Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

sportsdirect uk

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#19
rafs80

rafs80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2011

 crisstonne, on 26 martie 2013 - 20:11, said:

Acolo nu sint preturile mici pentru ca au calitate slaba, ei nu fac tigania si jaful din Romania, eu am urmarit luni intregi, un articol de 100 lire scade constant pana ajunge chiar si la 20 lire.

Produsul a fost fabricat cu o calitate cat pentru 100 lire, nu ca pentru cele care apar prima data cu 15 lire, sa zicem...

Apoi este si aspectul vanzarilor in cantitati mari, nu au de ce sa se cramponeze sa tina de preturi, ca daca tin un produs prea mult iese din moda si nu se mai vinde deloc.

Merg pe volum mare la vanzari, nu pe trasul de pret. La noi inca si acum in criza se incearca sa fim tinuti cu valul pe ochi, sa nu intelegem aceste aspecte, la unii nu mai merge...

Nu exista comparatie intre calitatea de acolo si cea de aici.

O parte din ce am cumparat...
la incaltaminte corespund marimile cu ce porti tu de obicei?dupa ce te-ai ghidat?

am facut si eu o comanda ieri,o sa va spun in cat timp imi vor ajunge si ce calitate au produsele..

#20
AntilopaBongo

AntilopaBongo

    Lapin Kulta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,456
  • Înscris: 12.10.2012
Atentie la pantofii Lonesdale, nu sunt true to size. Nu toti. Am comandat doua perechi orientandu-ma dupa ce opinii scrisesera altii si au avut dreptate, in sensul ca la unul dintre modele masura 44 era de fapt un 42.5. La incaltamintea pentru copii am avut problema opusa: 33 e de fapt un 34, daca nu chiar 35. Cititi deci si ce parere au altii despre produse!

#21
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,297
  • Înscris: 13.01.2011
Firmele englezeşti au aceste ,,probleme '', dar cred că am spcificat mai sus, în alte postări.

Lonsdale nu aş cumpăra, deşi englezească, pare aşa mai low cost...

Oricum, ce este firmă din Anglia, are alt calapod, aproximativ un număr mai mare, cel puţin la Lee Cooper este clar aspectul.

#22
rafs80

rafs80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2011

 crisstonne, on 27 martie 2013 - 19:41, said:

Firmele englezeşti au aceste ,,probleme '', dar cred că am spcificat mai sus, în alte postări.

Lonsdale nu aş cumpăra, deşi englezească, pare aşa mai low cost...

Oricum, ce este firmă din Anglia, are alt calapod, aproximativ un număr mai mare, cel puţin la Lee Cooper este clar aspectul.
deci, la lee cooper daca port 45 ,sa-mi comand 44?

 rafs80, on 27 martie 2013 - 21:31, said:

deci, la lee cooper daca port 45 ,sa-mi comand 44?
la haine stiam ca trebuie sa-ti iei cu un nr mai mic decat porti...

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,297
  • Înscris: 13.01.2011
La incaltari, garantat un numar mai mic, la Lee Cooper.

La Karrimor nu sint lamurit, am luat pantofii de munte si am scos branturile pt. ca imi erau ficsi, am luat acelasi numar aceeasi firma, cizme de cauciuc si sint perfecte, nu jeneaza nu deranjeaza, au un pic de joc, asa cum trebuie.

,,Europenele '' sint ok. pentru sotie am luat Puma, absolut superbi, cine ia vazut a inlemnit, acolo 22 lire, aici la mol vreo' 400 lei.

La haine, geaca Everlast, numar ca aici, tricou Firetrap, ca aici.

Nu cred ca este valabil ce zici, cu un numar mai mic la haine, si la haine ca si la incaltaminte difera/depinde de firma.

Edited by crisstonne, 27 March 2013 - 21:55.


#24
AntilopaBongo

AntilopaBongo

    Lapin Kulta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,456
  • Înscris: 12.10.2012

 crisstonne, on 27 martie 2013 - 19:41, said:

Firmele englezeşti au aceste ,,probleme '', dar cred că am spcificat mai sus, în alte postări.

Lonsdale nu aş cumpăra, deşi englezească, pare aşa mai low cost...

Oricum, ce este firmă din Anglia, are alt calapod, aproximativ un număr mai mare, cel puţin la Lee Cooper este clar aspectul.
Lonsdale are si incaltari dragute (la haine nu ma pricep). Ce am cumparat eu erau pantofi sport de piele, fara brizbrizuri, modele, au talpa buna si sunt comozi. Nu arata deloc ieftin, desi am platit extrem de putin pentru ei (jumatate din pretul deja redus, pentru ca mai erau doar cateva numere ramase). Bine, cred ca trebuie sa spun si ca pe aici nu se poarta sclipiciul, pantofii sport prea colorati, etc. Lumea e mai... conservatoare. De fapt, mai eficienta: cauta un raport calitate-pret cat mai bun, fara sa conteze marca sau in mod deosebit aspectul.
Si da, am vazut pe site si multe lucruri de un prost-gust aproape perfect :D Nici sa vrei nu puteai gasi ceva frumos la obiectele alea.

#25
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,297
  • Înscris: 13.01.2011

 AntilopaBongo, on 27 martie 2013 - 22:55, said:

...nu puteai gasi ceva frumos la obiectele alea.

Logic, exista si asa ceva...

Edited by crisstonne, 27 March 2013 - 23:04.


#26
bielgan

bielgan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2013
salutare!!! am facut si eu citeva comenzi doar pt interes propriu. am facut plata in lire cu un card pe care-l am in lei. mi-au facut conversia din lei in lire la cursul din acea zi. exista pe acest site o optiune de a-ti alege moneda cu care sa platesti. un coleg de al meu si-a facut comanda alegind moneda de plata in euro. ce mi s-a parut curios , colegu mi-a zis ca el a platit coletul la cursul de schimb in euro. daca un produs costa 20 lire, el a platit acelasi produs cu 20 euro.  mai stie cineva despre acest aspect?

#27
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Eu n-am avut probleme cu marimile la incaltaminte. Port 43, adica masura 9 in uk. Am o pereche lonsdale, una dunlop si doua slazenger.
Am si o pereche de bocanci firetrap, la fel nici o problema.
La blugi nu m-am bagat, pentru ca nu ti se da in detalii masura la furca blugului, daca e prea mica iti incape decat o buca :))).

#28
rafs80

rafs80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2011
Bielgan,vezi ca la englezi paritatea lira-euro rate 1:1 ,te-ai cam grabit...de acum inainte sa-ti comanzi numai in euro...

#29
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
asa cum s-a mai spus depinde de incaltamintea/imbracamintea respectiva in particular. Pot fi doua perechi de adidasi de la acelasi brand dar care sa se simta altfel in picioare. Tocmai de aceea in UK , SUA de obicei sunt marimi si pe latime, nu numai pe lungime, in unele cazuri. Spre exemplu, de curand am mers intr-un magazin sportsdirect, am incercat vreo trei perechi de adidasi, un Nike, un Adidas si un Everlast. Toti running shoes, cu plasa.  Nike marimea 45 mi se parea mic in picior. Adidas 44 era un pic cam fix in schimb 45 parea mult prea labartat. Am sfarsit prin a cumpara Everlast, marimea 44, care se potriveste ca o "manusa" pe picioarele mele :D

#30
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

 bielgan, on 30 martie 2013 - 18:16, said:

colegu mi-a zis ca el a platit coletul la cursul de schimb in euro. daca un produs costa 20 lire, el a platit acelasi produs cu 20 euro.  mai stie cineva despre acest aspect?
La sportsdirect asa e, daca selectezi euro pretul ramane neschimbat.
Dar la restul magazinelor din uk de la care am luat eu nu era valabila treaba asta.

#31
rafs80

rafs80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2011

 Mocebon, on 31 martie 2013 - 14:25, said:

La sportsdirect asa e, daca selectezi euro pretul ramane neschimbat.
Dar la restul magazinelor din uk de la care am luat eu nu era valabila treaba asta.
de la ce magazine ai mai cumparat?

#32
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
asos, play.com, zavvi (cand inca mergea pt romani) si la toate astea pretul se actualizeaza cand schimbi intre lira si euro.
Am mai luat si de pe ebay.uk unde ai marele avantaj ca primesti mai rapid raspuns la intrebarile (despre marimi, material, etc...) pe care le adresezi vanzatorului.

Edited by Mocebon, 31 March 2013 - 18:38.


#33
mynusu

mynusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.01.2012
Am si eu o intrebare ! Transportul este 5 euro /produs sau 5 euro/colet?

#34
rafs80

rafs80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2011

 mynusu, on 02 aprilie 2013 - 16:47, said:

Am si eu o intrebare ! Transportul este 5 euro /produs sau 5 euro/colet?
transportul pleaca de la 15 euro si creste in functie de volumul comenzii...cel mai bine e sa va cuplati mai multi la o comanda...

#35
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
Eu port 42 dar am luat de la un magazin SportsDirect pe probate o pereche de adidasi Lonsdale de piele marimea 43. Astia mi-au venit.
Si cind zic ca port 42 ma refer la o marime de pantofi romanesti, nu la tenesii chinezesti unde trebuie sa iau 43 sau chiar mai mult.

#36
shadowtrance

shadowtrance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.03.2012
Cu ce tip de carduri faceti platile? Eu ma chinui cu un Visa Electron si nu imi proceseaza plata...Sorry, there was a problem processing your payment. Please try again.
Mentionez ca am mai folosit cardul la plati online, inclusiv in afara.

Am incercat sa cumpar si de pe Amazon UK produsele lor si imi spune ca nu poate livra produsele la adresa indicata.

Edited by shadowtrance, 19 April 2013 - 12:01.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate