Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Lenovo P780

- - - - -
  • Please log in to reply
6923 replies to this topic

#4591
fabian7ro

fabian7ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 13.01.2011

View Postalextudor, on 17 august 2014 - 19:13, said:

Intrebare pt cei care au facut trecerea la Life XVIBE 09: la ce procentaj de consum ajunge InCallUI, in Lenovo Power?

Tnx.
Pai daca vorbesti la telefon atunci IncallUI e cap de lista.  Daca nu vorbesti si faci browsing de exemplu ...e browserul cap de lista si Incallui noci nu mai apare ca si consumator.
Intr o zi cu telefoane multe ...e cap de lista.
La prima descarcare pe life 09 parca s-a dus mai repede......dar acum la a adoua ...mi se pare ca e la fel.
Inca nu pot sti ...pt ca am intrat in concediu si nu prea fac sau am apeluri.

#4592
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Faza e in felul urmator:

aseara aveam 80% baterie, dupa o zi de functionare(24h)..astazi am plecat de acasa in jurul pranzului, nu am dat niciun tel dar parca am primit unul scurt, si cand imi arunc ochii pe baterie..50%..wtf?! posibil sa vb in somn :) . Abia acum am 2zile si 3ore de functionare si am ajuns la 45%.

#4593
prophan

prophan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 01.08.2013

View Postalextudor, on 17 august 2014 - 19:13, said:

Intrebare pt cei care au facut trecerea la Life XVIBE 09: la ce procentaj de consum ajunge InCallUI, in Lenovo Power?

Tnx.
La mine dupa 2d17h mai are 21%; incallUI 48,5%. ver S221_Life_XVIBE. poate dupa vreo 2-3 saptamani sa tina ceva mai mult...
PS: nu sunt in concediu :-)

#4594
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Cat ai vb la tel? Eu aveam vreo 40min de convorbiri.

#4595
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006

View Postga8r13llitt05, on 16 august 2014 - 13:34, said:

E din cauza versiunii de twrp. Acum ai 2700 daca nu ma insel. Pune 2630

Multam, I-am dat in basca pana la urma.  Recuperat anumite chestii altele nu. A fost chiar ciudat ca aveam VIBEUI_V1.5_1423_9_ST_P780_5B7B_baralajbiV7.   pus pe telefon. Facusem backup, am schimbat versiunea, mi-am dat sema ca am uitat niste chestii si am incercat sa revin la romul respectiv. Ei nu am reusit nici de-o culoare sa repun backup-ul.   Pana la urma am gasit un ROM  vibeui 1.5 cu twrp care a acceptat backup-ul. Nu mai gasesc linkul , dar daca aveti nevoie pot sa urc rom-ul.

Acum fiind pe LifeVibeX am o alta problema. Atunci cand sunt apelat nu vad numele apelantului chiar daca il am in lista. La fel se intampla si cand sun eu. Il vad in lista cu numar/nume, dar cand apelez nu ramane decat numarul pe ecran. In GravityKK nu am optiunea de a 'rezolva'(fix) aceasta problema.

#4596
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Verifica sa nu ai numerele dublate, adica sa le ai atat pe sim cat si in mem.telefonului. Totodata, deschide contact manager>settings>contact settings si verifica contacts to display.

Spor!

#4597
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006
era ceva optiune sa compare numarul apelat cu 7-11 cifre ca sa arate numele , dar nu o gasesc in noul Rom.
Am inceput sa urasc upgrade-urile . Atata le misca astia. Dar na... daca nu ai Samsung sau HTC nu ai nici cei mai luminati developersi. Calul de dar ... Sarumana.

#4598
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
La voi mai apare meniul de Battery, ma refer la ala clasic, de Android? Am gasit Battery in About Phone>Status, dar nu arata nimic de consum, e doar un camp simplu.



#4599
unguru1432

unguru1432

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.10.2006
salutare,

mi-am luat si eu de vreo 2 luni acest telefon...
totul era ok, pana acum 2 zile, de cand, la apeluri, desi cu volumul dat la maxim abia pot auzi in difuzor ceea ce vorbeste interlocutorul meu.

ma poate ajuta careva?

mersi!

#4600
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Baieti puteti sa imi spuneti si mie de unde pot achizitiona un amplificator de semnal sau o placa de baza, ca mi se rupe sufletu dupa p780 meu. Am luat un xperia z da nu tine decat o zi incarcat.

#4601
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Nu mai e in garantie sau l.ai cumparat direct din China? Parca ai colaborat cu Vestelul, ei ce ti.au spus referitor la pretul amplificatorului?

Edited by alextudor, 18 August 2014 - 13:21.


#4602
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Mai e in garantie o luna da am umblat in el si sigur pica, iar astia de la vestel nu raspund la telefon.

#4603
siurian

siurian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.09.2006

View Postgodoroj, on 18 august 2014 - 13:58, said:

Mai e in garantie o luna da am umblat in el si sigur pica, iar astia de la vestel nu raspund la telefon.

eram curios daca i-ai schimbat placa, l-am parcat si eu in service pe al meu, lipsa semnal pe unul sau ambele simuri cu orice fel de modem sau rom as fi incercat. disparea instantaneu semnalul si cateodata dura si un sfert de ora pana mai reaparea. Sunt curios daca o sa mi-l repare in garantie(dureaza intre 2 zile si 2 saptamani) hm?

#4604
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Unde l-ai dus la ce service? Si intreaba te rog cat mar costa sa il fac si eu?

#4605
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009

View Postgodoroj, on 18 august 2014 - 13:10, said:

Baieti puteti sa imi spuneti si mie de unde pot achizitiona un amplificator de semnal sau o placa de baza, ca mi se rupe sufletu dupa p780 meu. Am luat un xperia z da nu tine decat o zi incarcat.

AHA ! Posted Image  4000 RULZ!

#4606
FireMan

FireMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 21.02.2005

View Postgodoroj, on 18 august 2014 - 13:10, said:

Baieti puteti sa imi spuneti si mie de unde pot achizitiona un amplificator de semnal sau o placa de baza, ca mi se rupe sufletu dupa p780 meu. Am luat un xperia z da nu tine decat o zi incarcat.
godoroj, normal ca tine mai putin, 5''full HD, quad 1,5Ghz, 2330 mAh parca. La un moment dat imi luasem un Philips W8510 cu gandul ca ma va tine bateria cel putin 2 zile jumate. Varza. O zi jumate utilizat in acealeasi conditii ca Lenovo P780 care are o medie de 4 zile +.
Nu mai gasesti telefon ca asta :)

#4607
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Placa de baza este scumpa...mai adaugi inlocuitul si ajungi la pretul telefonului.

Acum ceva vreme, pe forum-ul Pandawill mai scoteau la vanzare si diverse componente...postau o lista cu fel de fel. Arunca un ochi pe acolo.

Oricum, mergi la mai multe service-uri ca sa ai confirmarea ca x piesa este cauza.

Nu stiu despre ei : servskill, dar am garantia la ei pentru un Xiaomi... poate sunt in tema si cu Lenovo...



#4608
ga8r13llitt05

ga8r13llitt05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 09.10.2009

View Postopo, on 18 august 2014 - 09:38, said:

Multam, I-am dat in basca pana la urma.  Recuperat anumite chestii altele nu. A fost chiar ciudat ca aveam VIBEUI_V1.5_1423_9_ST_P780_5B7B_baralajbiV7.   pus pe telefon. Facusem backup, am schimbat versiunea, mi-am dat sema ca am uitat niste chestii si am incercat sa revin la romul respectiv. Ei nu am reusit nici de-o culoare sa repun backup-ul.   Pana la urma am gasit un ROM  vibeui 1.5 cu twrp care a acceptat backup-ul. Nu mai gasesc linkul , dar daca aveti nevoie pot sa urc rom-ul.

Acum fiind pe LifeVibeX am o alta problema. Atunci cand sunt apelat nu vad numele apelantului chiar daca il am in lista. La fel se intampla si cand sun eu. Il vad in lista cu numar/nume, dar cand apelez nu ramane decat numarul pe ecran. In GravityKK nu am optiunea de a 'rezolva'(fix) aceasta problema.
trebuie sa intri pe toatre contactele si sa bagi nr si cu prefixul tarii si fara. daca lasi doar intr-un fel sau altul vezi numele apelantului ori doar la sms ori doar la apel. spor la treaba. si mai multumiti si voicand va da cineva un sfat util. just in case

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate