Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

sportsdirect uk

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#37
XBitza

XBitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 25.01.2008

View Postshadowtrance, on 19 aprilie 2013 - 11:58, said:

Cu ce tip de carduri faceti platile? Eu ma chinui cu un Visa Electron si nu imi proceseaza plata...Sorry, there was a problem processing your payment. Please try again.
Mentionez ca am mai folosit cardul la plati online, inclusiv in afara.

Am incercat sa cumpar si de pe Amazon UK produsele lor si imi spune ca nu poate livra produsele la adresa indicata.

La platile on-line eu folosesc PayPal (ca sa nu-mi bat capul cu situatii pe care le descriu mai jos). Atasat la contul de PP am un MasterCard(RON) si un Visa (USD).
Parerea mea: e mai safe.

Cunosc 6 cazuri (2 patite de mine) in care s-au comandat de pe diverse site-uri din afara sau care au facut plati cu, cardul, in RO si carora li s-a dat mesajul "Sorry, there was a problem processing your payment" sau "Tranzactie esuata". Banii au fost retrasi de pe card, insa nu s-au dus catre clienti.
ATENTIE: aceaste sume nu apar in extrasul de cont, dar daca se face diferenta intre suma initiala si cea finala de pe extras se vede.
Aceste sume apar la verificarile on-line ale conturilor, ca sume blocate.
In aceste cazuri se face o solicitare catre banca emitoare a cardului, iar sumele revin pe card, in cont.

Problemele astea apar datorita ERORILOR DE SISTEM ALE BANCILOR, nu ca firmele de la care cumparam au probleme.

Edited by XBitza, 19 April 2013 - 13:08.


#38
marius80

marius80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 18.10.2005
din pacate sportsdirect a inceput sa faca conversia lira-euro dar a mai scazut transportul

#39
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Eu am primit o pereche de pantofi cu un ușor defect, și sub nicio formă nu îmi acceptă comentariul meu critic pe site. Stă la evaluarea adminului câteva zile, pe urmă e șters.
Probabil pentru ca vor să scape de stoc recurg la tertipuri din astea cam murdare.

#40
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006

View Postretele, on 07 iunie 2013 - 16:08, said:

Eu am primit o pereche de pantofi cu un ușor defect, și sub nicio formă nu îmi acceptă comentariul meu critic pe site. Stă la evaluarea adminului câteva zile, pe urmă e șters.
Probabil pentru ca vor să scape de stoc recurg la tertipuri din astea cam murdare.
In situatia asta cred ca se returneaza produsul, acel chat nu e pentru astfel de plangeri.

#41
bielgan

bielgan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2013

View Postretele, on 07 iunie 2013 - 16:08, said:

Eu am primit o pereche de pantofi cu un ușor defect, și sub nicio formă nu îmi acceptă comentariul meu critic pe site. Stă la evaluarea adminului câteva zile, pe urmă e șters.
Probabil pentru ca vor să scape de stoc recurg la tertipuri din astea cam murdare.

am facut si eu citeva comenzi de pe acest site. parerea mea e ca cel mai bine e sa mai pui un banut dar stii sigur ca-ti iei marimea potrivita si calitatea dorita,ceea ce lasa de dorit la multe articole de aici.  nu e nici o afacere sa faci cumparaturi de aici, din potriva risti sa ramii cu produsele care ori nu-ti vin, ori au defecte, ori calitate foarte proasta.

#42
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View PostSfPetru, on 12 iunie 2013 - 08:14, said:

In situatia asta cred ca se returneaza produsul, acel chat nu e pentru astfel de plangeri.
Nu vreau să returnez produsul, pentru că expedierea lui mă costă fix cât produsul în sine.
Și nu e vorba de chat, ci de ceea ce se numește la ei review, adicătelea recenzie, părere a clientului.
Am testat dând o recenzie pozitivă la alt produs, aceea mi-au acceptat-o în câteva minute.
La capitolul ăsta nu-s prea serioși.
Iar cât despre calitatea produselor la prețuri mici, confirm și eu că nu e grozavă. N-am testat cu unele scumpe.
Poți nimeri un produs corect raportat, sau unul de care să-ti pară rău că l-ai cumpărat.

#43
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
In mod normal, fiind vina lor, ar fi trebuit ca plata returului sa cada in sarcina magazinului.
Dar, dat fiind comportamentul lor, sunt slabe sanse...

Astea sunt riscurile cumparaturilor din strainatate.
In timp, o sa invete si romanul ca lucrurile ieftine sunt in general proaste si asta e valabil oriunde.
Altfel, daca totusi doriti sa cumparati din UK va sfatuiesc sa apelati la intermediari.
Au costuri mici (2 lire/produs) si unii dintre ei se ocupa gratis de inlocuirea produselor necorespunzatoare.

#44
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
La recenzie ma referam si eu, dar am avut un lapsus :)

Deci, acea recenzie este despre produs in general. Produsul, in cazul tau pantofii, poate fi de mare calitate, din piele de crocodil cu sireturi din fir de aur, cusut de nemti. Insa tu ai primit un rebut, pentru asta nu ai ce recenzie sa scrii decat sa il returnezi. Recenzia o scrii daca e pielea de proasta calitate, daca ti se dezlipeste talpa dupa doua zile, etc.

Ca esti tu din Romania nu vrei sa returnezi produsul, asta-i altceva.
Ma rog, inteleg ca te simti furat, si eu m-as simti la fel. Dar inteleg si punctul lor de vedere prin care iti resping recenzia.

#45
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Nu-s de acord cu definiția ta pentru recenzie.
Faptul că pielea e de proastă calitate, sau că se dezlipește talpa, poate la fel de motiv de retur ca fiind rebut.
În cazul meu particular, nu văd de ce n-aș putea să-mi exprim o opinie online despre un produs prin prisma faptului că ei mi-au trimis un rebut.
Pe aceeași idee, fabrica poate face doar rebuturi, iar nimeni n-ar putea afla asta din recenzii, pentru că nu acceptă ei așa dezvăluiri?
Rămân la varianta că vor să scape de stoc (must go, vorba lor), și părerile defavorabile le-ar încetini procesul de lichidare.
Not fair!

#46
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
Zic asta pentru ca am vazut la multe produse recenzii negative. Uite exemplu aici http://www.sportsdir...hing-set-768537

#47
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Am mai trimis o recenzie la o pereche de pantofi, în care spuneam că datorită interiorului textil, ți se cam încălzesc picioarele.
Nici asta n-a trecut de moderarea lor.

#48
Duda88

Duda88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.08.2013
buna ziua....as avea si eu o intrebare

cine stie? tricourile kangol au marimea reala?  eu de obicei ma iau dupa review-urile clientilor de pe sportsdirect si in mare proportie cam au dreptate

insa la tricourile simple kangol nu vad nici un review si imi e cam frica sa comand marimea mea normala pentru ca am mai patit-o cu alte tricouri de la alte firme

#49
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
Da, au marimea normala. Si sunt de calitate buna. Eu am doua bucati din http://www.sportsdir...irt-mens-598425

#50
Duda88

Duda88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.08.2013
ok...iti multumesc foarte mult pentru raspuns

#51
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Am comandat de pe acest site de mai multe ori, pot spune ca hainele care sunt la oferte e posibil sa aiba ceva defecte. Am cumparat doua tricouri exact acelasi model marimea S amandoua, unul era bun celalalt era cat un L. Totusi sunt haine destul de bune calitativ si ieftine.

#52
Duda88

Duda88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.08.2013
si-a luat cineva vreo pereche de bocanci genu asta http://www.sportsdir...lcode=11448504?

cum sunt? au marimea reala?  citeam singurul  review la aceasta pereche de bocanci si spunea ca trebuie comandata o marime mai mica....eu de obicei port 42(8) dar nu stiu daca sa iau marimea 7 sau 8

va rog frumos sa ma ajutati daca sunteti in cunostiinta de cauza

va multumesc

#53
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Salut, in cat timp v-a ajuns de regula o comanda data de pe sportsdirect ?

#54
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 19.08.2005
In mod normal, mai putin de o saptamana.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate