Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

bootare windows xp de pe un stick sau card SD/MicroSD

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007
Mi-a adus un prieten un laptop Dell mini Inspiron 910,are mSATA de 8GB pe el,daca incerc sa instalez un windows de pe stick,recunoaste hdd-ul dar imi spune unallocate space,daca incerc sa creez partitia nu face nimic,daca o sterg o sterge,dar de creeat partitie nu vrea sa creeze nici cum.

As vrea sa instalez un windows pe un card SD sau Micro SD,vreau sa stiu daca se poate boota windowsul direct cu cititorul de carduri al laptopului,din cate vad daca incerc sa instalez windowsul si introduc un card Micro SD in cititorul laptopului nu mi-l recunoaste,ca sa il pot selecta si sa instalez direct pe el.

Alta optiune ar fi ma gandesc sa instalez direct pe un stick usb (dar ar fi cam incomod de aceea as renunta al optiunea asta).

Ca sa inlocuiesc hdd-ul mSATA ar fi cam scump,din cate m-ma uitat pe net nu se gaseste sub 150-170 lei

Edited by dfani511, 16 March 2013 - 19:14.


#2
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
http://www.go4it.ro/...otabil-3124245/

Mult succes!

#3
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007

View PostPS2RO, on 16 martie 2013 - 19:31, said:


asta se poate face din doua click-uri cu wintoflash
asta nu ar fi o problema.

INTREBAREA MEA ESTE: Se poate boota un windows de pe un card MicroSD / SD prin intermediul cititorului de carduri care il are laptopul?

Edited by dfani511, 16 March 2013 - 20:08.


#4
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Da,se poate.

#5
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007
si anume cum? Posted Image am reusit sa boot un windows 7 de pe stick usb,dar de pe cititorul intern nu prea am idee cum

P.S. a fost bun sfatul tau, mi-a fost de folos pana la urma.
Desi as vrea nu car toata ziua un stick pe langa leptop ci mult mai ok ar fi un card SD de 32 GB etc.

Edited by dfani511, 17 March 2013 - 02:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate