana viitoare), functionare buna atat la video cat si tv, sunet destul de puternic, daca folositi un launcher (de preferat NOVA PRIMO sau XPERIA V2.) il puteti customiza dupa preferinte.
Intradevar fata de Galaxy S2 este mult mai slab dar si pretul este pe masura, iar ca sa inlaturam unele dubii este dotat cu un procesor de 1Gb - dual core si 1GB Ram.


Un video ne poti arata?

#52
machi

machi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 10.05.2007

View Postmpaulf, on 10 mai 2013 - 20:07, said:

Un video ne poti arata?

Deocamdata nu! Poate in zilele urmatoare...dar pot pune o poza facuta aseara de proba cu blitul fiind intuneric in casa la ora 20.57.

Attached Files


Edited by machi, 10 May 2013 - 20:22.


#53
Bogdan92

Bogdan92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.11.2007

View Postmachi, on 10 mai 2013 - 20:10, said:

Deocamdata nu! Poate in zilele urmatoare...dar pot pune o poza facuta aseara de proba cu blitul fiind intuneric in casa la ora 20.57.

Din fotografia postata de tine reiese si modelul telefonul din acest topic, adica Alcatel One Touch Idol 6030X. (se regaseste in detalii la proprietatile fotografiei)

#54
mpaulf

mpaulf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.04.2013

View Postmachi, on 10 mai 2013 - 20:10, said:

Deocamdata nu! Poate in zilele urmatoare...dar pot pune o poza facuta aseara de proba cu blitul fiind intuneric in casa la ora 20.57.
Cum ti se pare ecranul?

Edited by mpaulf, 10 May 2013 - 20:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate