Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Orange San Remo

- - - - -
  • Please log in to reply
859 replies to this topic

#19
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6qMV39Z7hok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

L-am butonat un pic la orange shop, merge destul de bine, arata super bine, foarte subtire doar ca mi se pare un pic cam mare. Totusi inca nu m-am hotarat daca sa-l cumpar s-au nu...daca era un pic mai mic era perfect

#20
hori79

hori79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 05.09.2007

View PostSmarty, on 08 mai 2013 - 10:05, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6qMV39Z7hok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

L-am butonat un pic la orange shop, merge destul de bine, arata super bine, foarte subtire doar ca mi se pare un pic cam mare. Totusi inca nu m-am hotarat daca sa-l cumpar s-au nu...daca era un pic mai mic era perfect

sal..............e personalizat orange.........mă refer la interfata......sau poate fii modificat sa arate ca androidul clasic.Vad ca semnalul,bateria sunt portocalii,oare poate fi mlodificată culoare?

#21
Bogdan_3690

Bogdan_3690

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.03.2013

View Posthori79, on 08 mai 2013 - 12:31, said:


sal..............e personalizat orange.........mă refer la interfata......sau poate fii modificat sa arate ca androidul clasic.Vad ca semnalul,bateria sunt portocalii,oare poate fi mlodificată culoare?
Poti pune un Android stock din market sau un launcher. Oricum sunt multe aplicatii care iti permit sa iti modifici cum vrei tu interfata din android. ( si pe mine ma deranjeaza portocaliu ala.

View PostSmarty, on 08 mai 2013 - 10:05, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6qMV39Z7hok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

L-am butonat un pic la orange shop, merge destul de bine, arata super bine, foarte subtire doar ca mi se pare un pic cam mare. Totusi inca nu m-am hotarat daca sa-l cumpar s-au nu...daca era un pic mai mic era perfect
L-am butonat si eu un pic. Nu mi se pare mare, adica o sa te obisnuiesti repede cu el. Eu nu stiu ce sa aleg intre San Remo si lg l9.

#22
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Am fost la orange shop sa-l cumpãr, nu a vrut domnișoara de acolo sa mi-l dea la liber doar la abonament, asa ca am plecat. Nu are rost sa-mi fac abonament pentru el.

#23
Bogdan_3690

Bogdan_3690

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.03.2013

View PostSmarty, on 08 mai 2013 - 15:56, said:

Am fost la orange shop sa-l cumpăr, nu a vrut domnișoara de acolo sa mi-l dea la liber doar la abonament, asa ca am plecat. Nu are rost sa-mi fac abonament pentru el.
Incearca pe online. Acolo nu cred ca sunt restrictii.

#24
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

View PostBogdan_3690, on 08 mai 2013 - 16:08, said:

Incearca pe online. Acolo nu cred ca sunt restrictii.
Dar online nu se poate cu orange phone credit(sau nu știu eu), doar în magazin.

#25
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostSmarty, on 08 mai 2013 - 16:19, said:

Dar online nu se poate cu orange phone credit(sau nu știu eu), doar în magazin.
Ah, cu orange phone credit nu ai voie. Și eu am vrut să iau altceva cu puctele alea TY. E doar o măgărie. Spun că mai intai primează cei care fac abonamente noi, apoi cei care prelungesc și apoi cei cu Orange Phone credit. Asta înseamnă discriminare și OPC de vreme ce pe site figurează că poți lua orice tel din oferta actuală.

#26
mpaulf

mpaulf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.04.2013
Eu inca nu inteleg ceva. Daca este defapt un alcatel OT Idol cum poate sa aiba San Remo 1 gb RAM?? Pe siteul orange scrie 1gb dar daca va uitati la review scrie acolo ca are 512 mb:  http://www.orange.ro...mentarii/153141

#27
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

View Postmpaulf, on 08 mai 2013 - 18:10, said:

Eu inca nu inteleg ceva. Daca este defapt un alcatel OT Idol cum poate sa aiba San Remo 1 gb RAM?? Pe siteul orange scrie 1gb dar daca va uitati la review scrie acolo ca are 512 mb:  http://www.orange.ro...mentarii/153141
"Expertul" ala orange e un prost. Telefonul are 1gb ram și este foarte subțire 7.9 mm, nu 9.7 cum scrie în review.

#28
Bogdan_3690

Bogdan_3690

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.03.2013

View PostSmarty, on 08 mai 2013 - 18:31, said:

"Expertul" ala orange e un prost. Telefonul are 1gb ram și este foarte subțire 7.9 mm, nu 9.7 cum scrie în review.
Si are si slot de card pana la 32 gb.
Nu si l-a cumparat nimeni pana acum, nu a aparut niciun review pe net?

#29
BMatei

BMatei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 29.02.2012
stie cineva daca are bootloaderul blocat?

#30
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

View PostSmarty, on 08 mai 2013 - 15:56, said:

Am fost la orange shop sa-l cumpăr, nu a vrut domnișoara de acolo sa mi-l dea la liber doar la abonament, asa ca am plecat. Nu are rost sa-mi fac abonament pentru el.
Am sunat la relații clienți și pana la urma s-a rezolvat. Am fost la orange shop și de data asta mi la dat si la liber cu orange phone credit + 20 euro reducere bonus și 300MB pentru ca e ceva oferta(nici nu știam de ea).

#31
Bogdan_3690

Bogdan_3690

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.03.2013

View PostSmarty, on 09 mai 2013 - 11:57, said:

Am sunat la relații clienți și pana la urma s-a rezolvat. Am fost la orange shop și de data asta mi la dat si la liber cu orange phone credit + 20 euro reducere bonus și 300MB pentru ca e ceva oferta(nici nu știam de ea).
Si cum ti se pare telefonul. Poti sa-i faci un mic review video si un benchmark daca se poate ?

#32
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostSmarty, on 09 mai 2013 - 11:57, said:

Am sunat la relații clienți și pana la urma s-a rezolvat. Am fost la orange shop și de data asta mi la dat si la liber cu orange phone credit + 20 euro reducere bonus și 300MB pentru ca e ceva oferta(nici nu știam de ea).
Spune te rog ce a trebuit să discuți că ăia de la relații clienți?

#33
mpaulf

mpaulf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.04.2013

View PostSmarty, on 09 mai 2013 - 11:57, said:

Am sunat la relații clienți și pana la urma s-a rezolvat. Am fost la orange shop și de data asta mi la dat si la liber cu orange phone credit + 20 euro reducere bonus și 300MB pentru ca e ceva oferta(nici nu știam de ea).
fa un review sau spune-ne cateva impresii

#34
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

View Posttzotzolyno, on 09 mai 2013 - 16:57, said:

Spune te rog ce a trebuit să discuți că ăia de la relații clienți?
Le-am spus ca am fost la shop și nu au vrut sa-mi dea telefonul decât la abonament. Si mi-au spus ca, exact asa cum scrie pe orange.ro, pot sa cumpăr orice telefon vreau cu abonament sau fără. Si mi-au mai spus ca dacă tot refuza, sa sun la relații clienți din shop, și sa-l dau pe vânzător la telefon. Dar nu a fost necesar sa sun deoarece au acceptat când le-am spus ca am sunat la relații clienți. Si am primit și oferta orange phonecredit(dacă îți cumperi smartphone ți se dublează creditul în limita a 20 de euro + 300MB) și am primit și microsim gratuit. Am cerut si decodare dar trebuia un microsim din alta rețea ca sa apară meniul unde bagi codul și nu aveau, dar când fac rost de un microsim pot sa ma duc liniștit și îl decodează gratuit în 5 min.

Cat despre review: Este primul meu smartphone, și nu prea știu cam ce ar trebui sa testez. De când l-am cumpărat l-am butonat nonstop pana s-a terminat bateria. Nu are lag deloc, nu s-a blocat niciodată. Am instalat o grămada de aplicații și jocuri toate merg super. Ecranul se vede superb, chiar și la soare, senzorul de lumina isi face bine treaba, are si led indicator, 1GB RAM, nu 512 cum ziceau unii. Sunt câteva aplicații specifice orange care ma cam enervează și încă nu mi-am dat seama cum sa le dezinstalez. 3G merge bine, WIFI la fel, GPS-ul la fel. Youtube in hd se vede superb, fără sa sacadeze...chiar și pe laptop îmi sacadează câte un pic. Știu ce sunt benchmark-urile dar nu știu cum sa le fac și oricum atâta timp cât telefonul merge rapid, fără lag si fără blocări, nici nu ma interesează numerele alea. Telefonul are 2GB liberi pt aplicații și aprox 500MB RAM liberi. In privința bateriei nu pot sa ma pronunț încă, dar nu ma aștept la valori prea mari. O sa fac review mai detaliat zilele următoare sau întrebați dacă va interesează ceva anume. O concluzie preliminara, a meritat 650 lei cât am dat pe el.

Edited by Smarty, 09 May 2013 - 18:03.


#35
Bogdan_3690

Bogdan_3690

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.03.2013

View PostSmarty, on 09 mai 2013 - 18:02, said:

Le-am spus ca am fost la shop și nu au vrut sa-mi dea telefonul decât la abonament. Si mi-au spus ca, exact asa cum scrie pe orange.ro, pot sa cumpăr orice telefon vreau cu abonament sau fără. Si mi-au mai spus ca dacă tot refuza, sa sun la relații clienți din shop, și sa-l dau pe vânzător la telefon. Dar nu a fost necesar sa sun deoarece au acceptat când le-am spus ca am sunat la relații clienți. Si am primit și oferta orange phonecredit(dacă îți cumperi smartphone ți se dublează creditul în limita a 20 de euro + 300MB) și am primit și microsim gratuit. Am cerut si decodare dar trebuia un microsim din alta rețea ca sa apară meniul unde bagi codul și nu aveau, dar când fac rost de un microsim pot sa ma duc liniștit și îl decodează gratuit în 5 min.

Cat despre review: Este primul meu smartphone, și nu prea știu cam ce ar trebui sa testez. De când l-am cumpărat l-am butonat nonstop pana s-a terminat bateria. Nu are lag deloc, nu s-a blocat niciodată. Am instalat o grămada de aplicații și jocuri toate merg super. Ecranul se vede superb, chiar și la soare, senzorul de lumina isi face bine treaba, are si led indicator, 1GB RAM, nu 512 cum ziceau unii. Sunt câteva aplicații specifice orange care ma cam enervează și încă nu mi-am dat seama cum sa le dezinstalez. 3G merge bine, WIFI la fel, GPS-ul la fel. Youtube in hd se vede superb, fără sa sacadeze...chiar și pe laptop îmi sacadează câte un pic. Știu ce sunt benchmark-urile dar nu știu cum sa le fac și oricum atâta timp cât telefonul merge rapid, fără lag si fără blocări, nici nu ma interesează numerele alea. Telefonul are 2GB liberi pt aplicații și aprox 500MB RAM liberi. In privința bateriei nu pot sa ma pronunț încă, dar nu ma aștept la valori prea mari. O sa fac review mai detaliat zilele următoare sau întrebați dacă va interesează ceva anume. O concluzie preliminara, a meritat 650 lei cât am dat pe el.
Intra in Play Store si scrie quadrant benchmark. Dupa ce se instaleaza pur si simplu intri in el si dai run full benchmark. Dureaza cam 5 minute si apoi spune-ne si noua punctajul.

#36
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

View PostBogdan_3690, on 09 mai 2013 - 18:34, said:

Intra in Play Store si scrie quadrant benchmark. Dupa ce se instaleaza pur si simplu intri in el si dai run full benchmark. Dureaza cam 5 minute si apoi spune-ne si noua punctajul.
Total :2851, A doua oara 2881.

Edited by Smarty, 09 May 2013 - 18:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate