Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Lenovo P780

- - - - -
  • Please log in to reply
6923 replies to this topic

#1
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
For the future king of the hill.

http://www.gsmarena....o_p780-5544.php

[ http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2013/06/Lenovo-P780.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mur_, 07 January 2014 - 11:52.


#2
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Mai nou nu inseamna si mai mare, WTF?!!!

Cat de greu e sa preiei ceva din strategia Samsung, sa ai un P770 adaptat tuturor nevoilor: Maxi, Mini, Dual active, etc.....

Nu-nteleg de ce tre sa creasca diagonala, e de ajuns unul de 4 dupa mine.... Pentru restu, exista pad-uri si alte echipamente asemenea.

In 2013, vreau un android dual sim activ, la care sa ma tina bateria 3 zile, cer prea mult? Sunt satul de incarcat zilnic.

Edited by IP-XCENTRIC, 02 April 2013 - 16:10.


#3
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Ăsta chiar sună interesant !
Să vedem ce va fi în realitate !

#4
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
http://www.engadget....80-kobe-bryant/

M-a amuzat comentariul asta: Posted Image

Quote

Omg all this needs is Windows Phone and it would be perfect.  LG make it happen!!

Edited by IP-XCENTRIC, 04 May 2013 - 10:31.


#5
pushtyufys

pushtyufys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.01.2013
Salut,

A butonat cineva acest telefon pana acum?Ne poate spune cat tine bateria,,aspecte negative si pozitive?

#6
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Recomand ROM-ul asta - http://lenovo-forums...Ñ-lenovo-p780/

Are toate porcariile scoase, root si Gapps.

Pentru instalare folositi flashtool, incarcati scatter, bifati DA DL si firmware upgrade cu telefonul inchis. In cel mult 5 minute aveti un ROM Rest of World bagat :)

#7
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
un vot va rog http://forum.softped...tphone-detineti

#8
Alydor

Alydor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.10.2004
Ceva impresii despre P780? inca nici un detinator?



Suma respectelor, Alydor

#9
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Sunt sunt, insa pot spune doar primele impesii. Si anume e destul de mare, insa punctul lui forte pana in momentul de fata e bateria. L-am scos de la incarcat luni 22.07 dimineata pe la 7.30 iar sambata 27.07 pe la 21.00 mai avea 15% din baterie si am fost nevoit sa-l inchid ca nu aveam cum sa-l incarc. Utilizarea a fost moderata: cam 8 ore de vorbit in toata aceasta perioada, wifi am avut cam 1 ora de utilizarea, 3g a fost activ luni cam jumatate de zi dupa care doar la nevoie l-am activat, sau mai jucat ceva jocuri pe el dar nu mult undeva maxim 30 minute pe zi, ceva sms. Sambata seara am ramas fara baterie ca mai aveam 23% dar am facut cam 35 de poze in interior cu blit si o filmare de un minut si 13 secunde, si a cazut bateria la 19% iar pana la 15 am copiat de pe memoria interna pe microsd intern cam 300MB de date  .
Acuma e scos de la incarcat de duminica de pe la 9 si bateria arata 75% s-au jucat mai multe jocuri si vorbit cam 1 ora, vazut niste poze si cam 5 minute videoclipuri ceva date pe 3g dar sesiuni scurte si atat.

Filmarea e 1080p dar e 3gp extensia fisierului, de miscat se misca bine, wifi se conecteaza la router de 150Mbps cu 135Mbps si band test aveam 80mb downlowd si 60 up. la 3G se misca bine datele.
Ce se putea face la el pentru a nu mai fi asa mare: partea de sus unde scrie lenovo si are difuzorul sa fi fost mai ingusta ca are cam 10mm iar partea de jos cu butoanele nu mai spun ca la ce trebuiai 15mm nu o sa inteleg plus ca mergea si mai ingust ca marginea neutilizata pe laterale fata de ecran sunt inca 2mm pe fiecare margine, la care mai adaugam si carcasa.

Edited by marius_optimist, 29 July 2013 - 19:12.


#10
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
cauza principala este dimensiunea bateriei.

#11
Alydor

Alydor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.10.2004
Vin de pe un Note 1 si un Note 2... deci nu cred ca mi se pare mare la 5 inch cat are fata de  5.3 sau 5.5 inch. :D  De unde l-ai achizitionat si la ce pret? Telefonul este rootat? Ai luat si husa si folie de protectie pe ecran? Cum se misca? ceva lag in utilizare?


Suma respectelor, Alydor

#12
Alydor

Alydor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.10.2004
Am uitat sa intreb. Are led de notificare apeluri pierdute/sms-uri/email?

#13
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
da are.

#14
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Este rootat, se misca ok, lag nu are, am folie la ecran si o husa din silicon pentru spate,insa il face mai mare decat e, avantajul e ca ai o priza mult mai buna a lui, sansele sa il scapi devin mai mult decat nule, are un led verde de notificare exact in fanta de la difuzor discret si elegant insa destul de vizibil cat sa nu il poti rata cand il privesti. luat de la noi de aici cu aproximativ 1380 lei intre timp vad ca a inceput sa cada pretul.  A si sa nu uit fata de note 1 sau 2 e mai greu (asta datorita bateriei). Fara husa e finut, discret. Daca te intereseaza de unde poti privi putin mai sus ca posturi si afli sigur.Posted Image

Edited by marius_optimist, 30 July 2013 - 19:21.


#15
Alydor

Alydor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.10.2004
Multumesc de raspunsuri. Cum sta cu memoria ram? mai ramane ceva liber sau e cam ocupata dupa ce il folosesti?
Husa e din silicon sau e gel?
Am gasit aparatul la 1300 si ceva de ron pe unele siteuri romanesti dar ofera doar un an garantie...

Suma respectelor, Alydor

Edited by Alydor, 30 July 2013 - 23:01.


#16
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Acum am 425 ram liber. Husa e un silicon mai dur în  nici un caz gel. Exact l-am luat  și eu 1an garanție iar prețul e mai mic  cu 50 lei. Rom - ul folosit e cel de mai sus ca recomandat.

#17
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Nu mai pot edita mesajul asa ca continui aici: il poti gasi si cu24 luni garantie insa cu inca aproximativ 300 lei mai scump cea ce cred ca nu se merita.Sau poti risca si lua direct din china la aproximativ 1200 lei (inclusive tva calculate la 280$ inclusive transport din china pana la noi).
Am vazut deja acumulatori originali de vanzare pentru telefon, se pot schimba insa nu sistemul classic ca la orice telefon ci sunt modelul acela de accumulator care are un cablu de 1-2 cm care are la capat o mufa ce intra in placa de baza ( ca la orice telefon mai fitos cu bateria schimbabila in service, sau daca esti mai tehnic o schimbi tu)
Carcasa eu ma gandesc tot mai mult sa imi comand din china una originala modelul tip carte imi pare mai subtire si mai eleganta pentru telefon.
Iar referitor la folia de protectie cu care a venit telefonul calitate ei este ok, insa nu se poate compara cu una 3M insa nici pretul intre ele nu e echivalent, in condtiile in carea cea 3M este in jur de 50-60 lei (inclusive montaj professional), si calitatea e pe masura. Pentru moment raman cu cea din china care dupa cum se prezinta dc imi rezista un 6-7 luni minim sunt super multumit de ea.

Edited by marius_optimist, 31 July 2013 - 00:41.


#18
Alydor

Alydor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.10.2004
Am gasit la 1450 cu 2 ani garantie plus husa si folie sau la 1350 cu  an garantie si atat.
Stau in dubii intre lenovo asta si samsung galaxy mega 5.8 dual sim. Avantajul la Samsung ar fi ecranul mai  mare si 1.5  gb de ram. Dar bateria e doar 2600. Ceea ce ma cam pune pe ganduri. Pana la urma cred ca lenovo ramane. Ma hotarasc dimineata si dau comanda



Suma respectelor, Alydor

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate