Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

PHP Editor

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
Pai sa fie un fel de sondaj, dar fara pool :P

Si sa isi piarda intr-o zi cineva cateva minute sa faca un clasament al editoarelor preferata :D

#20
urban

urban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,622
  • Înscris: 25.07.2002

View PostOriginalCopy, on 18th October 2009, 12:39, said:

Nu e nevoie sa-mi zici asta, stiu deja :lol:

Pai nici nu era pentru tine ca stiu ca stii deja :) Era pentru cititorul acestui topic, indiferent care este el.

#21
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Folosesc Dreamweaver CS4. Nu spun ca este cel mai bun, dar il folosesc pentru ca ma impac bine cu el. Nu l-as schimba pe Zend, PSpad, Eclipse etc. pentru ca il folosesc si ca editor CSS. E mai usor sa modific niste valori dintr-un meniu decat sa stau sa scriu linie cu linie...imi ajunge ca scriu in php si html.

#22
lp4ever1992

lp4ever1992

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 27.02.2009
Dreamweaver CS3 :D

#23
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Si eu m-am intors la CS3. Ma cam enerva CS4.

So, Dreamweaver CS3 rulz

#24
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
De ceva vreme lucrez in Notepad2. Si nu numai PHP, ci orice fel de scripting. Mi se pare super tare, mai ales ca e free.

#25
the_beast

the_beast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 24.03.2005
Ce bun ar fi fost Zend-ul de nu era facut in Java. Merge ca o cizma.

#26
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Zend Studio for Eclipse este probabil cel mai mare gunoi comercial pe care l-am vazut in domeniul asta.

Asta o zice unul care a cumparat produsul respectiv (pacalit fiind de versiunea veche 5.x care era excelenta)

Crede-ma ca java n-are nici o vina in treaba asta...

#27
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
Notepad++ - preferatul meu
Si din nevoie folosesc foarte des  Code Editor-ul de la cPanel, dar ma dispera bugurile lui

#28
the_beast

the_beast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 24.03.2005
 

View PostPac_Man, on 24th June 2010, 10:55, said:

Crede-ma ca java n-are nici o vina in treaba asta...
Pentru mine cel putin, conteaza. Aplicatiile java sunt in prezent cu mult mai jos in user experience decat cele compilate direct, datorita interfetei grafice, vitezei reduse si integrarea destul de proasta in OS(cel putin in Windows, pe Linux n-am incercat).

#29
alex2300

alex2300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 16.04.2009
Folosesc Dreamweaver CS5. Iti arata si "live" la ce linie e "buba" si daca ai o variabila mai lunga e suficient sa scrii doar primele caractere si iti apare un drop-down menu. Asta se intampla si la functii dupa ce ai facut o clasa, de exemplu.

#30
icsulescool

icsulescool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 25.06.2010
Am incercat cateva editoare, dar ma incurcam prin meniuri, asa ca ce sa ma mai complic: am ramas la notepad ++.

#31
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Notepad ++.

#32
woodyman

woodyman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 14.10.2007
folosesc: pentru php > PHP DESIGNER 7;
pentru HTML > DREAMWEAVER 8;
pentru CSS >TopStyle3 si Color Schemer Studio(pentru culori) .

#33
maximilianxp

maximilianxp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 14.03.2008

View PostJoeAdrianBlack, on 23rd November 2005, 12:53, said:

Lucrez nu de mult in php... chestii marunta... (html si conectare la un mysql)... dar cum site-ul creste si new features apar... nu-mi ajunge notepade-ul pt editare... am trecut la Visual PHP pentru Visual Studio 2003 ... dar e pre stufos...

sunt interesat in "dupa parerea voastra care este cel mai bun Php, editor, si de ce"



iti recomand Netbeans

#34
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
Recent am inceput sa invat Zend si cred ca mi-ar prinde bine daca as avea un editor cu auto complete. Am vazut pe net ca se poate face asta si in eclipse si in netbeans insa nu am gasit nicaieri cum.

Pana acum am folosit notepad++. Nu m-a deranjat sa scriu mult insa uneori chiar nu imi amintesc ce anume trebuie sa folosesc sau cunosc o forma apropiata de cea pe care o caut si nu o pot reproduce in intregime.

Ce s-ar potrivi cel mai bine pentru zend?

As ramane in continuare pe notepad++ dar pierd destul de mult timp cautand in documentatie.

#35
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004
In netbeans trebuie sa iti configurezi proiectul pentru zend (cand il creezi, nu mai tin minte cum se facea cand aveai unul deja creat) si neaparat sa adaugi in Include Path (sub Source files, in tabul Projects) folderul cu frameworkul propriu-zis.

#36
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Te sfătuiesc să mai stai cu notepad++ până devii mai fluent, mai ales dacă este primul tău framework cu care lucrezi serios.

Te forțează să te uiți mai mult prin documentație, și deci să înveți lucruri (sau să le observi existența acum pentru mai târziu când vei avea nevoie de ele).

Oricum te vei chinui, DAR dacă folosești autocomplete de acum, te vei chinui pe o perioadă mai lungă de timp. Așa, te vei chinui mai mult la început, DAR vei deveni rutinat mai repede.

Abia când ești rutinat treci la autocomplete. În alte cuvinte: autocomplete ăsta e cu două tăișuri.

De activat îl activezi adăugând framework-ul ca librărie. E pe undeva prin opțiuni. Pui un path acolo către Zend/, și el scanează codul și "învață" metodele și proprietățile claselor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate